Forum o artykule: Skuteczna i tania reklama małej firmy 1475

Severino 23.01.2014 *.ip565183eb.adsl-surfen.hetnet.nl

5

Przepraszam, że jeden post pod drugim, ale nie ma możliwości edytowania poprzedniego. Co jest ciekawe w Trusted Trader, o czym na pewno warto wspomnieć, to fakt, że ludzie często narzekają na jakość produktów, poziom usług, a rzadko je chwalą i rekomendują (możemy przeczytać o tym chociażby tutaj: [url]http://www.forbes.pl/marudzimy-ale-rzadko-reklamujemy,artykuly,167386,1,1.html[/url]). Myślę, że projekt [url]http://trustedtrader.pl/[/url] może coś zmienić w tej materii. Pomaga firmom uzyskiwać rekomendacje i pozytywne opinie, a tym samym reklamować się nieco inny, bardziej naturalny sposób.

Severino 23.01.2014 *.ip565183eb.adsl-surfen.hetnet.nl

5

Polecam zapoznać się z programem Trusted Trader, który idealnie wpasowuje się w filozofię skutecznej i taniej reklamy małej firmy. Z założenia przeznaczony jest właśnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. W końcu, zgodnie z dewizą firmy TT, szczere i naturalne opinie mają nieocenioną wartość. I to one są właśnie najlepszą reklamą.

mauro 30.01.2014 *.apn-5-60-52-236.dynamic.gprs.plus.pl

113

W sieci masz kilka miejsc, gdzie powinna pojawić się reklama. Mam z kolegą mały biznes budowlany, więc szukamy katalogów, które prezentują firmy, tak jak przykładowo http://superbudowlani.pl/katalog/, do tego portale społecznościowe, ogłoszenia.

Termos 07.03.2014 *.89-76-116-93.dynamic.chello.pl

10

Ja bym postawił na reklamę graficzną - ulotki, reklama w prasie, katalogi (bardzo fajna rzecz), strona www (klienci najpierw szukają strony). Sam zrobiłem sobie stronę u dobrej graficzki, teraz robi mi ulotki i katalog i jestem zadowolony. Zapytałem z ciekawośći kilku klientów jak do mnie trafili i właśnie dowiedziałem, się, że przez reklamę w prasie (zdecydowanie najwięcej), ulotki i katalog (także bardzo dużo klientów).

coinmaster 20.03.2014 *.89-76-116-93.dynamic.chello.pl

14

Newsletter jest dobrą formą reklamy, tylko trzeba ładnie graficzni zrobić szablon i można wysyłać po klientach, od kilku na pewno dostaniemy odpowiedzi.

Mobilny Telebim 23.03.2014 *.host-82-160-41-148.tvkstella.pl

1

Skuteczna reklama to tylko Twoja reklama w danym miejscu i dla dużej liczby odbirców. Polecam wynajem mobilnego telebimu led. Ty wybierasz miejsce, czas i treść reklam a my zajmujemy się resztą.

mania66 28.04.2014 *.host-249.183.internet.malbork.pl

1

Polecam skuteczni.pl. To firma zajmująca się reklamą w Internecie . Zgłoś się do nich a chętnie Ci pomogą.

EwelinaKawecka 30.04.2014 *.91-233-115-129.dg-net.pl

1

A co sądzicie na temat wspierania się takimi portalami jak odkryjfirme.pl, bo właściwie jestem już zdecydowana na wykupinie tam abonamentu...

huski 18.05.2014 *.host-81-190-36-230.szczecin.mm.pl

20

Dobry pomysł, ale tylko jak działasz w sekotrze B2B

Karina33 19.05.2014 *.193.239.62.247

1

Możesz się z nimi umówić na promocję usługi/ produktu, branding (budowanie wartości marki), a także kreowanie i utrwalanie wizerunku Twojej firmy i ustalić z nimi własne ustawienia, czyli niejako możesz dostosować działania promocyjne do własnych celów.
Widać, że znają się na rzeczy, dlatego ja jestem z tej współpracy bardzo zadowolony.
Ja akurat mam full pakiet, wiesz social media, pozycjonowanie, adwordsy, marketing
szeptany i od czasu do czasu - gdy to konieczne- copywriting.
A, no i możesz też zamówić aplikacje mobilne.
Ja nie wyobrażam sobie zajmować się tym sam, wolę to oddać profesjonalistom.

CleverAgency 28.05.2014 *.czd82.internetdsl.tpnet.pl

2

Przede wszystkim reklama w internecie. Proponuję zacząć od pozycjonowania - to podstawa, by firmę można było znaleźć w wyszukiwarce Google.pl

huski 11.06.2014 *.host-176-221-120-238.dynamic.mm.pl

20

Przede wszystkim stwórz stronę www dla firmy. Jak nie agencja wyżej to kurkadesign.pl realizuje takie usługi. Cenowo z tym bywa różnie, zależy czego potrzebujesz.

