Forum: mpunkt, germanos czyli komórka i osprzęt 1475

frank 05.08.2003 *.pc175.ostroleka.sdi.tpnet.pl

czekam na wypowiedzi. jakie szanse ma jeszcze ten interes.Niby rynek nie nasycony ale rozmowy wciąż drogie. no i co z wejściem w mpunkt lub germanos. zapraszam optymistów i pesymistów do udzielenia porad zwłaszcza w zakresie mpunkt.dzięki

K 05.08.2003 *.w3cache3.waw.cdp.pl

popyt na telefony komórkowe oraz swiadczenie uslug przez operatorow sieci komorkowych bedzie wzrastal. Penetracja jest wciaz na niskim poziomie. Ten interes sie oplaca. Tak samo z mpunkt jak i z germanos

MR 05.08.2003 *.out.spsa.com.pl

Podszedłbym do propozycji bez emocji i rozważył ją racjonalnie. Zgadza się, że statystycznie penetracja jest na niskim poziomie, ale moim zdaniem większość osób, które stać na utrzymanie telefonu komórkowego, taki już posiadają. Za to szansą rynkową jest zmiana numeru telefonu na nowy (bo jest korzystna promocja!!!) oraz wymiana aparatów telefonicznych na nowe modele – niestety nie mam danych jaki procent ludzi tak postępuje? Należy też rozpatrywać nasycenie rynku telefonami rozróżniając pomiędzy użytkownikami prywatnymi a służbowymi. Dwa różne segmenty, dwie różne grupy klientów.
Zastanawiając się nad wejściem w ten biznes należy rozpatrzyć również oddziaływanie konkurencji (czy już rynek sprzedawców jest nasycony czy nie?) i możliwości finansowe lokalnej społeczności.
To tylko początekowe pytania... :-)

Antiq 10.08.2003 *.pb198.wegrow.sdi.tpnet.pl

Pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat wymieniania telefonów komórkowych.
Będąc w Wilnie widziałem telefony, które u nas ochrzczono by "cegłami" . To zapewne wynika z polityki tamtejszych operatorów, przecież Litwinów stać na takie same komórki jak Polaków. Będąc na kursie językowym pokazałem Angliką mój telefon z klapką. Uznali go za fajny gadżet. Tam telefony się zmienia trochę częściej niż u nas.
Dlatego jeśli jest dobra koniunkura makroekonimiczna, warto założyć punkt wymiany komórek, natomiast jeśli mamy recesje, niema co liczyć na więkrze sukcesy na rynku GSM.
Z drugiej strony recesja to najleprzy pomysł na zaistnienie na rynku.
Podkreślam że moja wypowiedź jest wypowiedzią studenta i chciałbym aby została surowo i życzliwie skomentowana.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.