Dotacje dla początkujących przedsiębiorców

Wtorek
31.03.2009
Nawet 40 tys. zł bezzwrotnej pomocy z Unii Europejskiej mogą uzyskać osoby, które myślą o założeniu własnej firmy. To pomoc dla naprawdę początkujących. Osoby ubiegające się o dotacje nie mogą mieć nawet zarejestrowanej działalności gospodarczej.
 

Dotację dla nowo powstających firm przewiduje działanie 6.2 z programu Kapitał Ludzki. Działanie, którego budżet wynosi 400 mln euro zakłada przeszkolenie 170 tys. osób, z czego ponad 30 tys. otrzyma środki finansowe na rozpoczęcie prowadzenia działalności.

Jednorazowa dotacja może wynieść nawet 40 tys. zł. Warunkiem jej otrzymania jest nieposiadanie przez ostatnie 12 miesięcy zarejestrowanej działalności gospodarczej oraz przejście szkolenia przy wojewódzkim urzędzie pracy lub urzędzie marszałkowskim. Spośród zgłoszeń kandydatów na przedsiębiorców zostaną wybrane najlepsze pomysły na firmę i tylko te otrzymają bezzwrotną dotację. Trzeba jednak pamiętać, że środki będzie trzeba zwrócić z odsetkami, jeśli prowadzona firma zostanie zamknięta w przeciągu pierwszego roku działalności.

Działanie przewiduje przyznanie w niektórych sytuacjach tzw. wsparcia pomostowego. Polega ono na wypłaceniu przez kilka kolejnych miesięcy kwoty nieprzekraczającej wartości minimalnego wynagrodzenia. Dodatkowa pomoc może zostać przeznaczona na wypłatę wynagrodzenia dla pracownika. Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji, szczegółowych informacji powinny szukać na stronach internetowych wojewódzkich urzędów pracy i urzędów marszałkowskich.

(dw)


/7/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018