02.01.2001

Największą przeszkodą są koszty

Internet – jedna piąta małych firm ma dostęp do sieci

Jak poinformowała Maria Bienias, w ciągu najbliższych dwóch lat powstaną odpowiednie akty prawne, które będą regulować: bezpieczeństwo internetowego obrotu, poufność transakcji, niezmienialność transmisji danych, ochronę danych osobowych, praw konsumentów, a także własności intelektualnej. (...) Większe wsparcie małych i średnich przedsiębiorców w zakresie rozwoju komputeryzacji zapowiedział też Włodzimierz Dierżanowski z Polskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Dzierżanowski przypomniał, że wśród małych firm zatrudniających do 50 osób, komputer posiada 42 proc., a dostęp do Internetu zapewniło sobie tylko około 20 proc. Jednak ankieta przeprowadzona przez Demoskop (...) wykazała, że prawie 70 proc. szefów firm nie mających dostępu do Internetu jest przekonanych, że już niebawem ten brak będzie istotnie utrudniać prowadzenie działalności gospodarczej. Ponad połowa ankietowanych uważa, że Internet to medium, które pozwoli firmie utrzymać się na rynku.

Spośród małych i średnich firm mających dostęp do Internetu jedna piąta nie wie, jak zaprezentować swoją firmę w Internecie. Wiedzę taką posiada natomiast 35 proc. pytanych, którzy już posiadają własne strony internetowe. Jedna trzecia użytkowników sieci wykorzystuje jego możliwości do reklamowania swych firm. (...)

Rzeczpospolita, 28/12/2000, dodatek "Małe i średnie przedsiębiorstwa"

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0