01.02.2007

Lew Starowicz: Zarobić na owulacji

Firma Nobilis Inwestycje sprzedaje urządzenia ułatwiające kobiecie rozpoznanie dni płodnych. Poprosiliśmy profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza o ocenę tego pomysłu na biznes.

Firma Nobilis Inwestycje sprzedaje urządzenia ułatwiające kobiecie rozpoznanie dni płodnych, czy to rozwiązanie się przyjmie?
Rozmawiając z pacjentką, dla której antykoncepcja naturalna jest najbardziej komfortowym sposobem zapobiegania ciąży, zalecałbym stosowanie tego typu urządzeń. Kilka modeli jest już od jakiegoś czasu obecnych na polskim rynku. Są one akceptowane przez gabinety lekarskie, a sama metoda termiczna - podobnie jak inne metody naturalne - jest promowana przez Światową Organizację Zdrowia. Pomysł firmy na akwizycyjną sprzedaż urządzeń badających cykl ma więc szansę na pozytywny odbiór ze strony klientek oraz osób, które zajmują się problematyką antykoncepcji.

Lew Starowicz, psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii

Grupą klientów docelowych są kobiety w wieku 25-50 lat, stawiające na antykoncepcję naturalną. To właściwy wybór klienta?
Wiek nie odgrywa tu istotnej roli, podobnie zresztą jak cena urządzenia. Najczęściej wybór wynika z wyznawanego przez wiele Polek światopoglądu. Oferta urządzeń działających na zasadzie termicznej może przyciągnąć uwagę przedstawicielek inteligencji katolickiej. Metodami, które nie ingerują w organizm, mogą być zainteresowane także kobiety, które działają lub wcześniej działały w organizacjach katolickich, np. w duszpasterstwie akademickim.

Franczyzobiorca systemu zostaje przeszkolony w zakresie naturalnych metod planowania rodziny. Jego celem jest utrzymanie sprzedaży na odpowiednim poziomie. Działania marketingowe prowadzone są głównie za pośrednictwem internetu oraz akcji mailingowych.
Nie jestem przekonany do promocji przez internet urządzeń pomocnych w planowaniu rodziny. Żadne narzędzie komunikacji nie da w tym przypadku takich samych korzyści, jak rozmowa twarzą w twarz. Oprócz tworzenia sieci dystrybutorów warto pokusić się o nawiązanie współpracy z gabinetami lekarskimi oraz organizacjami i instytucjami, które promują bądź zalecają antykoncepcję naturalną. Należą do nich m.in. grupy przy parafiach, Rada ds. Rodziny Episkopatu Polski czy Krajowy Zespół Promocji Naturalnego Planowania Rodziny przy Ministerstwie Zdrowia.

Fragment artykułu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes Franchising nr 2/2007

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

PRENUMERATA miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING

 
Prenumerata Własny Biznes

Zamawiając roczną prenumeratę otrzymujesz niższą cenę niż w kiosku. Prenumerata kosztuje tylko 39 zł i obejmuje 12 wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING. Magazyn jest wysyłany co miesiąc pierwszego dnia sprzedaży prosto do Twojego domu, a przesyłka nic Cię nie kosztuje.

Więcej informacji

Cena netto
36.11 zł
VAT
2.89 zł
Cena brutto
39.00 zł