Tomasz Jacyków: Jestem najdroższy na świecie

Tomasz Jacyków, projektant mody, fotograf i stylista
Piątek
01.05.2009
- Świat mody to gigantyczny biznes i wielkie pieniądze. Nie ma tu miejsca na błędy stylistów - opowiada Tomasz Jacyków, projektant mody, fotograf i stylista.
 

Czy zawód stylisty jest intratnym zajęciem?
Może takim być. Jednym z warunków dobrej współpracy z klientem jest dyskrecja. Nie zdradzam informacji o tym, kogo stylizuję. Jeśli ktoś sam zdecyduje się ujawnić, że pomagam w kreowaniu wizerunku, to jest mi wtedy bardzo miło. Istnieją osoby, które nie życzą sobie podawania do publicznej wiadomości takiej informacji.

Na co powinni zwrócić uwagę biznesmeni stojący przed szafą, którzy przesuwając kolejne wieszaki z marynarkami, żakietami i garniturami, zastanawiają się, co na siebie włożyć?
Zarówno w biznesie, jak i w polityce najważniejsze jest, żeby nie popadać w obłęd mody. Supermodnie ubrany biznesmen i polityk z tzw. górnej półki powinni pozostawać krok w tyle za obowiązującymi trendami. Takie osoby muszą zwracać uwagę na detale i jakość tego, co noszą. Ważne jest, aby garnitur - nawet jeżeli jego wielkość jest minimalnie niedopasowana, bo akurat komuś się schudło lub przytyło - dobrze na nas leżał, bo to się widzi tak na zdjęciach, jak i w rzeczywistości. Istotne są również takie szczegóły, jak zegarek, buty, sprzączka do paska, okulary.

Którego z polityków można pochwalić za dobry gust?
Na pewno nieźle ubranym politykiem jest Radosław Sikorski i Wojciech Olejniczak. Uważam, że Ryszard Kalisz, przy swojej sylwetce,ma świetnie skrojone garnitury i dobrze się w nich prezentuje. Większy problem jest z kobietami, ponieważ trudno znaleźć odpowiednik męskiego garnituru, który nie pozbawi ich kobiecości. Z drugiej strony trzeba unikać wszelkich falban czy kolorowych sukienek, bo arena polityczna nie jest miejscem ekshibicjonizmu ani areną dla rozbuchanych osobowości - przynajmniej w kwestii ubrania. Zdarzają się wyjątki. Do takich należy Joanna Senyszyn. Ona ma prawo, bo wszystko co nosi, wygląda świetnie. Jej styl jest po prostu niepowtarzalny. Gdyby takich kobiet było piętnaście, to bym wrzeszczał, że to jest skandal i nie do pomyślenia. Posłanka Senyszyn jest jedyna w swoim rodzaju i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyrażała się w tak oryginalny sposób, jak robi to do tej pory.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes Franchising nr 5/2009


POPULARNE NA FORUM

Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Odwiedzając salon firmowy Vizarro Toruń,mogę potwierdzić że sprzedając kolekcje garniturów dobrej jakości i dając klientom miłą i fachową obsługę można liczyć...

69 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Jaka reklama się opłaca?

My korzystamy z Embi-Marketing http://www.embi-marketing.pl/ i bardzo dobrze nam się z nimi współpracuje. To krakowska firma, działają na różnych polach, dobrze znają...

208 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Wizy do stanów

Cześć chciałem sobie ogarnąć wizy, wie jak ktoś jak to wygląda od strony praktycznej, znalazłem http://www.wizacenter.pl ponoć pomagają załatwić takie wizy i to w...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Jak się zdecydujecie i chcecie porządnie wyposażyć szwalnię to dobrej jakości maszyny do szycia, stoły prasowalicze, żekazka kupicie w https://dlaszwalni.pl/ ...

69 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Biznes po stronie dobra

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.

36 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Siłownia

Osobiście postawiłem jednak na mały basen zamiast siłowni. Polecam zerknąć, znalazłem na ten temat ciekawy artykuł...

13 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018