Tomasz Jacyków: Jestem najdroższy na świecie

Tomasz Jacyków, projektant mody, fotograf i stylista
Piątek
01.05.2009
- Świat mody to gigantyczny biznes i wielkie pieniądze. Nie ma tu miejsca na błędy stylistów - opowiada Tomasz Jacyków, projektant mody, fotograf i stylista.
 

Czy zawód stylisty jest intratnym zajęciem?
Może takim być. Jednym z warunków dobrej współpracy z klientem jest dyskrecja. Nie zdradzam informacji o tym, kogo stylizuję. Jeśli ktoś sam zdecyduje się ujawnić, że pomagam w kreowaniu wizerunku, to jest mi wtedy bardzo miło. Istnieją osoby, które nie życzą sobie podawania do publicznej wiadomości takiej informacji.

Na co powinni zwrócić uwagę biznesmeni stojący przed szafą, którzy przesuwając kolejne wieszaki z marynarkami, żakietami i garniturami, zastanawiają się, co na siebie włożyć?
Zarówno w biznesie, jak i w polityce najważniejsze jest, żeby nie popadać w obłęd mody. Supermodnie ubrany biznesmen i polityk z tzw. górnej półki powinni pozostawać krok w tyle za obowiązującymi trendami. Takie osoby muszą zwracać uwagę na detale i jakość tego, co noszą. Ważne jest, aby garnitur - nawet jeżeli jego wielkość jest minimalnie niedopasowana, bo akurat komuś się schudło lub przytyło - dobrze na nas leżał, bo to się widzi tak na zdjęciach, jak i w rzeczywistości. Istotne są również takie szczegóły, jak zegarek, buty, sprzączka do paska, okulary.

Którego z polityków można pochwalić za dobry gust?
Na pewno nieźle ubranym politykiem jest Radosław Sikorski i Wojciech Olejniczak. Uważam, że Ryszard Kalisz, przy swojej sylwetce,ma świetnie skrojone garnitury i dobrze się w nich prezentuje. Większy problem jest z kobietami, ponieważ trudno znaleźć odpowiednik męskiego garnituru, który nie pozbawi ich kobiecości. Z drugiej strony trzeba unikać wszelkich falban czy kolorowych sukienek, bo arena polityczna nie jest miejscem ekshibicjonizmu ani areną dla rozbuchanych osobowości - przynajmniej w kwestii ubrania. Zdarzają się wyjątki. Do takich należy Joanna Senyszyn. Ona ma prawo, bo wszystko co nosi, wygląda świetnie. Jej styl jest po prostu niepowtarzalny. Gdyby takich kobiet było piętnaście, to bym wrzeszczał, że to jest skandal i nie do pomyślenia. Posłanka Senyszyn jest jedyna w swoim rodzaju i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyrażała się w tak oryginalny sposób, jak robi to do tej pory.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes Franchising nr 5/2009


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Kanapki od Jakubiaka /08.05.2018

– Porażki nauczyły mnie nie poddawać się. I nie słuchać tzw. dobrych rad – bo te ma dla nas oczywiście każdy – mówi Tomasz Jakubiak, kucharz, restaurator, dziennikarz kulinarny, który właśnie startuje z nowym konceptem franczyzowym.

Nie od razu firmę zbudowano /13.04.2018

– Budować umie wielu, ale dobrze zarządzać firmą deweloperską już nie. By być deweloperem, trzeba umieć pozyskiwać i uzdatniać ziemię. A to jest proces trwający wiele lat – mówi Jarosław Szanajca, założyciel i prezes Dom Development.

Najpierw satysfakcja, później kasa /06.03.2018

– Nigdy nie myślę najpierw o pieniądzach. Mogę robić tylko to, co sprawia mi przyjemność i czego nie musiałbym się później wstydzić. A zyski dopiero mogą z tego wynikać – mówi Radosław Majdan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, twórca marki perfum Vabun.

Hardkorowy Koksu wyciska zyski z siłowni /01.02.2018

– Polacy chcieliby wyłożyć jak najmniej pieniędzy, ale zarobić dużo i szybko. A biznes trzeba planować na długo, żeby mieć z niego zyski i za 10, i za 20 lat – mówi HardKorowy Koksu, czyli Robert Burneika, kulturysta i właściciel siłowni Burneika Sports Gym.

Aktorka zarabia na czesaniu /02.01.2018

Czy kobieta, która skorzysta z usług salonu fryzjersko-kosmetycznego Bonjour Madame przemieni się z brzyduli w piękność? Tego przynajmniej chciałyby jego właścicielki, aktorka Julia Kamińska oraz jej wspólniczka Paulina Kałużyńska.

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This is a fantastic website and I can not recommend you guys enough. Vitamin B9

70 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Dobra firma od reklamy to http://www.embi-marketing.pl/ z Krakowa. Mają kompleksowe podejście - od organizacji eventów przez wykonanie strony internetowej czy promocji...

403 wypowiedzi
ostatnia 24.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore, I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. Vitamin B6

70 wypowiedzi
ostatnia 24.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

mi w zakładaniu własnego biznesu pomógł Pan Maciej Grabowski z biura rachunkowego Gama, zgłoś się do nich na pewno i tobie pomogą

96 wypowiedzi
ostatnia 24.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Very good points you wrote here..Great stuff...I think you've made some truly interesting points.Keep up the good work. Vitamin B5

70 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Very nice article, I enjoyed reading your post, very nice share, I want to twit this to my followers. Thanks!. Vitamin B12

70 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thank a lot. You have done excellent job. I enjoyed your blog . Nice efforts Vitamin E

70 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Kredyt bankowy

Coraz więcej firm pozabankowych sprawdza różne bazy, więc pożyczkę nie tak łatwo dostać,warto przeczytać aby się trochę dowiedzieć na ten temat: Darmowy poradnik...

50 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018