Wojciech Cejrowski: Jestem królem nieruchomości!

Staram się nie płacić podatków wcale. Podatek to koszt, koszt obniża rentowność, a obowiązkiem każdego prezesa jest dbanie o jak najwyższą rentowność firmy.
Wojciech Cejrowski, właściciel biura podróży
Wtorek
01.07.2008
- Szukam roboty łatwej i przyjemnej, a przy okazji wysoko płatnej – mówi Wojciech Cejrowski, dziennikarz, pisarz, podróżnik i właściciel biura podróży, a z zawodu cieśla.
 

Z zawodu jest pan cieślą, ale zarabia pan na dziennikarstwie, pisaniu książek, prowadzeniu wypraw do dzikich regionów świata. Jak pan z początku godził podróżowanie ze zdobywaniem pieniędzy na wyprawy?
Nigdy nie zdobywałem pieniędzy na wyprawy, każda moja wyprawa to był zawsze przy okazji doskonały interes. One wszystkie przynoszą zyski i to niemałe. Ale przede wszystkim zarabiam, robiąc interesy, mam nieruchomości, wynajmuję powierzchnię biurowe, prowadzę firmy... Pieniądze zarabiam od dziecka, bo uważałem, że jak się ma swoje, to nie trzeba prosić rodziców o pozwolenie na zakup kontrowersyjnego roweru czy stereo. Moje to moje, więc zbierałem szkło, handlowałem dolarami (nielegalnie), na Boże Narodzenie wiązałem ludziom choinki sznurkiem na bazarze, pracowałem na czarno za granicą, szmuglowałem bawełniane gacie z Meksyku w czasach, kiedy w Polsce to był towar trudno dostępny... No, pracowało się tu i tam. Przed maturą filmowałem wesela i komunie... Organizowałem dyskoteki...

Jak przez różne plemiona pojmowany jest biznes? Jakie ma znaczenie w ich życiu?
Biznes jest wynalazkiem Białych. W życiu plemiennym go nie ma. Wspólnota pierwotna to taki rodzaj komunizmu – wszystko jest wspólne. Las tropikalny traktowany jest jak wielka spiżarnia Pana Boga – wchodzisz do lasu i bierzesz sobie, co chcesz, tak jak jagody w naszych lasach. Tyle tylko, że u Indian, jak coś dostałeś za darmo od Boga, to potem tego nie sprzedajesz – możesz jedynie podarować innym. Dlatego, gdy myśliwy wraca z upolowaną zdobyczą i nie może jej sam zjeść – musi komuś oddać, a ten ktoś może go ewentualnie potem poczęstować.

Zgaduję, że płaci pan podatki za granicą?
Staram się nie płacić podatków wcale. Podatek to koszt, koszt obniża rentowność, a obowiązkiem każdego prezesa jest dbanie o jak najwyższą rentowność firmy. Ergo: każdy prezes jest zobowiązany ustawowo unikać podatków za wszelką legalną cenę.

Czy z tego samego powodu zrzekł się pan obywatelstwa polskiego?
Nie zrzekłem się jeszcze – tylko taki mam zamiar. A powodem jest to, że nie chcę być niewolnikiem Unii Europejskiej. Skoro Polacy demokratycznie zdecydowali o zrzeczeniu się niepodległości i poddaniu naszego kraju pod władanie Brukseli, a ja nie chcę Brukseli podlegać, to muszę się pozbyć polskiego obywatelstwa. Unia mi się nie podoba z wielu powodów. Najczęściej są to powody etyczne. Katolikowi nie wolno przykładać ręki do mordowania nienarodzonych. A zatem nie wolno mi płacić podatków w Unii, gdyż Unia co roku przeznacza miliony euro na finansowanie aborcji w Chinach. To się nazywa „wspieraniem programów kontroli urodzeń” czytaj: przymusowe aborcje. Nie mam zamiaru za to płacić!

Wielu krytykowało pana za poglądy. Czy właśnie z powodu pana poglądów zniknął pan na pewien czas z ekranu?
Za poglądy nie wolno krytykować. To niedemokratyczne, nietolerancyjne, a czasami nawet niekonstytucyjne. Mnie, jak każdemu, wolno mieć dowolne poglądy i nikomu nic do tego, jakie one są. Tak – wywalono mnie z TVP za to, że krytykowałem publicznie pijackie ekscesy Aleksandra Kwaśniewskiego – w połowie lat 90. media wmiatały je pod dywan.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING nr 7/2008


/3/
ZOBACZ WIĘCEJ

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Kanapki od Jakubiaka /08.05.2018

– Porażki nauczyły mnie nie poddawać się. I nie słuchać tzw. dobrych rad – bo te ma dla nas oczywiście każdy – mówi Tomasz Jakubiak, kucharz, restaurator, dziennikarz kulinarny, który właśnie startuje z nowym konceptem franczyzowym.

Nie od razu firmę zbudowano /13.04.2018

– Budować umie wielu, ale dobrze zarządzać firmą deweloperską już nie. By być deweloperem, trzeba umieć pozyskiwać i uzdatniać ziemię. A to jest proces trwający wiele lat – mówi Jarosław Szanajca, założyciel i prezes Dom Development.

Najpierw satysfakcja, później kasa /06.03.2018

– Nigdy nie myślę najpierw o pieniądzach. Mogę robić tylko to, co sprawia mi przyjemność i czego nie musiałbym się później wstydzić. A zyski dopiero mogą z tego wynikać – mówi Radosław Majdan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, twórca marki perfum Vabun.

Hardkorowy Koksu wyciska zyski z siłowni /01.02.2018

– Polacy chcieliby wyłożyć jak najmniej pieniędzy, ale zarobić dużo i szybko. A biznes trzeba planować na długo, żeby mieć z niego zyski i za 10, i za 20 lat – mówi HardKorowy Koksu, czyli Robert Burneika, kulturysta i właściciel siłowni Burneika Sports Gym.

Aktorka zarabia na czesaniu /02.01.2018

Czy kobieta, która skorzysta z usług salonu fryzjersko-kosmetycznego Bonjour Madame przemieni się z brzyduli w piękność? Tego przynajmniej chciałyby jego właścicielki, aktorka Julia Kamińska oraz jej wspólniczka Paulina Kałużyńska.

POPULARNE NA FORUM

Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

82 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes po stronie dobra

Dollar General company has its origins in Scottsville, Kentucky from James Luther “J.L.” Turner and his son Cal Turner. James Turner’s father died in an accident in 1902...

18 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I enjoyed over read your blog post. Your blog have nice information I got good ideas from this amazing blog. I am always searching like this type blog post. I hope I will see...

82 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I enjoyed over read your blog post. Your blog have nice information I got good ideas from this amazing blog. I am always searching like this type blog post. I hope I will see...

82 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

nice post. Thanks for sharing such an interesting and witty post with us. Electromagnetic spider repellent

82 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Really very interesting website i like it such a great content MBA Marketing Assignment Help

82 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Jak urządzić sklep, by odnieść sukces

Urządzając sklep nie zapomnijmy również o odpowiednim wyposażeniu magazynu w wózki i regały magazynowe. To jest klucz do sukcesu, by panował tam porządek. W ten...

19 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018