Forum: Franchising czerwiec 2011 1475

timberstake 02.06.2011 *.80.51.92.162

1

Bardzo lubię waszą gazetę i czytam ją na portalu e-kiosk.pl. :)

Niestety nie wszystko co prezentujecie w niej jest zgodne ze stanem rzeczywistym. Czytaj rzeczywistością gospodarczą. Wypowiadając się tak chodzi mi o artykuł z czerwcowego wydania gazety a dokładnie chodzi mi o artykuł o prowadzeniu skelpu internetowego z odzieżą.

 Dlaczego po stronie zysków zostały pokazane przychody ??? Wyliczono tam, iż dziennie będziemy mieli 4 zamówienia za 80zł. W to mogę sobie jeszcze uwieżyć. Natomiast dlaczego zostało to policzone jako mój potencjalny zysk od którego muszę odjąć koszty? Potencjalna średnia marża to około 20% (według mojej wiedzy o sklepach internetowych). Dlatego po stronie zysków powinno być tylko 16 zł za jedno zamówienie a więc 4 * 16 = 64 zł za cztery. Chyba, że mieliśmy marżę 80 zł na jednym sprzedanym produkcie... Co jest też możliwe ale jeden towar kosztowałby nas wtedy 400 zł. Według moich w/w założeń. W co przy takim jednostkowym koszcie może nie sprawdzić się....

Moim zadniem koszty marketingu mogą być również zaniżone w związku z tym, iż cały czas przybywa sklepów w internecie, a możliwości google adwords pozostają w miarę jednostajne.

Pozdrawiam i proszę redakcję o interwencję w tej sprawie 

XXXXX 02.06.2011 *.gl134-11.master.pl

64

Cos ty chlopie z choinki sie urwal? Przeciez ten portal to jest miejsce do robienia kasy z reklam franczyzodawcow... Poczytaj troche tematow a bedziesz wiedzial o czym mowie;)

Pozdrawiam

moderator 24.08.2011 *.095160037234.warszawa.vectranet.pl

5
dokładnie, zgadzam się z przedmówcą

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.