Forum: Umowy najmu lokali w centrach handlowych 1475

DYNDEK 15.02.2006 *.rg82.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

MAM PROBLEM Z UMOWĄ NAJMU LOKALU W CENTRUM HANDLOWYM. JEDEN Z PUNKTÓW UMOWY MÓWI ŻE GDY BĘDĘ CHCIAŁ ZREZYGNOWAĆ Z WYNAJMU TO MAM ZAPŁACIĆ CZYNSZ OD MOMENTU REZYGNACJI DO KOŃCA TRWANIA UMOWY POMIMO TEGO ŻE NA MOJE MIEJSCE WEJDZIE NOWY NAJEMCA. OKRES OBOWIĄZYWANIA UMOWY TO 5 LAT.
MAM PYTANIE; CZY TO STANDARDOWY ZAPIS UMOWY NAJMU W CENTRACH HANDLOWYCH?
JAK JEST W PRAKTYCE W PRZYPADKU ZERWANIA TAKIEJ UMOWY?

janbad1909 16.02.2006 *.bin212.neoplus.adsl.tpnet.pl

63
Miałem okazję czytać,negocjować i podpisywać lub nie, umowy z centrami handlowymi.
Generalnie - umowa na czas określony jest UMOWĄ NIEWYPOWIADALNĄ, chyba, że strony dopiszą taki punkt w umowie.
Ale w umowach z centrami handlowymi są różne kwiatki - ostatnio czytałem umowę, która ma 127 stron......!!!!!!!!- same kary i obostrzenia dla najemcy......
Ale i między centrami zaczyna się tworzyć konkurencja - przybywa takich miejsc, w związku z czym powoli zaczną zabiegać o najemców.....- powoli.
W Twoim przypadku - to jest to jakiś kolejny prawny koszmarek,bo w przypadku zwolnienia lokalu na rzecz nowego najemcy wygasa przedmiot najmu, więc nie możesz za niego płacić w świetle umowy. Może być ewentualnie jakaś kara, w wysokości czynszu liczonego do przodu, ale w tym przypadku jak nie usuniesz tego zapisu z umowy i nie jesteś na 1000% pewien powodzenia swojego biznesu to lepiej chwilowo się z takiej trazakcji wycofaj.... - pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.... :)
Pozdrawiam

MK 16.02.2006 *.bif3.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak tego rodzaju umowy funkcjonują w większości centrów handlowych. Czasami można zaryzykować jak masz pieniądze, bo w większości dobrych lokalizacji jest kilkunastu chętnych na twoje miejsce

MiWi 16.02.2006 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Jak będziesz zdecydowany podpisać taką umowę najmu to radzę Ci założyć Sp. z o.o. Jak Ci sklep padnie po dwóch latach, to niech sobie ściągają opłaty za kolejne trzy lata z masy upadłościowej :)

MiWi 16.02.2006 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
A jak podpiszesz na działalność gospodarczą to do końca życia będziesz spłacać te czynsze.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.