25.09.2014

CeZik: Zarabianie na YouTube

Kiedy zaczynałem umieszczać pierwsze klipy w internecie, nie było mowy o zarabianiu na YouTube w taki sposób, jak każdy może zarabiać dziś. Z czasem publikowane filmy przyniosły wymierny efekt finansowy – mówi Cezary CeZik Nowak, muzyk, youtuber

Da się wyżyć z publikowania filmów na YouTubie? Czy może więcej  pieniędzy przynoszą koncerty?
Kiedy mam dobry okres „YouTubowy”, bo akurat wydałem kilka filmów, które mają dużą popularność, to więcej pieniędzy zarabiam w internecie. Później zainteresowanie filmem spada, ale ludzie zachęceni klipami przychodzą na koncerty. Wtedy można więcej uszczknąć z koncertów. Trudno powiedzieć, na czym zarabiam więcej, a na czym mniej, bo nigdy tego nie liczyłem dokładnie.

Cezary CeZik Nowak, muzyk, youtuber Fot. Paweł Kuźmicki

Cezary CeZik Nowak, muzyk, youtuber

Jaki jest przepis na dobry film na YouTubie?
Nie wiem.

Kiedy zacząłeś zarabiać na YouTubie?
Całkiem niedawno, bo dopiero jakieś półtora roku temu. Cały czas miałem inną pracę, więc nie czułem potrzeby, żeby zarabiać na YouTubie. Natomiast kiedy zdecydowałem, że chcę żyć z muzyki, zacząłem się rozglądać za różnymi sposobami zarobku.

Twoje filmy mają po kilka milionów odsłon, więc chyba jednak wiesz, co zrobić, żeby przyciągnąć widza.
Wszystko dzieje się przypadkiem. Nie robię żadnej analizy ani planu, nie zakładam, że muszę zrobić tak i tak, bo to mi da 500 tys. odsłon, a jak dodam do tego jeszcze coś to będzie dodatkowy milion. Nie ma matematycznej formuły na to, żeby film stał się popularny. Wręcz przeciwnie. Często z takich analiz nic nie wynika, a kolejne filmy stworzone według poprzedniej recepty okazują się klapą. To jest łut szczęścia. Trzeba po prostu próbować i liczyć na to, że się uda.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING" nr 7/2014.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1

PRENUMERATA miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING

 
Prenumerata Własny Biznes

Zamawiając roczną prenumeratę otrzymujesz niższą cenę niż w kiosku. Prenumerata kosztuje tylko 39 zł i obejmuje 12 wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING. Magazyn jest wysyłany co miesiąc pierwszego dnia sprzedaży prosto do Twojego domu, a przesyłka nic Cię nie kosztuje.

Więcej informacji

Cena netto
36.11 zł
VAT
2.89 zł
Cena brutto
39.00 zł