07.08.2012

IT ułatwia życie

Drukarki, które działały w firmach jeszcze 10 lat temu niczym nie przypominają urządzeń stosowanych obecnie. Ich największą zaletą jest wielofunkcyjność.

Z badania przeprowadzonego przez PMR Publications wynika, że średnia liczba komputerów przypadająca na firmę z sektora MŚP w ciągu ostatnich dwóch lat pozostała praktycznie na tym samym poziomie. Zmieniły się natomiast proporcje na korzyść rozwiązań mobilnych. W 2010 roku udział urządzeń mobilnych wyniósł 27 proc., podczas gdy w 2012 r. wzrósł do 30 proc. Przeciętne przedsiębiorstwo w sektorze MŚP w Polsce posiada obecnie 10 komputerów stacjonarnych i 5 komputerów przenośnych. Ale to tylko podstawowe wyposażenie biura, które trzeba uzupełnić m.in. skanerem, drukarką, niszczarką i faxem. Wśród sprzętu dominują tzw. urządzenia wielofunkcyjne łączące w sobie możliwości kilku urządzeń. Dlatego HP, jeden z większych producentów sprzętu drukującego poszerza stale swoją ofertę urządzeń wielofunkcyjnych.

Praca biurowa

Poprawnie opisane dokumenty mają nieocenione znaczenie przy ich skutecznym i szybkim obiegu wewnątrz firmy.

Każdy właściciel firmy musi jednak przed zakupem przeanalizować potrzeby biura oraz swoje możliwości finansowe.
- Jeśli przedsiębiorca nie musi zabierać komputera na spotkania z klientami, lepiej kupić komputer stacjonarny. Ma wygodniejszą klawiaturę, większy ekran i jest praktyczniejszy. Jeżeli sprzęt planujemy zabierać na spotkania i do domu, wtedy laptop pozostaje jedyną alternatywą. Rekomendowałbym inwestycję w urządzenie typu „combo”, które łączy w sobie drukarkę, skaner i ksero. Jeśli w firmie będzie się tylko drukowało sporadycznie jakieś dokumenty wystarczy 200 zł na zwykłą drukarkę atramentową – twierdzi Szymon Retecki, prezes PCDOC Pogotowie Komputerowe.

Producent Dymo oferuje natomiast niewielkie drukarki bezprzewodowe. Dymo znajduje zastosowanie w wielu biurowych czynnościach: przy oznaczaniu segregatorów, teczek, płyt CD/DVD czy dysków USB. Dzięki temu wielkie magazyny, a także małe półki sklepowe, mogą być zorganizowane w sposób bardziej przejrzysty oraz przyjazny dla pracowników oraz klientów.

- Policzyliśmy, że sekretarka może w ciągu tygodnia zaoszczędzić nawet sześć godzin pracy, które musiałaby przeznaczyć na zaadresowanie stu listów dziennie. To, oczywiście, tylko jeden z przykładów. Nasze rozwiązania mogą przełożyć się na realne oszczędności przy tak pracochłonnych czynnościach jak magazynowanie, archiwizacja lub inwentaryzacja. Poprawnie opisane dokumenty także mają nieocenione znaczenie przy ich skutecznym i szybkim obiegu wewnątrz firmy - zapewnia Agnieszka Dyktyńska z Newell Rubbermaid Poland, odpowiedzialna za rozwój marki Dymo na rynkach Europy Wschodniej.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0