Forum: SNC(Super Niskie Ceny) 1475

Mona 07.11.2002 *.minus.bresa.com.pl

Czy ktoś słyszał o firmie SNC? Ja niewiele znalazłam w internecie.Tylko firmową stronę i ten portal.

maza 25.11.2002 *.pa101.nowysacz.cvx.ppp.tpnet.pl

Jaki jest adres tej strony?

Mona 26.11.2002 *.195.187.134.40

Zawsze odpowiadasz pytaniem na pytanie? Założyłam temat , ponieważ chciałam dowiedzieć się czegoś ,najchętniej od biorców. Podziel się się swoją wiedzą nt.SNC ,nawet jeśli nie jesteś biorcą , a napiszę Ci adres strony.

Obserwator 26.11.2002 *.net1.chomiczowka.net.pl

Hej dziewczyny, SNC jest w katalogu na tym portalu - jet tam też podany ich adres strony...

Mister Wuzel 28.11.2002 *.pt208.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl

SNC to firma handlujaca bardzo tanimi ciuchami. Jej siedziba jest w Brzeziu kolo Krakowa. Ciuchy tanie jak w szmatexach. Wystrój wnętrza równie "gustowny".

Pseudi 29.11.2002 *.pb198.wegrow.sdi.tpnet.pl

Faajnie:) wiesz co w stałym kiermaszu u szewczyka (moim skromnym zdaniem, nie musicie się z tym zgadzać) też jest szmatexowo, a jednak siec odnosi sukcesy. Ludzie lubią kicz.
Kicz jest bardzo komercyjny i ludzie lubią robić zakupy w kiczu:( . Poprostu nie karzda marka chce byc brandem. A wiecie co, w szmateksie mojej znajomej połowa żeczy jest rezerwowana w ciągu miesiąca i ludzie pierwszego po wypłatach czy zasiłkach dopiero kupują to co sobie upatrzyli. Wydaje mi się że w ubogich małych miasteczkach, a nawet dużych na prowincji taniocha ma więkrzą przyszłość niż brandy. Chyba warto zainwestować w to teraz boo za 5 lat już nie będzie popytu na snc czy nową fale(mam nadzieję)

PIQŚ 29.11.2002 *.pi107.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl

Tak zgadza się. Ludzie lubią taki tani wystrój. Utwierdza ich to w tym, że towary też są najtańsze. Uważam jednak, że wystrój SNC (w porównaniu np. do Szewczyka) uwłacza ludzkiej godności. Po prostu nie mają kogoś, kto w PROSTY ale PORZĄDNY sposób, zaprojektowałby wystrój sklepów. Mnie już w 6 klasie podstawówki pani od plastyki mówiła, że nie powinno się oblepiać SZYB plakatami. A jak jest w SNC. Oblepione z góry do dołu, tak że nic nie widać.
Sam zastanawiam się nad wejściem w tą sieć i specjalnie mnie ten "wystrój" nie przeszkadza. Zastanawiam się natomiast, jakie zyski można osiągnąć. Marże muszą być niskie (rzędu 2-3%), bo i towar jest śmiesznie tani.
Może ktoś wie ile można zarobić na takim sklepie w mieścinie liczącej ok 10 tys. ludzików?

Pseudi 29.11.2002 *.pb198.wegrow.sdi.tpnet.pl

Takie sklepy działają na zasadzie "Bardzo tanio kup, bardzo tanio sprzedaj" Możliwe że można zarobić nawet 15%, może warto sprawdzić..

Marta 01.12.2002 *.net1.chomiczowka.net.pl

Obecnym i przyszłym licencjobiorcom SNC chcę doradzić, żeby popracowali trochę nad wyglądem. My U szewczyka trochę zmian sami wprowadziliśmy, a Multisoft je z chęcią przyjął. Warto mieć głowę na karku :)

Maciek 27.03.2003 *.213.77.37.114

Praktycznie co tydzień widzę ogłoszenie SNC w gdańskiej prasie. Nawet się zastanawiałem, czy nie zgłosić się do nich, ale zarówno ogłoszenia jak i ich wygląd oraz znajomość marki nie wyglądają zachęcająco. Nie chciałbym się władować w jakieś g... Napiszcie jeżeli się mylę.

PEKNIETA GUMKA 06.04.2003 *.chello062179060117.chello.pl

NO TO JA JUZ NIC Z TEGO NIE ROZUMIEM

Mateusz 06.04.2003 *.net1.chomiczowka.net.pl

SNC to poważna firma, tylko musisz się przekonać czy aby ich franchising do Ciebie pasuje. Najlepsze wyniki osiągają Ci którzy mają "zacięcie".

Piotr 11.04.2003 *.w3cache.tpnet.pl

zapraszam na stronę www.snc.pl,
e - mail: licencja@snc.pl

zelkowa 02.05.2003 *.ip67-89-115-126.z115-89-67.customer.algx.net

u nich to bedziesz musial miec zaciecie :-))))))))))))))
powodzenia

tomek 04.06.2003 *.pa93.lebork.sdi.tpnet.pl

Maciek masz rację uważaj [red. usunięto - treść sprzeczna z zasadami kultury]

OLIMPO 04.06.2003 *.pa80.slupsk.cvx.ppp.tpnet.pl

TOMEK MAM KILKA SKLEPÓW SNC,JAK MASZ KASE
I GŁOWE TO WARTO ,NA POCZĄTEK JEDEN SKLEP
JAK CI WYJDZIE TO NASTĘPNY.MAM TĘZ SKLEPY
INNE SIECIOWE SNC JEST W CZOŁÓWCE BIORĄC OBROTY
INNYCH.POLECAM

Gringo 26.06.2005 *.82.177.74.112

48
No to powiem Wam jak to wygląda od środka - otworzyłem sklep SNC i po miesiącu zrezygnowałem - z NImi się nie da normalnie współpracować, bo oni nie rozumieją tego biznesu - robią tylko krótkoterminowy biznes na zatowarowaniu, wpychając biorcy cały chłam, który im zalega w magazynie.
Podstawowe problemy dla biorcy to:
- zbyt niska marża dla franczyzobiorcy 25%, wszzelkie obniżki nierotującego towaru musisz juz robić na własny koszt - czyli wychodzi średnio 18% - nie da się z tego utrzymać ( no chyba że marżujesz wyżej, ale wtedy jesteś droższy od oferty rynkowej)
- obroty - tylko w tygodniu otwraciowym, potem regularny spadek
- musisz kupować całymi kartonami (lub innymi opakowaniami zbiorczymi) powoduje to blokadę kapitału i mało urozmaiconą oferte, do tego masz zabublowany sklep i po sezonie wyprzedajesz poniżej ceny zakupu
To tylko podstawowe problemy.
Widać, że od roku stoją w miejscu z liczba sklepów - bo biorcy odpadają a oni otwierają swoje własne sklepy (maja wtedy wyższą marże to im się opłaca)
GENERALNIE ODRADZAM, może się udać tylko w bardzo specyficznych lokalizacjach

cooll 03.07.2005 *.195.136.35.3

17
Ja bym radzil sie zastanowic przyszlym badz tez terazniejszym biorca czy naprawde warto w to wchodzic. Ostatnio upadla, dzialajaca na podobnych zasadach siec: Super Price. Dlugo nie pociagnali. A jak dlugo pociagnie jeszcze SNC??? Czas pokaze.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.