24.06.2008

Rozwój biznesu na Mazowszu

W tym roku po raz kolejny odbędzie się forum gospodarcze, które jest główną inicjatywą Programu Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości.

PPRP ma na celu promocję biznesu, ułatwianie kontaktów handlowych, a przede wszystkim tworzenie gospodarczej wizytówki województwa. Organizowane w tym roku forum gospodarcze zgromadzi przedsiębiorców, przedstawicieli administracji i samorządów, inwestorów i finansistów oraz gości zagranicznych reprezentujących instytucje publiczne i gospodarcze. Ideą Forum jest przygotowanie elit mazowieckiej gospodarki do reprezentowania województwa w kraju i za granicą oraz stworzenie podłoża pod inwestycje na terenie Warszawy i Mazowsza.

Tegoroczne forum odbędzie się 20 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki. Tematykę spotkania zdominują dotacje UE w perspektywie finansowej 2007-2013, partnerstwo publiczno-prywatne oraz strategie rozwoju województwa mazowieckiego.

Program Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości adresowany jest do wszystkich przedsiębiorstw i samorządów zlokalizowanych na terenie Warszawy i Mazowsza, oraz firm i instytucji lokujących tu swoje interesy. Program stanowi bezprecedensową w historii Mazowsza inicjatywę mającą na celu promocję biznesu. Ma pomóc w rozwiązaniu problemów na rynku pracy oraz we wspieraniu przedsiębiorczości.

Patronat honorowy nad programem objął marszałek województwa mazowieckiego - Adam Struzik, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan - Henryka Bochniarz oraz prezes Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza - Andrzej Stępniewski.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora