16.06.2008

Archiwizacja dokumentów przez Internet

Firma Ata-Int.Ltd wprowadza możliwość korzystania za pomocą Internetu z programu WorkingDoc Lite wspomagającego archiwizację dokumentów oraz zarządzanie procesami biznesowymi w firmie.

Na początku czerwca Ata-Int.Ltd wprowadza na rynek system WorkingDoc Lite w wersji internetowej, który stanie się dostępny także dla małych i średnich przedsiębiorstw. Aby móc z niego korzystać wystarczy wnieść opłatę miesięczną w wysokości około 25 zł od każdego użytkownika korzystającego z systemu. W cenie zawarta została opłata licencyjna za używanie programu, opłata za administrację systemu i miejsce na serwerze. Doliczyć do niej należy koszt wdrożenia, a więc importu dokumentów klienta do systemu oraz jego pierwszą konfigurację i szkolenia użytkowników.

Dotychczas z tego typu oprogramowania korzystały głównie duże firmy, ponieważ wprowadzenie systemu, pomimo że znacząco ułatwia zarządzanie dokumentami, wymaga poniesienia dodatkowych nakładów finansowych na stworzenie infrastruktury oraz zatrudnienia obsługujących ją specjalistów.

Jak to działa?

Po dokonaniu opłaty użytkownik otrzymuje dostęp do konta na serwerze firmy Ata-Int.Ltd. Od tego momentu może gromadzić na nim wszystkie dokumenty firmy, poczynając od umów i projektów a na fakturach kończąc. Po zarchiwizowaniu dokumentów w systemie Ata-Int.Ltd przekazuje klientowi loginy osób uprawnionych do korzystania z systemu. Gdy dokument raz znajdzie się w systemie, mogą z niego korzystać wszyscy uprawnieni użytkownicy niezależnie od miejsca, w którym się znajdą pod warunkiem, że mają dostęp do Internetu.

- Wprowadzenie usługi umożliwiającej tańsze korzystanie z programu WorkingDoc Lite pozwala nam na zdobycie sektora rynku, który był do tej pory zaniedbywany przez producentów oprogramowania - mówi Tomasz Nazaruk, prezes firmy Ata-Int.Ltd. - Na rynku większość przedsiębiorstw to małe i średnie firmy. Choć programy wspomagające zarządzanie dokumentami ułatwiłyby im funkcjonowanie, to takie firmy nie stać na wydatki związane z zakupem licencji oprogramowania oraz stworzeniem i obsługą infrastruktury potrzebnej do funkcjonowania całego systemu. Do tej pory, jeśli firma chciała przekazać dane do biura księgowego, to aby dokument został zaksięgowany, przedsiębiorca musiał go wysłać pocztą lub dostarczyć samemu. Każda kopia zwiększała natomiast liczbę papierowych dokumentów, zmniejszając tym samym szansę na ich kontrolowanie.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora