Forum: Sieć ABC - plusy i minusy - art. spożywcze i przemysłowe 131

AdaśM 03.06.2009 *.77-254-222-25.adsl.inetia.pl

1
Będę wdzięczny za garśc informacji o tym dawcy. Jestem na etapie decyzji o założeniu sklepu, inne sieci już przerobiłem, a o ABC wieści na forum jak na lekarstwo. Ktoś pomoże?

cze 06.06.2009 *.aazo34.neoplus.adsl.tpnet.pl

24
Ja abc przerobiłem na e-mail ci powiem

takie_tam 14.03.2010 *.178-36-14-115.adsl.inetia.pl

2

Witam,

post może lekko przedawniony ale chętnie usłyszę o współpracy z siecią ABC, warto wejsc we franczyzę? Czy dla nowicjuszy też coś oferują?

anathom 28.05.2010 *.ip-091201121154.mikolow.multimetro.pl

1
Witam, szukam opini na temat franczyzy sklepu ABC. Prowadzę chwilowo mały sklepik osiedlowy art. przemysłowe (chemia, kosmetyki, prasa, lotek, w przygotowaniu stoisko piekarniczo-cukiernicze). Niestety od pewnego czasu sprzedaż idzie w dół więc rozmyślam o wejsciu w franczyzę spożywki jak np: ABC, Lewiatan itp. Czy ma ktoś doświadczenie w tym kierunku?? Proszę bardzo o opinię Dzięki

stankry 19.07.2010 *.62.29.157.30

2

I jak? Jaka podjąłeś decyzję odnośnie współpracvy a ABC?

Też myśle o wstapieniu do sieci ale nigdzie ni moge znalesc opinie i szczeglow na temat wspolpracy.

stankry 19.07.2010 *.62.29.157.30

2

Też chętnie poczytam wasze opinie na temat współpracy z tą siecią.

Ktoś może napisać o jakiś konkretach?

denver666 19.07.2010 *.213-238-123-206.adsl.inetia.pl

37
Nie lepiej poszukać u nich na stronie sklepów blisko i smamemu porozmawiać z właściecielem. Widzę, że sklepów mają naprawdę dużo.

marcin-m-ce 17.08.2010 *.178.182.32.17.nat.umts.dynamic.eranet.pl

1
Witam, mój ojciec prowadzi sklepy spożywcze od jakiś 15 lat i z tego żyje, szczerze od jakiś 3 lat jest w sieci ABC i sobie chwali ponieważ dają upusty w hurtowniach i inne rabaty więcej info na e-mail

Juta 23.08.2010 *.acw217.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Szukam pomysłu na własny biznes. Rozważąm otwarcie sklepu spożywczego. Chętnie poczytałabym wasze opinie na temat abc. Rejon w którym chcę otworzyć sklep posiada do tej pory tylko żabkę w zasięgu ręki, a jest to nowe osiedle które coraz bardzej się rozbudowuje.

iks 23.08.2010 *.aaug249.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Już kiedyś pisałem na tym forum (w innym temacie), że w promieniu 150 m ode mnie działa kilkanaście  niewielkich sklepów  spożywczych, kilka większych  dwie Żabki, Biedronka  i jeszcze jeden duży market i wszyscy  działają. Zatem takie miejsce jak Twoje  - "Juta" - jest niemal idealne. Patrz dobrze tylko na warunki umowy franczyzowej, byś nie "wykrwawiła" się zanim osiągniesz zyski.

Powodzenia... 

marchewa123 13.01.2012 *.user-164-127-234-178.play-internet.pl

2

Hej!Proszę o poradę w kwestii tego czy podjąć współpracę z siecią ABC czy lepiej odpuścić?

GAJA 14.02.2012 *.ackf168.neoplus.adsl.tpnet.pl

15

Witam 

Zastanawiajace jest podejście forumowiczów.Piszecie o osiedlowych sklepach spozywczych i zastanawiacie sie nad kolejnym ABC.hmmm? czy może być z innej branży?

artz 23.04.2012 *.ggs146.internetdsl.tpnet.pl

1
Byłem parę lat temu w abc i raczej dobrze wspominam współpracę. Jak ktoś oczekuje że wejscie w sieć postawi na nogi jego upadający sklep to na to są małe szanse. Natomiast jeśli tylko chce identyfikować się z siecią ale nadal mieć wolny wybór to jak najbardziej może wchodzić. Na pewno ma szansę na większy przychód ale bez cudów. Podejrzewam ze współpraca zależy też od hurtowni (i jej kierownictwa)pod którą sklep będzie podlegał ale z reguły jest to dośc luźny związek między oboma podmiotami. Mój pierwszy sklep nie przetrwał próby czasu ale nie miało to związku z siecią abc. Obecnie jestem przed otwarciem kolejnego i nadal najbardziej odpowiada mi wejscie w abc. Ponieważ jestem zwolennikiem systemu \"sam sobie przywieź towar\" myślałem też o odido, ale tam zmuszają do zakupów dość tandetnie kojarzących mi się marek aro i finefood co mi akurat nie odpowiada.

