Forum: Eurobank czy Getinbank? 1475

radex 19.01.2008 *.87-205-33-184.adsl.inetia.pl

63
Witam,

warunki otworzenia placówek Eurobanku i Getinbank są podobne. W związku z tym mam pytanie do osób już prowadzących którąś z tych placówek lub prowadzących pośrednictwo kredytowe z użyciem oferty któregoś z banków.

Moje pytanie jest proste:
który bank bardziej przyjaźnie podchodzi do klientów? Chodzi mi o odsetek klientów, którzy nie przechodzą weryfikacji po złożeniu wniosku o kredyt. Głównie dotyczy to kredytów gotówkowych, choć nie tylko. Jakiego rzędu jest to odsetek? Który bank jest bardziej formalistyczny i wymaga więcej dokumentów?

Będę wdzięczny za opinie.

bartomada 19.01.2008 *.207-29.is.net.pl

Getin daje generalnie bez problemu ,także na dowód + oświadczenie.Procent odmów zalezy od jakości klientów-jak trafią do ciebie tacy ,którzy figurują w BIK-u to procent odmów będzie olbrzymi.Zamiast takich porównań proponuję najpierw poczytac umowę z Getinem.Za jakiś czas bank zostanie sprzedany-i wtedy może byc różnie-nowi właściciele niekoniecznie będą zainteresowani rozwojem sieci franchisingowej-przykład BPH o czyms świadczy.

Bankowiec_1 20.01.2008 *.c137-183.icpnet.pl

3
Proponuję wysłać maila do dyrektora sieci, z prośbą o przesłanie wszelkich niezbędnych informacji odnośnie prowizji, oprocentowań itp, oraz wymaganych dokumentach, w celu podjęcia decyzji o przystąpieniu. Jak najbardziej próboj, napewno mają coś takiego w ręku, będziesz miał porównanie i pewność. Pozdrawiam.

radex 23.01.2008 *.87-205-37-128.adsl.inetia.pl

63
Prowizje od sprzedaży już znam, koszty uruchomienia też. Jak pisałem - porównywalne, za jedne (np. kredyty gotówkowe) lepiej płaci Eurobank, za inne Getin (karty kredytowe, konta). Dlatego moje pytanie dotyczyło podejścia do klientów.

Nie wystarczy mieć dobrej oferty, ale jeszcze podchodzić do klienta po ludzku. IMHO Polbank jest negatywnym tego przykładem...

rafalt 25.01.2008 *.gw-100.lublin.enterpol.pl

Porównaj sobie jeszcze BZWBK i minibank. Agenci BPH przechodza wiec cos jest na rzeczy.

sam 25.01.2008 *.www2.intra.koncept.pl

Zanim zdecyduejsz się na danego partnera (niezależnie czy to Getin czy Euro) najbierw zrób analizę swojego rynku na którym bedziesz działać. Jeżeli Twój rynek to klienci odkładający i mający pieniądze to analizujac ofertę franszyzy weź pod uwagę prowizję z lokat i opłat oraz rachunków bankowych natomiast jezeli rejon jest uboższy to skup się na analizie oferty i prowizji jaka jest przy kredytach. Jeżeli bedzie to ta pierwsza to proponuję Getin natomiast jeżeli ta druga opcja to zastanów sie nad prowadzeniem placówki multibrokerskiej gdzie w swojej ofercie bedziesz miał kredyty wielu banków.

radex 25.01.2008 *.87-205-39-133.adsl.inetia.pl

63
rafalt - wybacz, ale jak zapoznałem się z ofertą minibanku to tylko się uśmiałem.

Marka - zero, oferta - ograniczona, opłaty (za licencję) nie do przyjęcia. Co potencjalnemu klientowi mówi hasło minibank? Kompletnie nic, zero rozpoznawalności spontanicznej.

