Krzysztof Hołowczyc: Poznam sponsora

U nas ciągle pokutuje taki mit, że jeżeli ktoś ma pieniądze, to na pewno je ukradł albo zdobył w jakiś inny nieuczciwy sposób. Trzeba zmieniać tę mentalność, przekonać ludzi, że można żyć dostatnio, nie będąc przy tym złodziejem ani oszustem.
Krzysztof Hołowczyc, wielokrotny mistrz Polski i Europy w rajdach samochodowych, właściciel firmy Hołowczyc Management
Czwartek
01.07.2010
− Zarabianie pieniędzy to nie grzech. Jeżeli ktoś chce mieć dobry samochód, pojechać na fajne wakacje i ciężko na to pracuje, to nie ma w tym nic złego − mówi Krzysztof Hołowczyc, wielokrotny mistrz Polski i Europy w rajdach samochodowych.
 

Kilkakrotnie zdobywał pan mistrzostwo Polski, był pan mistrzem Europy. Czy uznany kierowca rajdowy pławi się w bogactwie?
Za sukcesem sportowym idą też pieniądze. Tak jest w każdej dyscyplinie. Ale zanim się dojdzie do tego pułapu, trzeba mocno zaciskać pasa. Zarabianie pieniędzy to nie grzech. Jeżeli ktoś chce mieć dobry samochód albo fajne wakacje i ciężko na to pracuje, to niech ma. Musimy do tego przekonać nasze społeczeństwo. Bo u nas ciągle pokutuje taki mit, że jeżeli ktoś ma pieniądze, to na pewno je ukradł albo zdobył w jakiś inny nieuczciwy sposób. Trzeba zmieniać tę mentalność, przekonać ludzi, że można żyć dostatnio, nie będąc przy tym złodziejem ani oszustem. Pamiętam czasy z początku swojej kariery, kiedy wciąż brakowało mi pieniędzy, aby przygotować się do rajdu. Zastanawiałem się wówczas, czy nie zrezygnować ze sportu, czy nie lepiej zająć się czymś innym. Na szczęście powoli wszystko zaczęło się jakoś układać, a ja miałem na tyle cierpliwości, żeby przetrwać te najtrudniejsze momenty.

Nagle w trakcie kariery sportowej z samochodu rajdowego przesiadł się pan w fotel europosła.
Kiedy startowałem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nasza scena polityczna wyglądała dość egzotycznie. Pojawili się na niej ludzie, którzy nie do końca byli na właściwym miejscu i szczerze mówiąc, przynosili nam na Warmii i Mazurach wstyd. Dostałem propozycję, żeby wesprzeć Platformę Obywatelską w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zgodziłem się to zrobić. Pierwsze miejsce na liście PO miała Barbara Kudrycka i to ona dostała się do Parlamentu Europejskiego, a ja zająłem miejsce drugie. Co ciekawe, głosów oddanych na mnie wcale nie było mało. Po jakimś czasie pani Kudrycka została powołana do rządu i nagle okazało się, że Hołowczyc musi jechać do Brukseli, bo jest drugi na liście.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes Franchising nr 7/2010


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Kanapki od Jakubiaka /08.05.2018

– Porażki nauczyły mnie nie poddawać się. I nie słuchać tzw. dobrych rad – bo te ma dla nas oczywiście każdy – mówi Tomasz Jakubiak, kucharz, restaurator, dziennikarz kulinarny, który właśnie startuje z nowym konceptem franczyzowym.

Nie od razu firmę zbudowano /13.04.2018

– Budować umie wielu, ale dobrze zarządzać firmą deweloperską już nie. By być deweloperem, trzeba umieć pozyskiwać i uzdatniać ziemię. A to jest proces trwający wiele lat – mówi Jarosław Szanajca, założyciel i prezes Dom Development.

Najpierw satysfakcja, później kasa /06.03.2018

– Nigdy nie myślę najpierw o pieniądzach. Mogę robić tylko to, co sprawia mi przyjemność i czego nie musiałbym się później wstydzić. A zyski dopiero mogą z tego wynikać – mówi Radosław Majdan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, twórca marki perfum Vabun.

Hardkorowy Koksu wyciska zyski z siłowni /01.02.2018

– Polacy chcieliby wyłożyć jak najmniej pieniędzy, ale zarobić dużo i szybko. A biznes trzeba planować na długo, żeby mieć z niego zyski i za 10, i za 20 lat – mówi HardKorowy Koksu, czyli Robert Burneika, kulturysta i właściciel siłowni Burneika Sports Gym.

Aktorka zarabia na czesaniu /02.01.2018

Czy kobieta, która skorzysta z usług salonu fryzjersko-kosmetycznego Bonjour Madame przemieni się z brzyduli w piękność? Tego przynajmniej chciałyby jego właścicielki, aktorka Julia Kamińska oraz jej wspólniczka Paulina Kałużyńska.

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - minion rush...

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

Pewnie że warto otworzyć taki sklep, teraz sklepy internetowe są jak najbardziej na topie, przecież każdy już kupuje online. Ważne że klient będzie zadowolony z...

34 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks a lot for sharing this great website.. have a nice day.. thanks. professional dissertation writers from singapore

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

There are many students who get nervous breakdown when they think about doing the Essay themselves. In order to be on the safer side most of the students who don’t know the...

90 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Our creative experts ensure that every Custom Soap Boxes or Custom Hair Extension Boxes order is catered with care, quality and efficiency. A unique product packaging design...

90 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Rodzinny biznes: kłopoty na bank?

You have done such a great work with complete dedication in this site steamwalletgenerator

11 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

Free NCERT Solutions for the class 6, 7, 8, 9, 10, 11 and 12 for the subjects Maths, Science, Hindi, Physics, Chemistry, Biology, English, Social Science (History, Geography,...

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

forum is very good.

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018