Forum o artykule: Meritum Banków będzie więcej 106

Nabity 23.11.2011 *.174.140.172.144

8
Dlaczego to wszystko sie tak sypie? Bo partnerzy a raczej przedsiebiorcy wrobieni w ten beznadziejny biznes z Meritum Bankiem zarabiaja jedynie na kredytach. Kredyty zas sie w Meritum nie sprzedaja. I nie maja prawa sie sprzedawac bo bank w ogole nie inwestuje w marketing. Oczywoscie mozna sie reklamowac lokalnie ale czasy sa jakie sa i efektow z tego nie ma a koszty spore. Bank zas ciagle cos obiecuje ale praktycznie nigdy slowa nie dotrzymuje. Wspolczuje nowym wrobionym co otwieraja teraz placowki. Od dwoch lat nowi przedsiebiorcy zapewniani sa o rentownosci biznesu i obiecuje sie reklame i nowe produkty. A fakty sa jakie sa. Dosc powiedziec ze glupie konto otwiera sie w Meritum 4 dni. I w wiekszosci przypadkow bank nie placi za nie prowizji. A co z innymi produktami? Nie trudno sie domyslic. I jak juz sie placowke otworzy to nikt z banku z przedsiebiorca nie rozmawia. Bo jak idzie zle to jest to problem przedsiebiorcy. W przypadku Meritum 70% przedsiebiiorcow.

credo 25.11.2011 *.178.181.250.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

76

Nabity, a dlaczego nie wypowiesz umowy z winy banku?

YUGO 27.11.2011 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

11

MB jest to projekt spalony. Zamiast placówki bankowej powstały kioski kredytowe z prowizją ,która wzięta została z kosmosu:)

Lepiej dogadać się z Fines lub QS, mniejszy koszt i szybki zwrot inwestycji.

Osobiście odradzam....

Nabity 01.12.2011 *.174.140.172.144

8
credo a myslisz ze nie probowalem?

credo 04.12.2011 *.178.182.133.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

76

Nie rozumiem Nabity, wypowiedziałeś umowę i ... nadal jesteś \"partnerem\" Meritum?

Wydaje mi się, że franczyzy niektórych banków szybkim krokiem zmierzją ku przepaści. Właśnie BPH pożegnał Wojciecha D., który zbudował sieć partnerów na gruzach sieci agentów, a teraz nikt nie pomysłu co z \"partnerami\" zrobić.

Do tej pory banki sztucznie podtrzymywały biznes partnerów, ale ten czas już się kończy, więc jeśli \"partner\" nie zarabia, to pewnie \"się nie nadaje\".

YUGO 04.12.2011 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

11

CREDO: Faktycznie Pan W.D. już nie pracuje w BPH? Dla mnie to bardzo zaskakująca informacja:) Myślałem ,że do końca życia będzie ten Pan na tym stanowisku. Zatem w BPH zaczyna się dziać naprawdę bardzo źle, wydaje mi się ,że będzię jeszcze gorzej. Tak szybko jak sieć franczyzowa powstała tak szybko padnie na sam dół-kwestia czasu. tym bardziej ,że słychałem,że approval jest poniżej jakichkolwiek granic normalności w sprzedaży produktów kredytowych. Ciekaw jestem,kto zajmie jego miejsce w najbliższym czasie.... Zatem sieć Meritum również będzie czekać podobny los wraz z Panem J.B.???

credo 04.12.2011 *.178.180.110.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

76

Cytat z info wiceprezesa BPH do agentów i partnerów;

\"Szanowni Państwo, 

Chciałbym poinformować Państwa, iż z dniem 1 grudnia br. wchodzą w życie zmiany w zakresie struktury Pionu Sprzedaży Banku BPH. Zmiany te są podyktowane potrzebą wsparcia ambitnych planów rozwoju Banku BPH, w tym także dotyczących współpracy z Państwem.  

Zmiany w Pionie obejmują uproszczenie struktury polegające m.in. na likwidacji Obszaru Dystrybucji, zarządzanego przez Wojciecha D....., który zdecydował się kontynuować swoją karierę zawodową poza strukturami Banku. Chciałbym podziękować Wojtkowi za zaangażowanie i wkład w rozwój GE w Polsce, szczególnie uwzględniając jego niekwestionowane sukcesy w rozwoju sieci franczyzowej i agencyjnej naszego Banku, oraz życzyć mu powodzenia.\"

Wynika z tego że BPH aby sie intensywnie rozwijać potrzebuje koniecznie uprościć strukturę sprzedaży likwidując obszar, którym zarządzał WD odnoszący niekwestionowane sukcesy. Logika korporacji jest porażająca.

YUGO 07.12.2011 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

11

Dziękuję CREDO za info. Bardzo konkretnie. Moim zdaniem w BPH zbliża się szybki koniec franczyzy:) Masakra jednym słowem. Doceniamy jego wkład w upadek starego,dobrego GE:)

Nabity 01.01.2012 *.174.140.172.144

8
W nowy rok z nowymi perspektywami zerwania umowy laczacej mnie z meritum. Tym razem musi sie udac nie dam sie zastraszyc karami. Ostatnio centrala dala mi rade jak mam zapewnic sobie rentownosc. Musze wrzucac klientow do innych bankow. Tym jest franczyza z Meritum. Gdanski maratonczyk jakos lapie jednak kolejnych na placowki. Obiecuje duzo. Zimny prysznic przychodzi po miesiacu dzialalnosci. Zdecydowana wiekszosc placowek doklada. Zarabiaja posrednicy gdzie na placowke pracuje kilka innych. Plan marketingowy banku na 1Q to reklama w internecie. Wsparcia placowek brak.

Nabity 18.01.2012 *.174.140.172.144

8
Plock sie zamknal Pytanie dla zorientowanych - ile placowek nie wystawia faktur w wysokosci wystarczajacej na pokrycie miesiecznej oplaty licencyjnej?

radex 13.06.2013 *.62.152.131.237.dsl.dynamic.t-mobile.pl

63

Witam,

czy obecnie coś się zmieniło na plus w MB?

AndrzejK 11.08.2013 *.user-31-175-76-27.play-internet.pl

1

Witajcie!

Cos cicho o Meritum, to chyba sie powodzi partnerom.

Odezwijcie sie i pochwalcie wynikami ;)

Pozdrawiam

Amdrzej

jano 18.02.2014 *.ash17.internetdsl.tpnet.pl

5

Pytasz czy się zmieniło? Szukam partnerów do ostrej walki z MB. Czas skończyć ten wyzysk.

Pociągnijcie temat to się zmówimy. Czy ktoś rozwiazał umowę z MB?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.