Forum: Firma bankrutuje - co robić? - doradztwo i księgowość 24

lolek100 10.04.2015 *.89-66-0-188.dynamic.chello.pl

146

Czy ktoś z Was miał te nieprzyjemność, że musial ogłosić upadłość swojej firmy ?

Adam.p 13.04.2015 *.89-66-0-188.dynamic.chello.pl

13

Mnie nie, ale kumpel musiał ogłosić, żeby wyjść z długów. Ogólnie historia nieciekawa, ale trafił na dobrych ludzi więc na szczęscie z happy endem. Jak ktoś się boryka z dziadostwem jakim są długi to niech się skontuje http://www.antydlug.pl/ . Ogladałem wszysto z boku i ci ludzie serio pomogli w legalny i profesjonalny sposób

afaktury 22.04.2015 *.host-176-221-120-240.dynamic.mm.pl

10

Ale to nie rozwiązuję przyczyny, tylko niweluje skutki. Warto dobrze się zastanowić, co doprowadziło do takiego stanu rzeczy.

andrecourt 22.07.2015 *.194.153.107.130

24

Upadłość konsumencka jest na tyle złożonym i trudnym procesem, że nie da się jej przeprowadzić bez wparcia dobrej kancelarii prawnej. Jej etapy odwołują się do różnych ustaw, kodeksów i rozporządzeń, zatem prawnik jest tutaj koniecznością. Istnieją kancelarie gospodarcze jak łódzka kancelaria kancelarie-prawne-lodz.eu, które specjalizują się w tego typu zagadnieniach.

tyrina 23.07.2015 *.z-connecto-r.static.3s.pl

14

Może ktoś też napisać o kosztach związanych z takimi działaniami?

tyrina 23.07.2015 *.z-connecto-r.static.3s.pl

14

Dlatego ze znajomymi nie robi się interesów.

geomam 10.08.2015 *.89-76-129-69.dynamic.chello.pl

13

Pamiętaj, że zawsze możesz odratować firmę. Jest wiele sposobów, ale musisz skontaktować się z osobami, które Ci w tym pomogą - dobrym prawnikiem oraz biurem rachunkowym.

królowa_elza 18.08.2015 *.ip-37-248-254-150.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

60

W takiej sytuacji musisz jak najszybciej wprowadzić oszczędności w firmie, zmniejszyć opłaty wszedzie gdzie jest to możliwe. W pierwszej kolejności warto zmienić dostawcę prądu i gazu, dzięki temu będziesz mieć mniejsze rachunki za energię. Na pewno zmniejszyc rachunki za telefon i wszystkie media. Ale faktycznie najlepiej udac się do jakiegoś analityka finansowego by jeszcze pomógł zmniejszyc koszta.

Czyszczenie Bik 22.09.2015 *.91-193-209-248.eimperium.pl

1

Szanowni Państwo,

dla osób, które są niewypłacalne i po prostu nie są w stanie spłacać swoich długów, ustawa przewiduje ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W dużym skrócie, to spieniężenie swojego majątku i spłacenie wierzycieli. Po takiej upadłości zaczyna się na nowo, z czystą kartką, odsetki nie rosną, wierzyciele się nie upominają.

Jeżeli chcą Państwo sprawdzić czy upadłość konsumencka przysługuje także Państwu, to serdecznie zapraszamy na naszą stronę: http://upadlosckonsumencka.com.pl/ . Doradzamy od podstaw poprzez konsultacje, a także załatwianie wszystkich formalności związanych z upadłością konsumencką.

Możecie Państwo zacząć żyć na nowo.

