17.10.2008

Canon bada wydajność

Firma Canon sprawdziła jak Polacy wypadają na tle innych europejskich państw pod kątem wydajności pracy.

Produktywność pracownika to z punktu widzenia pracodawcy jedna z decydujących przesłanek świadcząca, że zatrudniona osoba jest dobrym pracownikiem. Badania zrealizowane przez ICM Research w lipcu 2008 roku zostały przeprowadzone na grupie 5500 pracowników biurowych z 18 europejskich państw.

Spotkanie właścicieli firm Fot. PROFIT system

Jak pokazują przeprowadzone badania, we wtorki Polacy pracują najefektywniej.

Jak twierdzą polscy pracownicy, najmniej wydajnym okresem jest wczesny poranek i późne popołudnie – tuż przed wyjściem do domu. Dla Niemców taką porą jest czas po przerwie na lunch. Statystyki pokazują, że dla wszystkich przebadanych narodowości najbardziej wydajne godziny pracy to między 10. a 11. oraz między 14. a 15. Dlatego warto właśnie wtedy zlecać pracownikom zadania trudniejsze i wymagające większego skupienia. Aż 25 proc. Polaków jest zdania, że najmniej wydajnie pracują w lipcu i sierpniu. Te same miesiące wskazało tylko 7 proc. Brytyjczyków.

Zaskakujące wyniki przyniosło badanie mówiące o wykorzystaniu funkcji urządzeń drukujących. Tutaj również Polacy okazali się najbardziej świadomymi pracownikami. Polscy respondenci uważają, że z 71 proc. wykorzystują funkcje urządzeń biurowych, Francuzi – w 62 proc., a Szwedzi – w 54 proc. Jak twierdzi przedstawiający wyniki badań Wojciech Gierasimowicz, menedżer ds. marketingu rozwiązań biurowych w Canon CEE, może to wynikać z tego, że sprzęt używany przez polskich pracowników jest prostszy w obsłudze, niż drukarki stosowane w bogatszych państwach skandynawskich.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0