01.08.2010

Dorota Wellman: Mój biznes z Prokopem

- Minęły czasy Matki Polki, nadeszła era Polki przedsiębiorczej, obrotnej, która prowadzi firmę, a potem wraca do domu, robi obiad, prasuje, fajnie wygląda i jeszcze idzie na siłownię. Kobiety są niesamowite - mówi Dorota Wellman, dziennikarka.

Klęczała pani już przed Lechem Kaczyńskim i Marcinem Prokopem. Uklękłaby pani przed którąś z kobiet biznesu?
Przed Kaczyńskim uklękłam, bo pomyliłam go z Lechem Wałęsą i musiałam przeprosić, a przed Prokopem, bo go kocham i wiele mu zawdzięczam. Przed tymi kobietami, które znam, nie uklękłabym z podziwu. Jeżeli byłoby to możliwe, klęknęłabym przed rozumem i rozwagą Marii Skłodowskiej-Curie.

Dorota Wellman i Marcin Prokop na tle logo Dzień Dobry TVN

Angażujemy się z Marcinem Prokopem w akcję społeczną zachęcającą Polaków do korzystania z dotacji unijnych na prowadzenie własnej firmy. Mam nadzieję, że przekonam do tego również kobiety.
Dorota Wellman i Marcin Prokop, prowadzący program Dzień Dobry TVN

To może chociaż ukłon albo dygnięcie?
Mam szacunek do wielu kobiet - ukłoniłabym się przed nieżyjącą Krysią Bochenek za działalność dziennikarską, społeczną, przyzwoitość w polityce. Kłaniam się przed Ireną Eris, która stworzyła kosmetyczne imperium, przed Bożeną Batycką.

Wiele Polek uważa, że nie da się mieć udanego życia rodzinnego i jednocześnie z sukcesem prowadzić własnego biznesu.
Między innymi dlatego zaangażujemy się wkrótce z Marcinem Prokopem w akcję społeczną zachęcającą Polaków do korzystania z dotacji unijnych na prowadzenie własnej firmy. Mam nadzieję, że przekonam do tego również kobiety i że dzięki mnie dowiedzą się, że z oferowanych pieniędzy trzeba korzystać. Można założyć małą kwiaciarnię, firmę PR-ową, przedszkole, firmę produkującą czekoladki. Możliwości jest wiele, trzeba tylko wiedzieć, czego się chce, i umieć przekonująco uzasadnić wniosek.

Chciałaby pani mieć własną firmę?
Myślałam o założeniu spółki z kimś, kto umie zarządzać, zorganizować przedsięwzięcia od strony technicznej, ponieważ ja się do tego nie nadaję. Moglibyśmy otworzyć mała restaurację lub agencje eventową. Mamy już przygotowane projekty odnośnie otwarcia restauracji, ale chwilowo poprzestajemy na planach.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes Franchising nr 8/2010

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

PRENUMERATA miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING

 
Prenumerata Własny Biznes

Zamawiając roczną prenumeratę otrzymujesz niższą cenę niż w kiosku. Prenumerata kosztuje tylko 39 zł i obejmuje 12 wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING. Magazyn jest wysyłany co miesiąc pierwszego dnia sprzedaży prosto do Twojego domu, a przesyłka nic Cię nie kosztuje.

Więcej informacji

Cena netto
36.11 zł
VAT
2.89 zł
Cena brutto
39.00 zł