jecyk 22.01.2013 *.89-79-223-48.dynamic.chello.pl

1

Witam, proszę o konkretne informację na temat współpracy z siecią ABC czy warto w ten układ iść. Dzięuję z góry PS. odp. proszę na e-mail

heniuszyn111 19.02.2013 *.176-97-48-101.bartnet.pl

1

witam od 2 lat prowadze sklep na wsi i zastanawiam się czy sieć abc jest dla wszystkich skepików czy tylko osiedlowe . Mam jeszcze jedno pytanie czy warto zawierać umowe z ta siecia ,na ich stronie jest tak bardzo mało informacji ,a bym poradził się osoby która już współpracuje jakiś czas z abc.Prosze o kontakt na mój meil.

Marzena68 27.02.2013 *.cache3.piekary.net

1

Witam.

Proszę o jakieś informacje na temat franczyzy z abc, czy to sie opłaca itd. najchętniej od osób które prowadzą taki sklep. Dodam że byłby to mój debiut we wlasnej działalności gospodarczej. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

figo 08.03.2013 *.bibfw.uwm.edu.pl

2

Cześć. Mam 26 lat, od 2 lat nie pracuję. Pracowałem w księgowości, trochę znam się o podatkach, kosztach. Zamierzam skorzystać z dofinansowania z programów unijnych. Myślę o franszyzie. Czy mógłby ktoś podzielić się doświadczeniami, jak wygląda współpraca z siecią ABC? Może jest jakaś korzystniejsza sieć, na którą warto zwrócić uwagę? Byłbym wdzięczny za info. Pozdrawiam

maaagdalenka 24.04.2013 *.host90-237-dynamic.24-79-r.retail.telecomitalia.it

1

Witam, czy mogłabym otrzymać informacje na ten temat? Warto wejść we współpracę? Zależy mi na szybkich opoiniach. Mogą być na @. Z góry bardzo dziękuję

Fizol 27.04.2013 *.bmf48.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam

Widzę, że od 4 lat nie ma tu żadnej konkretnej odpowiedzi na temat abc...

Otóż system polega na tym: sklep musi płacić Franczyzodawcy 200 zł netto miesięcznie za obecność w sieci.

Franczyzobiorca otrzymuje w zamian rabaty w hurtowni (zależne od obrotu w m-cu poprzednim), dostaje wizualizację zewnętrzną (podstawowa lub rozszerzona - pomarańczowe, podświetlane banery z nazwą sklepu i sieci), gazetkę promocyjną dla klientów sklepu, kolportowaną przez Franczyzobiorcę.

Sklep ma zupełną swobodę w działaniu, sieć nie narzuca dla sklepu niczego. Nie ma wymaganego poziomu obrotu z Franczyzodawcą, po prostu - kupisz więcej, dostaniesz wyższy rabat.

Ogólnie to cała podstawa, są jeszcze inne dodatkowe narzędzia i pomysły, ale nic nie jest narzucane odgórnie.

agniesia93i15 03.12.2013 *.dhv149.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Ten sklep to porażka. Wybrałam się tam któryś raz z kolei. Za zakupy (piecie i chipsy) wyszło mi 9 zł i kilkadziesiąt groszy do zapłaty. Chciałam zapłacić kartą, a co ekspedientka na to? Kartą można płacić powyżej 10 złotych... Z mojej strony padło pytanie, gdzie jest informacja? A druga Pani mówi, że gdzieś jest i zaczęła \"niby\" szukać. Po kilkunastu sekundach powiedziała, że gdzieś jest, ale u nich to tak od zawsze było, że płatność kartą od 10zł. Musiałam wziąć gumę do żucia aby dokonać transakcji. Po wyjściu ze sklepu obejrzałam dokładnie szyby, drzwi i NIGDZIE nie było informacji od jakiej kwoty można zapłacić kartą. W dodatku panie ekspedientki podczas obsługi rozmawiały ze sobą, a ja czułam się jak cień. Po za tym w sklepie \"ABC\" w Sianowie sprzedają produkty po terminie ważności. Obniżając cenę. Przykładowo piwo WARKA RADLER (data ważności się skończyła) kosztowało 1,65 + jedno gratis. Sery, nabiał, wędliny często mają paskudny wygląd. Byłoby miło gdyby odwiedził ich sanepid bez zapowiedzi, bo to co tam się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Nie chciałabym, żeby ktoś zachorował, bo kupił wędlinę, która była po terminie, czy też termin był zmieniony, a w niej mógłby być jad kiełbasiany...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.