A Eurobank czy Getin są stale obecne w reklamach TV i nie tylko.

radex 25.01.2008 *.87-205-39-133.adsl.inetia.pl

63
Zastanawiałem się jeszcze nad AIG, ale niestety miejscowość, którą zaproponowałem jest już zajęta - podobno w trakcie uruchamiania. Zaproponowali inne miasto, ale daleko ode mnie i stosunkowo małe.

rafalt 25.01.2008 *.bjy173.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jesli chodzi o rozpoznawalnosc marki to wiadomo. Ale euro i getin tez kiedys zaczynali.

A jak wyglada sytuacja jesli chodzi o prowizje ? Podobnie czy gorzej niz w euro/getin ?

radex 25.01.2008 *.87-205-39-133.adsl.inetia.pl

63
rafalt - minibank działa już od dobrego roku. Zobacz ile ma placówek, a ile miał Eurobank po roku.

Wysokości prowizji dla partnera nie znam. Ale jednym z największych błędów (oprócz totalnie nieznanej marki, która w dodatku może budzić negatywne skojarzenia) jest bardzo ograniczona oferta produktowa:
1) kredyty gotówkowe
2) punkt kasowy (opłacanie rachunków)
3) przekazy pieniężne (w tym westernunion)
4) ror z kartą
Koniec.

Nie ma hipoteki, zróżnicowania kredytów, produktów depozytowych czy głupiej karty kredytowej.

Ja nie zamierzam otwierać punktu opłacania rachunków i przekazywania pieniędzy. Z taką ofertą to nawet wśród banków spółdzielczych ciężko byłoby się przebić...

46adams 25.01.2008 *.adpb222.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
moze byli agenci BPH coś wiedzą na temat oferty minibanku dlatego tak chętnie tam przechodzą. A w małych placówkach sprzedaje się mało kart kredytowych,i hipotek najwięcej jest kredytów wpłat i tanich kont osobistych reszta nie ma znaczenia

rafalt 25.01.2008 *.gw-100.lublin.enterpol.pl

:-) dokładnie. Pozatym eferta minibanku ciagle jest powiekszana. Pierwsze placowki minibank powstały we wrzesniu 2007.

radex 25.01.2008 *.87-205-39-133.adsl.inetia.pl

63
Agenci BPH przechodzą nie tylko do minibanku. Gdziekolwiek by nie przeszli muszą kupić nowe wyposażenie (wymagania banku).

Ja pisałem od kiedy minibank teoretycznie otwiera placówki partnerskie (w rzeczywistości to bardziej wzmianki prasowe), a to trwa od I kwartału 2007. BTW mały cytat z artykułu Bankiera z marca 2007:

"Bank Zachodni WBK założył, że jeszcze w tym roku rozpocznie powiększanie sieci własnych placówek. W przeciągu 3 lat powstanie ich 100. Zgodnie z planem, po roku działalności nowa placówka musi już zarabiać na swoją bieżącą działalność, a po trzech latach uzyskać pełną rentowność.

Jednocześnie bank zacznie rozwijać zewnętrzną sieć działającą na zasadzie franczyzy. Placówki franczyzowe będą nosić nazwę minibank, a ich mottem ma być „tanio, szybko, prosto”.

– Marka minibank nie będzie kojarzona z Bankiem Zachodnim WBK – powiedział Jacek Kseń, prezes BZ WBK. – W tym roku zamierzamy uruchomić 100 placówek franczyzowych. Traktujemy to jako akcję pilotażową. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, sieć minibanku będzie znacznie większa."

Więc pytam - gdzie te 100 placówek uruchomionych w 2007 roku? Dla przykładu Eurobank wypełnił plan na 2007r. przed końcem roku. Dlaczego aż 3-letni okres zwrotu z inwestycji? Getin i Eurobank zakładają do 1 roku. Myślę, że gama produktów o tym decyduje w znaczący sposób.