Marzenka 11.06.2014 *.bmp153.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Polecam przeczytanie art. kilka pomysłów do wykorzystania. Ja się zastanawiam nad punktem drugim http://www.informacjehandlowe.pl/wsparcie-sprzedazy/574-co-zrobic-aby-ludzie-mowili-o-twojej-firmie

nati 04.07.2014 *.87.204.223.73

193

Moim zdaniem upominki reklamowe to doskonały pomysł na reklamę i budowanie dobrego wizerunku firmy (zarówno małej, jak i dużej). Niedrogie, ale praktyczne i dobre jakościowo ma Extrema. Ostatnimi czasy zamawialiśmy u nich parasole z naszym logo. Takie gadżety są naprawdę bardzo praktyczne i będą służyć klientom przez wiele lat - a przecież o to właśnie chodzi. Tutaj http://www.extrema.com.pl/o,4,95,parasole-z-nadrukiem.html można sobie zerknąć na oferowane przez nich parasole.

bart10 16.07.2014 *.53546828.cm-6-5b.dynamic.ziggo.nl

5
Ja wykonuje różnego rodzaju usługi i próbowalem rozleklamować się np. w lokalnej prasie, ale poniosłem większe koszty niż zyski. Też myślałem nad ulotkami, ale porażka w prasie już mnie zniechęciła do tego typu działań. Parę miesięcy temu dodałem swoją firmę do portalu www.favore.pl i dzięki temu zyskałem nowych klientów. Może nie jest to jakaś ogromna ilość, jednak na brak pracy nie narzekam. Oczywiście cały czas myślę nad dodatkową formą reklamy, lecz na razie to mi w zupełności wystarczy.

Mikate_87 30.07.2014 *.afee100.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Ja sama polecam pozycjnonowanie- naprawde jest tnaie i sukteczne. Sama próbowałam robić to na własną rekę, ale z marnym sukcesem. Polecono mi firme Wepbozycja- super współpraca. Fajne jest też to, że możesz monitorować treści jakie interesuja osoby wchodzace na twoją stronę- bardzo pomaga z dopasowaniem.

przedsiębiorczy 11.08.2014 *.abwv72.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Małą firmę najlepiej reklamować lokalnie oraz postawić na dobrą i czytelną stronę internetową i pozycjonowanie. Warto nawiązać współpracę z lokalnymi firmami / portalami / mediami, ale też poszukać lokalnych lub branżowych katalogów - np. dla frzyjerów i kosmetyczek są specjalne, osobne katalogi. Niektóre miasta i województwa też takie mają, np. Poznań. No i przede wszystkim marketing szeptany i promocje dla stałych klientów.

damian2828 11.08.2014 *.agu225.internetdsl.tpnet.pl

1
Oczywiście popieram słowa webiq. Na początku myślałem że zrobienie strony to nic takiego. Miałem jeszcze w planach coś w stylu bloga - niepłatnego, jednak szybko odbiegłem od tego tematu ze względu na to, że bloggerów jest obecnie aż nad to - z czym wiąże się wówczas mała szansa, że mój biznes po prostu - wypali. Strona została stworzona przez fachowca, powstały konta na portalach społecznościowych no i nadszedł czas na jeszcze jeden kontakt ze specjalistą:)Zdecydowałem się na pozycjonowanie, a dokładniej firmę jaką jest ditum.org Nie żałuję, że zapłaciłem za stronę więcej aniżeli te 300złotych, że również zająłem się profesjonalnym "rozpromowaniem" biznesu, ponieważ pieniądze wracają z kilkukrotnie większą siłą:)

MałaVicky33 14.08.2014 *.czd82.internetdsl.tpnet.pl

5

Na początek proponuję plakaty i ulotki, najlepiej w miejscach powiązanych tematycznie z Twoją działalnością. Warto poprosić znajomych o pomoc w rozpowszechnianiu materiałów promocyjnych :) Trzeba jednak pamiętać, że samo głoszenie wieści o naszej firmie wiele nie da, jak nie będziemy potrafili utrzymać klienta przy sobie - to jest ważne zwłaszcza w przypadku małych firm. Sama mam niewielkie przedsiębiorstwo i wiem, że dobra opinia klientów puszczona w eter potrafi zdziałąć cuda. Ostatnio w celu zbliżenia się do moich gości postanowiłam skorzystać z smsowego mailingu, choć z początku nieco się wahałam. Zajrzałam na stronę https://www.serwersms.pl, wykupiłam i... najwyrażniej działa! :) Ludziom bardzo się podoba, gdy dostają spersonalizowane powiadomienia o promocjach itp., a dobre słowo idzie dalej i już miałam kilka przypadków, gdy osoby przychodziły, bo "słyszały, że tu takie fajne powiadomienia" ;)

Rose08 19.08.2014 *.czd82.internetdsl.tpnet.pl

1

Bardzo tanią reklamą i skuteczną jest Marketing Mobilny, czyli masowa wysyłka SMS-ów do potencjalnych klientów. Jedyne 0,03 zł za SMS-a w firmie: https://www.serwersms.pl/. To naprawdę bardzo tanio. Ja w sojej firmie o rabatach, promocjach czy nowościach również sotosuję ten rodzaj reklamy. Do wszystkich danych masz dostęp, raportowanie i zarządzanie danymi. Do tego mają promocję na darmowy nr ShortCode (nr współdzielony), więcej info na stronie, w zakładce Cennik-promocje. Tanio i efektywnie:)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.