Michał Niemczycki: Przejmę firmy ojca

Michał Niemczycki to najstarszy syn Zbigniewa Niemczyckiego, właściciela Curtis Group działającej m.in. na rynku farmaceutycznym, lotniczym, RTV, hotelarskim.
Poniedziałek
17.02.2014
W biznesie trzeba umieć ustalać sobie priorytety. Doba ma przecież tylko 24 godziny, dla przedsiębiorców również - mówi Michał Niemczycki, prezes firmy Voda Naturalna oraz wiceprezes New Media Ventures.
 

Majątek pana rodziców, Zbigniewa Niemczyckiego i Katarzyny Frank-Niemczyckiej, szacowany jest na 200 mln zł. Podobno pana ojciec zamierza nieco zwolnić tempo pracy i chce panu przekazać stery firmy?
Cztery lata temu wróciłem do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie studiowałem i pracowałem, by zaangażować się w rozwój rodzinnego biznesu. Ojciec chciał, żebym orientował się w najważniejszych sprawach każdej ze spółek. Szybko jednak obaj zrozumieliśmy, że zanim przejmę prowadzenie firm ojca, powinienem najpierw zbudować własny biznes od podstaw, tu w Polsce. Zobaczyć, jak to wygląda, z czym się wiąże, jak rekrutuje i buduje zespół, zwiększa wartość firmy.

Aktualnie prowadzi pan trzy własne spółki oraz współzarządza Curtis Group. Rozumiem, że pana ojciec przestał pracować 24 godziny na dobę, a pan zaczął.
Od momentu powrotu do Polski, z każdym rokiem coraz więcej czasu angażowałem w rozwój mojego biznesu. Muszę przyznać, że aktualnie odczuwam zdecydowanie nadmiar obowiązków. W związku z tym zdecydowałem, że powinienem skoncentrować się na tych przedsięwzięciach, które mają największe perspektywy rozwoju - czyli Freebee i Voda naturalna. Postanowiłem, że przez najbliższych kilka lat nie będę angażował się w żadne nowe projekty biznesowe. Mimo że ani nowych pomysłów, ani propozycji biznesowych mi nie brakuje.

Ożenił się pan z aktorką Anną Czartoryską, w której żyłach płynie arystokratyczna krew. Spowodowało to lawinę artykułów w plotkarskiej prasie. Obecność w tego typu mediach przeszkadza czy pomaga w biznesie?
Faktycznie, media plotkarskie stworzyły z naszego życia prywatnego własną historię, którą rozwijają i podkręcają według swoich potrzeb. Przestałem całkowicie na to zwracać uwagę. Nie udzielam wywiadów na temat mojego życia prywatnego. Zabieram publicznie głos jedynie w sprawach, które dotyczą moich firm lub służą celom charytatywnym. Myślę, że ludzie i firmy, z którymi prowadzę interesy, doceniają i szanują takie podejście.

Rozmawiali Anna Smolińska i Bolesław Adamiec

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku "Własny Biznes Franchising" nr 1/2014.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Reklama w social media

Jeśli podobają ci się projekty agencji i macie ze sobą dobry kontakt, to nie widzę przeciwwskazań by rozpocząć współpracę. My znaleźliśmy swoją agencję do...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

A programy w stylu memoQ integration? Korzystał ktoś w pracy? https://knowledgebase.xtrf.eu/display/XTRFHelp/memoQ+Integration

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Windykacja we franczyzie

Great topic and franchising are based on a marketing concept which can be adopted by an organization as a strategy for business expansion. Topcelebs Jackets

7 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sale na konferencje i spotkania

Cześć, jeśli organizujecie konferencje albo jakieś spotkania to dobrą opcją jest wynajęcie sali na konferencje szczecin albo spotkania biznesowe żeby to było...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Jeżeli chodzi o kompleksowy marketing internetowy to mogę polecić firmę www.semline.pl . Zajmują się optymalizacją oraz pozycjonowaniem sklepu, kampanią Adwords oraz...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

Tłumaczenia bywają niezbędną częścią prowadzenia biznesu, warto z nich korzystać, by móc prowadzić interesy z kontrahentami z wielu krajów. Dlatego polecam...

2 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018