IMHO WBK wymyśliło sobie markę minibank licząc, że partnerzy ją wypromują. Tylko jak dwadzieściakilka placówek ma wyrobić ogólnokrajową markę przy zerowym wsparciu franczyzodawcy, żadnych reklamach. Tak z ręką na sercu - poza osobami, które interesowały się otworzeniem takiej placówki, kto słyszał markę minibank?

gabi 25.01.2008 *.aaok145.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
No Aiektórzy Agenci BPH tam przechodzą bo mają nóż na gardle i poza tym są to Agencje które zajmowały się przede wszystkim wpłatami.Jeśli chodzi o eurobank są bardzo wybredni,nie wszędzie chca otworzyć Placówkę,wymagają lojalności co do rodziny.Poza tym pewnie wszędzie są plusy i minusy.

sam 26.01.2008 *.aagx145.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z tego co ja wiem to agencje BPH bardziej idą w Getin niż w WBK - i nie dziwie im sie. Kredyty Getinu i WBK to straszna różnica (tak pod wzgledem przyznawalnosci jak i samych szczegółów oferty), do tego jeszcze dochodzi rozpoznawalność marki i dobre lokaty które ma Getin.

rafalt 26.01.2008 *.acvm29.neoplus.adsl.tpnet.pl

cos za cos. Wieksza przyznawalnosc kredytow w Getin, ale rata wieksza o 10 % niz w minibank. Nie mowiac juz o EuroBanku/Lukasie gdzie rata potrafi byc wieksza o 30 %. Mowimy tutaj o pojedynczej racie. Nie musze wyjasniac jak rosna koszty kredytu.


W minibanku problem maja ludzie, ktorzy sa w BIK. Nie wazne ze juz splacili. Poki sie tam znajduja nie dostana ani zlotowki. Ludzie z czysta kartoteka w dostaja bez problemu. Nawet w podeszłym wieku i duze kwoty. Znajomy mowil ze przyznawalnosc ludziom starszym jest o wiele wiele wieksza niz w Getin. Ale tak jak mowie, trzeba miec czysta karte.

Jesli chodzi o zwrot inwestycji to bank moze pisac pol roku, rok, czy 3 lata. Wszystko zalezy od lokalizacji placowki. Niektore moga sie nie zwrocic i po 10 latach.

patyczak 14.02.2008 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

28
Witam,

Czy ktoś może mi odpisać na meila jakie są stawki prowizji w Eurobanku na zasadzie franchisingu?

andrzej.menc@wp.pl

luizjana 23.03.2008 *.ablo163.neoplus.adsl.tpnet.pl

10

chciałabym rozpocząć współpracę z ww. bankami co będzie bardziej opłacalne??

Koszty otwarcia placówek są porównywalne, obydwie marki są znane. w miasteczku w którym zamierzam działać nie ma zbyt wielkiej konkurencji.  pozostaje mi się zastanowić nad okolicznym klientem, alw wiem że zarówno kredyty eurobanku jak i produkty depozytowe i ROR-y Getin będą się sprzedawać. 

Która z inwestycji szybciej się zwróci?? 

sosin 28.03.2008 *.78.133.149.159

5
Uwazam, ze oferta Eurobanku jest atrakcyjniejsza niz Getinu a i sama marka bardziej rozpoznawalna. Nie wolno zapominac ze powstalo juz ponad 40 placowek partnerskich co takze swiadczy na ich korzysc a same plany banku sa jeszcze bardziej ambitne. Przyznawalnosc kredytow jest duzo wieksza niz w innych bakach biorac pod uwage nie tylko Getin..........

leon24 28.04.2008 *.dynamic-62-87-247-217.ssp.dialog.net.pl

94

PYTANIE DO PRAKTYKÓW Z AGENCJI KREDYTOWYCH - JAKICH KREDYTÓW GOT. SPRZEDAJECIE WIĘCEJ - GETIN CZY EURO ? jAKIE EWENTUALNE INNE PROD. NP. KARTY, LOKALTY MAJĄ WZIĘCIE ?

 ZAPRSZAM DO DYSKUSJI PRAKTYKÓW, TEORETYKOM Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.