Dobra strona (www) biznesu

W Maxipizza drogą internetową składanych jest 25 proc. zamówień.
Środa
05.08.2009
Internet jest największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem na świecie. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwa chcą na nim zaistnieć. Najprostszy sposób, to strona internetowa, którą może mieć każda, nawet najmniejsza firma.
 

Witryna korporacyjna, to przede wszystkim elektroniczna wizytówka, na której umieszczone są podstawowe dane dotyczące organizacji. Daje większe możliwości dotarcia z ofertą do potencjalnych klientów, bo nie dotyczą jej ograniczenia przestrzenne ani czasowe. Jednak coraz częściej firmy odkrywają także inne zastosowania strony www, przede wszystkim marketingowe i handlowe.

Właściciele firm zdają sobie sprawę z tego, jak wiele mogą zyskać dzięki korporacyjnej stronie internetowej. Dobrze przygotowana i administrowana, może przyciągać klientów oraz generować spore zyski. Internet oferuje nową jakość działań marketingowych, której nie są w stanie zapewnić tradycyjne media. Pozwala na interakcję pomiędzy firmą a jej klientem. Daje możliwość informowania klientów na bieżąco o tym, co dzieje się w firmie. Odwiedzający stronę nie jest jedynie biernym odbiorcą umieszczonych na niej treści, ale może je w sposób aktywny komentować, a nierzadko również tworzyć.

Rynek z przyszłością

Do internetowego handlu wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Teraz przychodzi czas na usługi. W wirtualnym świecie działają już banki, delikatesy, za pośrednictwem Internetu można też zamówić pizzę.
- W Maxipizza zamówienia przez Internet można składać od trzech lat. Teraz wprowadziliśmy pewne zmiany i udogodnienia dla naszych klientów– mówi Łukasz Misztal wiceprezes zarządu Maxipizza. - Nowa formuła pozwala zamówić pizzę kilkoma kliknięciami myszy. Proces odbywa się w czterech etapach. W każdej chwili do zamówienia można dobrać dodatki, przystawki i napoje.

Firmowa strona internetowa ułatwia tworzenie trwałych relacji z klientami. Sprzyjają temu różnego rodzaju programy lojalnościowe i promocje skierowane do zalogowanych użytkowników.
- Mamy katalog liczący około 20 tys. stałych klientów zamawiających pizzę na naszej stronie- mówi Łukasz Misztal. - Specjalnie z myślą o nich przygotowujemy rabaty i promocje. Szukamy także nowych klientów, umieszczając adres naszej strony www na ulotkach i reklamując się w lokalnych mediach - dodaje.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

19 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018