Franczyzobiorcami ERA z reguły zostają osoby, które już osiągnęły sukces zawodowy, pracując w korporacjach na wysokich stanowiskach. A teraz pragną przejść na swoje.
Środa
09.08.2017
Franczyzobiorcy Expense Reduction Analysts uczą przedsiębiorców, jak obniżyć koszty stałe prowadzenia firmy. Ile zarabiają?
 

Expense Reduction Analysts (ERA) specjalizuje się w redukcji kosztów operacyjnych dla firm, głównie w kategoriach kosztów niestrategicznych, takich jak media, energia, transport, marketing, usługi bankowe czy telekomunikacja i innych. Aktualnie z firmą współpracuje ponad 700 doradców-franczyzobiorców w 25 krajach, w tym pięciu franczyzobiorców w Polsce. Model biznesowy w Expense Reduction Analysts opiera się na zasadzie „no cure – no pay”. To znaczy, że klienci nie ponoszą żadnego ryzyka finansowego związanego z prowadzonym projektem. Przychód doradcy to udział w wygenerowanych oszczędnościach dla klientów (mniej więcej 50 proc.). Expense Reduction Analysts zrealizowała już ponad 18 tys. projektów na całym świecie, w których redukcja kosztów wyniosła od 15 do 20 proc. W Polsce ERA ma na swoim koncie ponad 250 wykonanych projektów. Klientami ERA zostają zazwyczaj średnie przedsiębiorstwa. W naszym kraju takich firm, czyli potencjalnych klientów Expense Reduction Analysts, jest ponad 20 tys.
Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, w którym jest jeszcze bardzo dużo do osiągnięcia. Dlatego poszukujemy silnego partnera – mówi Fred Marfleet, założyciel firmy Expense Reduction Analysts.

Celem głównym area developera na Polskę będzie zbudowanie biznesu poprzez stworzenie sieci doradców specjalizujących się w zarządzaniu kosztami. Musi to być osoba, która będzie przedsiębiorcza, potrafi zrekrutować franczyzobiorców, wspierać sieć doradców w prowadzeniu działalności, w tym w pozyskaniu klientów oraz zarządzaniu projektami.

Area developer będzie czerpał dochód z różnych źródeł: do 50 proc. ze stałych opłat franczyzobiorców w Polsce, udział we wstępnej opłacie licencyjnej płaconej przez nowych franczyzobiorców przystępujących do sieci oraz 50 proc. z uzyskanych oszczędności dla własnych klientów. Koszt licencji dla area developera na nasz kraj wynosi mniej więcej 150 tys. euro.

Franczyzobiorcami ERA z reguły zostają osoby, które już osiągnęły sukces zawodowy, pracując w korporacjach na wysokich stanowiskach. A teraz pragną przejść na swoje. Franczyzobiorca marki zapłaci 39,9 tys. euro za licencję. W ramach opłaty licencyjnej będzie miał zapewnione szkolenie w centrali w Wielkiej Brytanii. Otrzyma też m.in. szczegółowe know-how prowadzenia biznesu pod marką Expense Reduction Analysts, metod pracy, dostęp do bazy klientów (łącznie z bazą potencjalnych klientów z Polski i innych krajów europejskich). Może też liczyć na stałą pomoc w prowadzeniu biznesu oraz coaching doświadczonego partnera ERA w ciągu pierwszych sześciu miesięcy prowadzenia działalności. Franczyzobiorcy ERA też często współpracują ze sobą, tworząc krajowe i międzynarodowe zespoły przy realizacji projektów dla klientów.


POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019