86 proc. polskich internautów szukając miejsca na spędzenie urlopu korzysta z internetu.
Wtorek
06.10.2015
Turyści szukają ofert przede wszystkim w internecie, więc niedociągnięcia w wirtualnej prezentacji oferty to dla touroperatorów biznesowe samobójstwo. Na szczęście z pomocą przychodzą im nowoczesne technologie.
 

Polacy  rozpoczynają poszukiwania ofert wyjazdów w internecie. Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi coraz częściej korzystają z propozycji zawartych w przekazie reklamowym, jeśli są one dostosowane do ich indywidualnych preferencji.
– Dopasowanie reklamy pod kątem zainteresowań danej osoby, a także przyznanie dodatkowych benefitów (np. zniżki, promocje itp.) sprawiają, że aż 59 proc. badanych deklaruje większą chęć skorzystania z takiej oferty – mówi Maciej Wyszyński, dyrektor agencji reklamy internetowej Sociomantic Labs.

Dzięki reklamie osobistej liczba transakcji zawieranych za pośrednictwem internetowej porównywarki Travelplanet.pl wzrosła w pierwszym kwartale 2014 roku trzykrotnie. Dodatkowo, oferty przygotowane w oparciu o zaawansowaną analizę danych spowodowały zmniejszenie o 40 proc. kosztu pozyskania nowego klienta.

W sukurs przedsiębiorcom z branży turystycznej przychodzą też twórcy aplikacji internetowej Magello, umożliwiającej kontrolowanie i planowanie imprez turystycznych. Dzięki niej mniejsi touroperatorzy mogą konkurować z największymi bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów na pisane na zamówienie programy. Użytkownicy Magello mogą za pośrednictwem aplikacji dodawać i opisywać swoje imprezy, a także kontrolować płatności dokonywane przez klientów.
– Od początku stawialiśmy na to, żeby serwis był intuicyjny, ale jednocześnie stanowił kompleksowe narzędzie – mówi Michał Piórkowski, pomysłodawca i autor serwisu. – Narzędzie, które pozwoli również na możliwie najszersze umożliwienie klientowi biura skorzystania ze wszystkich opcji dostępnych przy wyborze oferty. Podczas naszych prac operatorzy turystyczni często skarżyli się na opóźnienia w płatnościach. Ten problem również rozwiązaliśmy: klient może dokonać płatności lub przedpłacić zaliczkę, jeżeli uznamy, że to jest warunkiem przygotowania wyjazdu w takiej, czy innej formie.

Korzystanie z aplikacji nie wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu – wystarczy komputer podłączony do internetu.
– Oprogramowanie działa dokładnie tak, jak e-mail. Czyli bez względu na to, gdzie jesteśmy, możemy z niego korzystać, jeżeli tylko mamy dostęp do internetu. Operator turystyczny ma zdalny dostęp do programu i możliwość wykorzystania pełnej funkcjonalności z każdego miejsca, w którym akurat się znajduje – mówi Michał Piórkowski. – Takie rozwiązania zwalniają z konieczności zatrudniania wąskiej grupy specjalistów, na co małych i średnich operatorów turystycznych po prostu nie było stać. Często odbijało się to na jakości imprez. Bo jak dopilnować wszystkiego, skoro organizacja wymagała notatek, teczek, arkuszy kalkulacyjnych – i jak na złość każdy związany z wyjazdem dokument leżał w innym miejscu? – tłumaczy Piórkowski.

Rozwiązania typu SaaS, czyli Software as a Service – oprogramowanie  jako usługa, powoli zdobywają popularność na polskim rynku turystycznym. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą pozwolić sobie na pochylenie się z większą troską nad kwestiami wzbogacania oferty, czy lepszej promocji swoich usług. Resztę załatwi za nich technologia.


POPULARNE NA FORUM

Czy warto prowadzić biuro podróży?

Autokary w bardzo dobrym stanie technicznym wynajmiecie od Emka Trans http://www.emkatrans.com.pl Działają w całej Polsce i Europie. Mają bardzo wygodne autobusy, z...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.05.2018
Hotelik

We are the best in Assignment Help Online. Taking help our high expert's professionals who have extensive experience in writing assignment will not only make you avail with the...

19 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Czekam już 21 dni na zwrot kałcj. Raport zdania auta dostałem. Ale czuję wałek

26 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018
Pieniądze w podróży

Zgadzam sie.

7 wypowiedzi
ostatnia 03.05.2018
Czy warto prowadzić biuro podróży?

biorąc pod uwagę rosnącą popularność turystyki i tego, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają, to biuro podróży to dobry biznes...

33 wypowiedzi
ostatnia 27.04.2018
Gdzie drukować tanio foldery do biura podróży?

Polecam drukarnie internetową http://drukowalnia.pl/ Mają korzystne ceny, a wydruk jest bardzo dobry i terminowy.

19 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2018
Organizacja wycieczek

My zawsze sami organizujemy wycieczki. Planowanie i wyznaczanie tras rowerowych to nasza szczególna pasja. Zwłaszcza gdy zbliżają się wakacje. W tym roku wykorzystamy do...

47 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Domki zamiast hotelu

Ja zawsze sama szukam miejsc na wakacje. Od kilku lat na wakacjach bywam w górach. Np. w Karpaczu najbardziej podobały mi się widoki gór - ich potęgi. Czułam się tam...

23 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018