17.02.2014

Michał Niemczycki: Przejmę firmy ojca

W biznesie trzeba umieć ustalać sobie priorytety. Doba ma przecież tylko 24 godziny, dla przedsiębiorców również - mówi Michał Niemczycki, prezes firmy Voda Naturalna oraz wiceprezes New Media Ventures.

Majątek pana rodziców, Zbigniewa Niemczyckiego i Katarzyny Frank-Niemczyckiej, szacowany jest na 200 mln zł. Podobno pana ojciec zamierza nieco zwolnić tempo pracy i chce panu przekazać stery firmy?
Cztery lata temu wróciłem do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie studiowałem i pracowałem, by zaangażować się w rozwój rodzinnego biznesu. Ojciec chciał, żebym orientował się w najważniejszych sprawach każdej ze spółek. Szybko jednak obaj zrozumieliśmy, że zanim przejmę prowadzenie firm ojca, powinienem najpierw zbudować własny biznes od podstaw, tu w Polsce. Zobaczyć, jak to wygląda, z czym się wiąże, jak rekrutuje i buduje zespół, zwiększa wartość firmy.

Michał Niemczycki, prezes firmy Voda Naturalna oraz wiceprezes New Media Ventures wraz z ojcem Zbigniewem

Michał Niemczycki to najstarszy syn Zbigniewa Niemczyckiego, właściciela Curtis Group działającej m.in. na rynku farmaceutycznym, lotniczym, RTV, hotelarskim.

Aktualnie prowadzi pan trzy własne spółki oraz współzarządza Curtis Group. Rozumiem, że pana ojciec przestał pracować 24 godziny na dobę, a pan zaczął.
Od momentu powrotu do Polski, z każdym rokiem coraz więcej czasu angażowałem w rozwój mojego biznesu. Muszę przyznać, że aktualnie odczuwam zdecydowanie nadmiar obowiązków. W związku z tym zdecydowałem, że powinienem skoncentrować się na tych przedsięwzięciach, które mają największe perspektywy rozwoju - czyli Freebee i Voda naturalna. Postanowiłem, że przez najbliższych kilka lat nie będę angażował się w żadne nowe projekty biznesowe. Mimo że ani nowych pomysłów, ani propozycji biznesowych mi nie brakuje.

Ożenił się pan z aktorką Anną Czartoryską, w której żyłach płynie arystokratyczna krew. Spowodowało to lawinę artykułów w plotkarskiej prasie. Obecność w tego typu mediach przeszkadza czy pomaga w biznesie?
Faktycznie, media plotkarskie stworzyły z naszego życia prywatnego własną historię, którą rozwijają i podkręcają według swoich potrzeb. Przestałem całkowicie na to zwracać uwagę. Nie udzielam wywiadów na temat mojego życia prywatnego. Zabieram publicznie głos jedynie w sprawach, które dotyczą moich firm lub służą celom charytatywnym. Myślę, że ludzie i firmy, z którymi prowadzę interesy, doceniają i szanują takie podejście.

Rozmawiali Anna Smolińska i Bolesław Adamiec

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku "Własny Biznes Franchising" nr 1/2014.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

PRENUMERATA miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING

 
Prenumerata Własny Biznes

Zamawiając roczną prenumeratę otrzymujesz niższą cenę niż w kiosku. Prenumerata kosztuje tylko 39 zł i obejmuje 12 wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING. Magazyn jest wysyłany co miesiąc pierwszego dnia sprzedaży prosto do Twojego domu, a przesyłka nic Cię nie kosztuje.

Więcej informacji

Cena netto
36.11 zł
VAT
2.89 zł
Cena brutto
39.00 zł