Radosław Majdan: Kasa do jednej do bramki

Jeśli można powiedzieć, że Bóg daje nam do czegoś talent, to u mnie są to gry zespołowe. Sądzę zresztą, że w innych dyscyplinach, takich jak piłka ręczna, siatkówka i koszykówka mógłbym grać na poziomie ekstraklasy.
Radosław Majdan, właściciel linii perfum Vabun, twarz marki Pako Lorente i właściciel studia tatuażu Tattoo Navaho
Piątek
25.04.2014
Jestem człowiekiem, w którego głowie roi się mnóstwo pomysłów. Potrzebuję kogoś, kto wcieli mi je w życie – mówi Radosław Majdan, były bramkarz reprezentacji Polski, twarz marki Pako Lorente i właściciel studia tatuażu Tattoo Navaho.
 

Pana najnowszy biznes to studio tatuażu. O klientów jest łatwo?
Naszym celem nie jest zrobienie tatuażu każdemu za wszelką cenę. Zdarzało się, że sam odradzałem tatuowania zdjęcia lub imienia, bo potem często trzeba je zakrywać. Kiedy widzę niezdecydowanego klienta, mówię mu, żeby przemyślał sprawę i przyszedł później. W rozmowie z klientem pytamy, co go interesuje, jakie ma pasje, pomagamy dobrać wzór, jaki do niego pasuje, a nie taki, jaki po prostu widział u kogoś innego. Chodzi o to, żeby klient wyszedł od nas zadowolony i polecił studio innym, mówiąc „fajnie mi doradzili”, a nie: „namówili mnie”.

Często zdarza się, że ktoś chce usunąć tatuaż?
Nie tyle usunąć, ile po prostu przykryć innym. Najczęściej usuwane tatuaże to te, które powstały pod wpływem nieświadomości umysłu, czyli pod wpływem dużych emocji lub… alkoholu. Usuwaliśmy już kilka w stylu: „kocham Marcina”, „Tomek jest tylko mój”, „Kasia I love you”. Mieliśmy też klienta z wytatuowaną na klatce piersiowej twarzą swojej byłej sympatii. Za każdym razem, kiedy zasypiał, widział ją, w końcu zdecydował się na jego usunięcie.

Studio tatuażu to dochodowy biznes?
Studio to przede wszystkim miejsce dla artystów. Ja w sobie taki artyzm mam, chociaż sam tatuaży nie robię. Każdy tatuaż coś znaczy, to nie jest tylko kwestia mody. Chodzi o symbolikę i to, z czym się utożsamiamy. Wiem, co mówię, bo sam mam kilka tatuaży. Jednak sprawami biznesowymi zajmuje się mój wspólnik. To on szukał w Warszawie lokalu i negocjował wysokość czynszu. Sam natomiast wymyśliłem nazwę Tattoo Navaho. Jestem miłośnikiem kultury Indian, bardzo ją szanuję. Także nazwa mojej linii perfum – Vabun – pochodzi z języka Indian Navaho. Vabun znaczy złoty jastrząb, który jest odpowiednikiem mojego znaku zodiaku w kulturze Indian.

Koniec kariery sportowej to dla piłkarza z reguły ciężki moment. Pan jest wyjątkiem od reguły?
Na 2-3 lata przed zakończeniem kariery zacząłem myśleć, co będzie później. Udało mi się przejść bezboleśnie ten moment, bo zostałem w Polonii Warszawa, gdzie grałem. W klubie pracowałem jako dyrektor sportowy, trener bramkarzy i przez dwa miesiące pełniłem obowiązki rzecznika prasowego.

Pamięta pan swoje pierwsze zarobione na boisku pieniądze?
Jako młody chłopak dostałem stypendium od Pogoni Szczecin. Nie była to może jakaś duża kwota, ale czułem się wyróżniony i zmotywowany do dalszej pracy. Natomiast pierwsze większe zarobione pieniądze pochodziły z fundacji olimpijskiej, na czele której stał Zbigniew Niemczycki. Po wygranym meczu reprezentacji olimpijskiej w Anglii wszyscy zawodnicy otrzymali premie. Pamiętam, że zabrałem wtedy siostrę na zakupy i kupiłem jej skórzaną kurtkę.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING" nr 4/2014.


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Nie od razu firmę zbudowano /13.04.2018

– Budować umie wielu, ale dobrze zarządzać firmą deweloperską już nie. By być deweloperem, trzeba umieć pozyskiwać i uzdatniać ziemię. A to jest proces trwający wiele lat – mówi Jarosław Szanajca, założyciel i prezes Dom Development.

Najpierw satysfakcja, później kasa /06.03.2018

– Nigdy nie myślę najpierw o pieniądzach. Mogę robić tylko to, co sprawia mi przyjemność i czego nie musiałbym się później wstydzić. A zyski dopiero mogą z tego wynikać – mówi Radosław Majdan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, twórca marki perfum Vabun.

Hardkorowy Koksu wyciska zyski z siłowni /01.02.2018

– Polacy chcieliby wyłożyć jak najmniej pieniędzy, ale zarobić dużo i szybko. A biznes trzeba planować na długo, żeby mieć z niego zyski i za 10, i za 20 lat – mówi HardKorowy Koksu, czyli Robert Burneika, kulturysta i właściciel siłowni Burneika Sports Gym.

Aktorka zarabia na czesaniu /02.01.2018

Czy kobieta, która skorzysta z usług salonu fryzjersko-kosmetycznego Bonjour Madame przemieni się z brzyduli w piękność? Tego przynajmniej chciałyby jego właścicielki, aktorka Julia Kamińska oraz jej wspólniczka Paulina Kałużyńska.

Michał Łotoszyński: Biznes wymaga działań /01.12.2017

Chyba nie ma branż, w których nie ma dziś okazji inwestycyjnych. Są trudniejsze i takie o większych barierach wejścia. Ale we wszystkich można odnieść sukces – przekonuje Michał Łotoszyński, prezes wypożyczalni samochodów 99rent.

ZOBACZ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

POPULARNE NA FORUM

Oczaruj klienta

Świetny tekst! Bez tych wskazówek żaden sklep nie ma prawa bytu. Długo nikt nie wytrzyma. Dzisiejszym rynkiem rządzą klienci, więc trzeba przewidywać ich potrzeby....

1 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Żony milionerów też zarabiają

Today the weather is quite beautiful. I like this. It makes me comfortable and works better. But I tried my best and try to finish the contest with a fierce determination to...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Pomysł na biznes - restauracja regionalna

Jak zawsze podstawą jest inwestycja w dobry sprzęt kuchenny i dobre produkty. Jeśli o wyposażenie chodzi to my większość rzeczy kupowaliśmy w hurcie w...

50 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2018
Prawo własności przemysłowej

Firma, która świadczy usługi z zakresu szeroko rozumianej ochrony własności intelektualnej i przemysłowej na rzecz osób fizycznych, przedsiębiorców i innych podmiotów...

5 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment Help Online 

32 wypowiedzi
ostatnia 21.04.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

We are the best in Assignment Help Online.we have well educated experts. Students often feels issues in writing assignment, so to make students comfortable in assignment we...

32 wypowiedzi
ostatnia 21.04.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

W social mediach http://slowodaje.pl/oferta/social-media/ :))

398 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

W social mediach http://slowodaje.pl/oferta/social-media/ :))

398 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
zobacz więcej na forum