Przedsiębiorca przeszkolony

Wtorek
25.09.2007
Łódzki Urząd Miasta uruchamia właśnie kolejną edycję szkoleń dla przedsiębiorców z regionu i osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
 

Janusz Piotrowski, właściciel firmy BRAT postanowił połączyć dwa, zupełnie nie związane ze sobą, biznesy. Dzięki szkoleniu organizowanemu prze łódzki Urząd Miasta w 2006 i 2007 roku poznał zagadnienia z dziedziny rachunkowości, przepisy BHP dotyczące zatrudniania nowych pracowników oraz tajniki ubiegania się o fundusze i realizacji projektów finansowanych ze środków UE. Dziś przedsiębiorca prowadzi w jednym miejscu firmę zajmującą się sprzedażą i montażem stolarki okiennej oraz solarium.

– Montaż stolarki okiennej to praca sezonowa – przyznaje Janusz Piotrowski. - Remonty i budowy trwają zazwyczaj od wiosny do jesieni, z przestojem w okresie zimowym. Tymczasem solarium to inwestycja całoroczna. Dzięki temu zapracowani klienci mogą przyjść do firmy zrelaksować się w solarium i w późnych godzinach wieczornych, gdy większość zwykłych zakładów jest już zamknięta, załatwić sprawy związane z wymianą okien.

- Nawet 70-80 proc. naszych klientów odwiedza nas po południu i wieczorem – deklaruje Piotrowski.

Na tym jednak nie kończą się pomysły właściciela. Aby maksymalizować zyski w przyszłym roku planowane jest uruchomienie zakładu, w którym produkowane będą rolety i żaluzje.

Kolejnym przedsiębiorcą, który zyskał dzięki szkoleniom organizowanym przez Urząd Miasta Łodzi jest Iwona Michalska, która od 1 sierpnia 2007 r. prowadzi internetowy butik. Całe jej życie zawodowe wiązało się z handlem i tekstyliami. Jeszcze za czasów transformacji ustrojowej prowadziła sklep pasmanteryjny. Niestety koszty przekraczały zyski i interes trzeba było zamknąć. Dzięki realizowanemu przez urząd programowi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego udało jej się uzyskać środki na uruchomienie działalności. Na jej konto trafiło wkrótce 13 tys. zł. Iwona Michalska była jedną z pierwszych osób, które zapisały się na szkolenia w Systemie Doradztwa i Szkoleń (SDS). Podczas zajęć poznała tajniki przygotowywania biznes planu, nowoczesnej promocji firmy i produktu, zasady prowadzenia działalności w warunkach UE oraz aplikowania o fundusze unijne.
Już wkrótce ruszy internetowy butik z nowoczesnymi wyrobami dziewiarskimi. Jednak Iwona Michalska nie zamierza na tym poprzestać. Kiedy sklep zacznie zarabiać zatrudni współpracownika i wynajmie biuro.

Co to jest SDS?

Jest to przedsięwzięcie organizowane bez zewnętrznego dofinansowywania (jako jedno z nielicznych w naszym kraju). Szkolenia dedykowane są firmom z sektora MSP i mikroprzedsiębiorstwom prowadzącym działalność na terenie Łodzi. Szkolenia powinny zainteresować także osoby, które dopiero planują otworzyć własną działalność. Uczestnicy SDS mają szansę na bezkosztowe podniesienie kwalifikacji i zdobycie podstawowej wiedzy na temat prowadzenia biznesu: rachunkowości, podatków, reklamy i promocji czy pozyskiwania środków unijnych. Dodatkowo każdy z przyszłych przedsiębiorców będzie mógł skorzystać z godziny bezpłatnego doradztwa.

Pomysłodawcą Systemu Doradztwa i Szkoleń jest Oddział Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi.

Jak wynika ze statystyk małe i średnie przedsiębiorstwa generują prawie 50 proc. produktu krajowego brutto. A zatrudnienie w nich znajduje aż 70 proc. wszystkich zatrudnionych.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Odwiedzając salon firmowy Vizarro Toruń,mogę potwierdzić że sprzedając kolekcje garniturów dobrej jakości i dając klientom miłą i fachową obsługę można liczyć...

69 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Jaka reklama się opłaca?

My korzystamy z Embi-Marketing http://www.embi-marketing.pl/ i bardzo dobrze nam się z nimi współpracuje. To krakowska firma, działają na różnych polach, dobrze znają...

208 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Wizy do stanów

Cześć chciałem sobie ogarnąć wizy, wie jak ktoś jak to wygląda od strony praktycznej, znalazłem http://www.wizacenter.pl ponoć pomagają załatwić takie wizy i to w...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Jak się zdecydujecie i chcecie porządnie wyposażyć szwalnię to dobrej jakości maszyny do szycia, stoły prasowalicze, żekazka kupicie w https://dlaszwalni.pl/ ...

69 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Biznes po stronie dobra

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.

36 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Siłownia

Osobiście postawiłem jednak na mały basen zamiast siłowni. Polecam zerknąć, znalazłem na ten temat ciekawy artykuł...

13 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018