Technologia w służbie firmy

Pracę mobilną umożliwia szeroka gama urządzeń dostępnych na rynku, jednak żeby zdalne zarządzanie firmą było efektywne nie wystarczy jedynie wykorzystywać różnorodne kanały komunikacji, lecz trzeba przede wszystkim zadbać o ich zintegrowanie
Tomasz Miller, menedżer ds. produktu w firmie Jabra
Środa
06.02.2013
W biznesie komunikacja to kluczowy element decydujący o sukcesie. W jego odniesieniu pomaga inwestycja w najnowszy sprzęt IT.
 

Szybkie przekazanie informacji niejednokrotnie pozwala zyskać przewagę nad innymi uczestnikami rynku. Komputer, tablet, lub smartfon oraz łączność ze światem za pomocą internetu bądź telefonu – tyle wystarczy, żeby móc sprawnie kierować firmą. Nie ma znaczenia odległość od biura, czy pora dnia, bo wszystko możemy zrobić z własnej kanapy, albo plaży na rajskiej wyspie. Dlatego systemami do zdalnego zarządzania firmą posiłkuje się coraz więcej menadżerów i biznesmenów, którzy chcą pilnować swoich interesów, nawet wtedy, gdy nie ma ich w firmie.

- Pracę mobilną umożliwia dziś szeroka gama urządzeń dostępnych na rynku, jednak żeby zdalne zarządzanie firmą było efektywne nie wystarczy jedynie wykorzystywać różnorodne kanały komunikacji, lecz trzeba przede wszystkim zadbać o ich zintegrowanie. Jest to możliwe dzięki koncepcji Unified Communications (UC) – mówi Tomasz Miller, menedżer ds. produktu w firmie Jabra.

Dla kogo to wszystko?

Firmy coraz częściej dążą do połączenia ze sobą różnych kanałów telekomunikacyjnych. Pozwalają na to systemy zintegrowanej komunikacji, które łączą wszystkie dostępne w firmie kanały komunikacji poczynając od telefonu, poprzez pocztę elektroniczną, konferencje głosowe i wideo, komunikatory korporacyjne, aż po możliwość zdalnej pracy grupowej i współdzielenia plików. Jeden program umożliwia synchronizację wszystkich urządzeń biurowych: komputerów, skanerów, drukarek oraz telefonów i daje pracownikom dostęp do nich z każdego punktu na kuli ziemskiej.

Wszystko to ma ułatwić pracownikom wymianę informacji oraz współpracę, zwłaszcza na odległość. To bardzo istotne w sytuacji, gdy coraz więcej firm ma swoje filie na całym świecie i prowadzi interesy w najróżniejszych częściach globu. Takie rozwiązania sprawdzają się również firmach, które mają bardzo rozproszoną strukturę, a więc liczą wiele małych oddziałów, które muszą otrzymywać informacje w tym samym czasie. Po zintegrowane systemy komunikacji sięgają również firmy, w których wielu pracowników zmuszona jest podróżować między różnymi oddziałami firmy, czy pracownikami zdalnymi. Technologia ta może znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość przekazywanych informacji.

- Duże spółki zazwyczaj proces zapoznawania się z technologią zintegrowanej komunikacji mają już za sobą, a teraz są na etapie ich wdrażania lub podejmowania decyzji inwestycyjnych. Mniejsze podmioty mają świadomość korzyści płynących z wdrożenia tej technologii, ale podchodzą do niej z rezerwą – mówi Tomasz Miller. - Co do poszczególnych rynków, UC staje się coraz bardziej popularne w firmach i oddziałach call center, w sektorze medycznym, finansowym, a także przestrzeni publicznej, na przykład centra informacyjne dla mieszkańców – dodaje.

Co ja z tego będę miał?

Wdrożenie systemów umożliwiających zintegrowaną komunikację pozwala przede wszystkim ujednolicić narzędzia służące do przekazywania informacji, a takie rozwiązania zdecydowanie zwiększają efektywność pracy. Nie trzeba już instalować każdemu pracownikowi kolejnych programów pocztowych, komunikatorów, a później martwić się o to, czy załącznik będzie poprawnie wyświetlony u pracowników korzystających z innego oprogramowania. Ponadto, technologia UC gwarantuje dostęp do danych firmowych w czasie rzeczywistym, co znacznie przyspiesza realizację poszczególnych zadań. Pracownicy mogą samodzielnie prowadzić wirtualne spotkania, wspólnie pracować nad jednym dokumentem. Takie systemy pozwalają również szybko odnaleźć specjalistów z danej dziedziny i uzyskać ich pomoc.

- Największą trudnością jest natomiast wybór dostawcy IT. Mobilne zarządzanie to inwestycja, na którą należy patrzeć przez pryzmat nie tylko bieżących potrzeb, ale również przyszłych zmian. Warto wybierać urządzenia, które będą wspierały nasz rozwój i budowały naszą konkurencyjność na rynku – dodaje Miller.

Magdalena Krocz


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018