Warto skorzystać z bezpłatnej wizytówki na Google Maps, dzięki której możemy dokładnie znaczyć na mapie położenie firmy. W niektórych miastach, za pomocą aplikacji Google Street View, możemy także przypisać zdjęcia 3D siedziby i wybrać się na wirtualny spacer.
Środa
23.05.2012
Bezpłatne katalogi wirtualne są szansą na promocję dla firm, które mają skromny budżet marketingowy. Internet to najprostszy sposób na dotarcie do klientów.
 

W internecie można wyszukać blisko 70 proc. polskich firm. Jest to dosyć mało biorąc pod uwagę liczbę katalogów i for branżowych dostępnych w sieci. Jeszcze mniej przedsiębiorców decyduje się na wykupienie własnej domeny. Swoją stronę w internecie ma blisko co druga firma w Polsce. W związku z rosnącą od początku roku liczbą upadłości firm zmuszane są one do ograniczania wydatków, zwłaszcza tych na działania marketingowe.

- Wiele firm upada z powodu braku wykorzystania odpowiednich narzędzi marketingowych – mówi Magdalena Wójciak z Agencji Interaktywnej Exception. - Internet oferuje setki różnych rozwiązań, które mogą przynieść małym i średnim przedsiębiorstwom znaczące korzyści.

Jednym z takich rozwiązań są darmowe katalogi, które umożliwiają przedstawienie oferty firmy w sieci. W polskiej cyberprzestrzeni istnieją ich dziesiątki. Wiadomo, że w im więcej serwisach firma będziemy się promować, tym łatwiej potencjalny klient do niej trafi.

- Stały dostęp do internetu ma obecnie ponad 20 milionów ludzi w naszym kraju i dla większości z nich jest on podstawowym źródłem informacji - Marta Keller z serwisu B2Bfirmy.pl. - Jeśli firmy nie ma w sieci to po prostu zmniejsza swoją szansę na pozyskanie nowych klientów.

Bolączką bezpłatnych wirtualnych katalogów są spółki widma, które już nie prowadzą działalności, lecz ciągle widnieją w sieci. Przedsiębiorca powinien pamiętać o stałej aktualizacji swojego wpisu.

By stworzyć i uruchomić własną stronę internetową trzeba zrobić trzy rzeczy: napisać ją oraz wykupić domenę i miejsce na serwerze. Prostą wizytówkę programista stworzy już za 100 zł i tyle samo zapłacimy za wykupienie własnej domeny. Opłatę za domenę trzeba uiszczać co roku, tak samo jak za miejsce na serwerze. Ta ostatnia usługa kosztuje w zależności od wykorzystywanej pamięci i waha się od 50 do 200 zł.

(boa)


Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020