Joanna Jabłczyńska: Z serialu do własnej kancelarii

Muszę uważać na tzw. sceny łóżkowe. Jeśli takie się pojawią, negocjuję z reżyserem ich zakres. Nie ma mowy, żeby było widać w nich choćby kawałek intymnej części mojego ciała. Nie chcę podpaść rzecznikowi dyscyplinarnej okręgowej izbie radców prawnych.
Joanna Jabłczyńska, aktorka, radca prawny, współwłaścicielka kancelarii Clever One
Piątek
09.01.2015
Jak show-biznes mnie wkurzy, a prawo znudzi, to rzucę to wszystko i założę przedszkole – mówi Joanna Jabłczyńska, aktorka, radca prawny, współwłaścicielka kancelarii Clever One.
 

Aktorka radcą prawnym. Tego jeszcze nie grali.
Zgadza się. Psychologa, weterynarza czy inżyniera wśród aktorów już mieliśmy. Ale radcy prawnego nie.

Jak dla mnie oba te zawody są zupełnie z innego filmu.
Bo tak jest. Trudno je ze sobą połączyć. Rodzi to pewne ograniczenia. Odkąd jestem radcą prawnym, nie mogę chociażby wziąć udziału w wielu programach rozrywkowych, do których jestem zapraszana, a których formuła wymaga od uczestników włożenia np. odważnych strojów, krótkich sukienek, dużych dekoltów. Radcy prawnemu to nie przystoi. W końcu wykonuję zawód zaufania publicznego.

I roli każdej też już pani nie zagra. Dobrze, że Marta Hoffer z serialu „Na Wspólnej”, w której postać pani się wciela, to poczciwa dziewczyna.
Jak dostaję scenariusz kolejnych odcinków, to od razu sprawdzam, czy Marta zbytnio się nie rozszalała (śmiech). A tak na poważnie, to muszę tylko uważać na tzw. sceny łóżkowe. Jeśli takie się pojawią, negocjuję z reżyserem ich zakres. Nie ma mowy, żeby było widać w nich choćby kawałek intymnej części mojego ciała. Nie chcę podpaść rzecznikowi dyscyplinarnej okręgowej izbie radców prawnych.

Kilka tygodni temu wraz z Piotrem Podgórskim otworzyła pani kancelarię Clever One. Zazwyczaj w nazwie kancelarii widnieją nazwiska jej wspólników. Czemu wasza nie nazywa się Jabłczyńska & Podgórski?
Gdyby tak było, pewnie rozległyby się głosy, że chcemy budować markę kancelarii na moim nazwisku. Woleliśmy tego uniknąć.

Podobno najlepszą lokalizacją dla kancelarii prawnej są okolice sądu.
Bardzo często jest tak, że ktoś dostaje wezwanie do sądu, idzie obejrzeć akta, wychodzi, łapie się za głowę i mówi: Boże, o co w tym chodzi? Gdzie jest najbliższa kancelaria? Dlatego najlepiej jest, gdy kancelaria mieści się na parterze w najbliższym sąsiedztwie sądu.

W takim razie popełniliście wszystkie możliwe błędy przy wyborze lokalu (kancelaria Clever One mieści się przy ul. Wilczej w Warszawie, na drugim piętrze, z wejściem od podwórka – przyp. red.).
Naszą kancelarię celowo trochę schowaliśmy. Chcieliśmy uniknąć przypadkowych klientów, którzy wchodziliby do lokalu tylko po to, żeby zobaczyć, jak na żywo wyglądam. Poza tym gros naszych klientów to osoby z show-biznesu, które cenią dyskrecję. A nasza kancelaria im ją zapewnia.

Rozmawiała Anna Smolińska

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING" nr 1/2015.


POPULARNE NA FORUM

System jakości ISO 13485

Cześć, rozważam pozyskanie certyfikatu ISO 13485. Zastanawiam się nad firmą, która pomoże mi ten cel osiągnąć. Stąd moje pytaniem, czy korzystaliście może z usług...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

11 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Ja z polecenia korzystałam z https://adwokatbartoszewicz.pl/ i mogę szczerze polecić. Bardzo sympatyczna i kontaktowa osoba.

47 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Biuro rachunkowe: Księgi idą do lamusa

Jeśli chodzi oprowadzenie własnej firmy, księgowość i wszelkie rozliczenia to ja ze swojej strony mogę polecić księgowość online -...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

W takich sprawach polecam kontaktować się z https://adwokatbartoszewicz.pl/. Jest to jeden z lepszych prawników w Poznaniu. Korzystałem z pomocy Adwokat i została mi...

47 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Witam serdecznie Zajmuję się analizą kosztorysów od towarzystw ubezpieczeniowych, które zazwyczaj są zaniżane. Niewiele roboty z waszej strony, więcej z mojej, a...

83 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
księgowość internetowa

This is also a very good post which I really enjoy reading. It is not everyday that I have the possibility to see something like this xapiaadinatismatos

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
księgowość internetowa

Ja osobiście od jakiegoś czasu lubię móc jak najwięcej rzeczy załatwić w jednym miejscu, stąd też pomysł aby założyć konto firmowe i mieć całą obsługę...

5 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018