BP

Logo BP
Informacje o systemie partnerskim
Opis systemu partnerskiego

BP Europa SE, Oddział w Polsce – sieć stacji paliw

BP jest jedną z największych firm energetycznych świata, dostarczającą klientom paliwa do celów transportowych i energii do produkcji ciepła oraz światła. Jest obecna w ponad 80 krajach na całym świecie. Na ponad 20 tys. stacji codziennie obsługuje miliony klientów detalicznych.

W Polsce działa od 1991 roku, nieustannie powiększając sieć stacji. Obecnie zarządza blisko 500 obiektami, również przy autostradach i drogach ekspresowych. znajduje się w pierwszej piętnastce firm w Polsce. Zainwestowała tu blisko miliard dolarów.

Stacje BP to obiekty premium, a to oznacza wysoki standard obsługi oraz bogatą ofertę produktów i usług. Wszystkie paliwa, w tym paliwa BP Ultimate, oferowane na stacjach BP są zgodne z wymogami aktualnych norm dotyczących jakości paliwa. Ważnym elementem oferty pozapaliwowej są kawiarenki Wild Bean Cafe i całodobowe sklepy. Kierowcy mogą także skorzystać z myjni automatycznej lub bezdotykowej. Urządzenia myjące na stacjach BP należą do najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych na świecie. Formuły programów opracowano z myślą o skutecznym i delikatnym usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń.

Dla klientów flotowych ciekawą propozycją są karty BP PLUS, dzięki którym możliwe jest dokonywanie płatności bezgotówkowych. System BP Routex, oprócz korzyści z tytułu odroczonej płatności, daje możliwość efektywnego zarządzania flotami samochodowymi.

Za wszystkie artykuły i usługi oferowane na stacji BP można również płacić kartami podarunkowymi BP SuperCard. W sprzedaży są karty o nominałach 50 lub 100 zł, istnieje również możliwość doładowania dowolną kwotą do wartości 600 zł.

Klienci BP mogą zbierać punkty w unikalnym na rynku, multipartnerskim programie bonusowym PAYBACK, wymienić je na nagrody lub przekazać na wsparcie akcji PAJACYK.

Częścią BP w Polsce jest Castrol, jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych, których produkty powstają na podstawie analiz, zaawansowanych technologii i innowacji.

Firma jest również obecna na polskim rynku paliw lotniczych – w 2013 r. dzięki nabyciu przez BP 50% udziałów w Lotos Tank powstała nowa spółka joint venture Lotos-Air BP, która będzie prowadzić działalność na lotniskach w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

BP ma na swoim koncie bardzo wiele nagród dla stacji, np. w ubiegłym roku stacja partnerska w Słubicach otrzymała tytuł Stacji Benzynowej Roku.

Jednostki własne

260

Jednostki partnerskie

227 stacji partnerskich

Zdjęcie punktu systemu
Stacja BO
Informacje dla partnera
Wsparcie dla partnera

Korzyści dla franczyzobiorcy

Oferta BP dla prywatnych inwestorów jest propozycją całościowego programu mającego na celu nawiązanie długoletniej i satysfakcjonującej obie strony współpracy. Zależy nam na tym, aby nasi klienci nie widzieli różnicy, czy są na stacji prywatnej czy należącej do koncernu.

Koncern zapewnia właścicielom prywatnych stacji:

 • silną i bardzo dobrze rozpoznawalną markę,
 • dostęp do paliw najwyższej jakości, w tym paliw BP Ultimate,
 • wsparcie marketingowe w postaci promocji i reklamy – każdego roku stacje partnerskie uczestniczą w cyklu lokalnych i ogólnokrajowych, krótko- i długoterminowych promocji, dzięki którym mogą powiększać swoją sprzedaż, zdobywać nowych i zwiększać przywiązanie swoich dotychczasowych klientów. Jest ważne, aby na wszystkich stacjach oferta promocyjna była maksymalnie zbliżona. Oczywiście właściciel stacji może również prowadzić własne promocje sklepowe i paliwowe,
 • nowoczesne narzędzia wspierania sprzedaży (np. program lojalnościowy PAYBACK),
 • pakiet szkoleń dla kierowników i załóg stacji,
 • pomoc przy modernizacji stacji,
 • część elementów wyposażenia stacji i nośników znaków towarowych (obrandowanie wiaty, system komputerowy), jednakowe uniformy dla wszystkich pracowników stacji BP,
 • możliwość akceptowania na stacjach kart paliwowych (BP PLUS Routex, DKV, UTA) i bankowych na zasadach dostępnych jedynie uczestnikom dużych sieci,
 • pomoc przy projektowaniu stacji,
 • uzyskanie dostępu do najnowszych rozwiązań organizacyjnych.
Przewidywana suma inwestycji

Ustalenia indywidualne.

Podstawowe wymagania sieci
 • System paliw zgodny z polskimi normami,
 • System kontrolingu dostarczony przez BP.
Informacje o organizatorze systemu
BP Europa SE, Oddział w Polsce
ul. Jasnogórska 1, 31-358 Kraków
(12) 619 14 82, (12) 619 14 78
partnerzy@bp.com
www.bp.pl
Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do organizatora systemu.
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon kontaktowy *
E-mail *
Jeżeli widzisz poniższe pole to pozostaw je puste.

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.