Pozdrawiamy

korner 26.10.2015 *.testimo.gl.digi.pl

80

Jak dla mnie najlepiej jest chyba zacząć zyć od nowa. Możesz rozjerzec się za jakąś pracą na etacie. Wbrew pozorom jest to możliwe. Kluczem do sukcesu jest profesjonalne CV. Najlpiej zlecić jego wykonanie profesjonalnej firmie. Wtedy będziemy mieli pewnośc, że aplikacja jest wykonana jak należy, a to znacznie zwiększa szansa na znalezienie dobrej pracy.

chomik 01.12.2015 *.router.webino.pl

24

Ogłaszanie upadłości konsumenckiej to tak jakby się poddać. Moim zdaniem najpierw trzeba WSZYSTKIEGO spróbować, ponieważ zawsze jest szansa na ratunek. Kiedy sama byłam w dołku finansowym poprosiłam o pomoc specjalistów. Zależało mi na tym aby urartować firmę. Skorzystałam z http://www.apax.pl/nasze-uslugi/interim-management/ i pomogło. Firma prosperuje dalej i ma się całkiem dobrze. Dlatego mówie nie wolno poddawac się bez walki ;)

Korczak 24.01.2016 *.89.229.22.253

33

Franko ma dużo racji, akurat firma o której wspomniał to EGIDON Sp. z o.o. która działa głównie w UK natomiast przypominam, że Polska również musi respektować prawo europejskie na którym w/w firma opiera swoje działania. Odłużenie firmy nie jest łatwym procesem, ale jak najbardziej możliwym i wykonalnym nawet w przypadku ogromnego zadłużenia. Upadłość można ogłosić zawsze, lepiej powalczyć i spróbować wyprowadzić biznes na prostą prawda?

Franko 24.01.2016 *.89-72-212-159.dynamic.chello.pl

7

Korczak, jak najbardziej - podany przeze mnie link prowadzi do strony EGIDON Sp. z o.o. zajmującej się oddłużaniem. Racją jest, co piszesz, że działa głównie na terenie UK, ale usługi świadczy jeszcze w Polsce, Holandii, Włoszech, Francji oraz Niemczech (czyli zasięg ma konkretny). Zaś co się tyczy odgórnych przepisów europejskich, jakie Polska musi respektować - pełna zgoda. Dlatego też Polacy mogą skorzystać z możliwości ogłoszenia upadłości w UK (gdzie prawo jest pod tym względem najbardziej liberalne), poprzez czasowe przeniesienie tam tzw. Cetrum Interesów Życiowych. Ale co ja się będę rozpisywał, skoro równie dobrze można poczytać informacje na stronie, do której link podałem w poprzednim poście ;)

zuzia.gola 24.01.2016 *.078088033162.starachowice.vectranet.pl

55

O samej upadłości i jej skutkach ciekawie pisza na stronie kancelarii MHS, która także wq tej dziedzinie prawa działa i odnosi sukcesy. Sama tegonie ogarniesz, mnóstwo zmian i zawiłości. Prawnicy poprowadza całe postepowanie i wywalczą najbardziej korzystną opcję.

Kamil112 24.03.2016 *.173-234-249-231.ipvnow.com

1

Zastanów się czy na pewno ogłoszenie bankructwa jest odpowiednim rozwiązaniem. Sam kilka miesięcy temu byłem w sytuacji pod ścianą, i zastanawiałem się nad ogłoszeniem bankructwa. Postanowiłęm jednak zwrócić się o pomoc do firm zewnętrznych. Zostałęm nakierowany na odpowiednią drogę zmian oraz rozwoju mojej działalności, co ostatecznie uratowało moją działalność od bankructwa. Powodzenia !

mauro 19.11.2016 *.afoj235.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Zawsze jest szansda na otwarcie drugiej firmy. Trudno iść na etat.

Krzysztof72 24.04.2017 *.89-188-222-219.net.voice-net.pl

1

Czytając posty na forum długo zastanawiałem się, czy napisać komentarz, ale może w ten sposób pomogę innym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy wali się na głowę wszystko, a tym bardziej rodzinna firma, która do tego jest jedynym źródłem utrzymania, człowiek się zamyka i chciałby przynajmniej na chwilę zapomnieć o tym, co się dzieje. Z perspektywy czasu mogę śmiało napisać, że najgorszą rzeczą jest branie na przeczekanie. Niestety problemy same się nie rozwiążą, a upływający czas nie tylko pogarsza sytuację, ale powoduje, że pewne rzeczy są już nieodwracalne. Pomocy szukałem w miejscowych kancelariach prawnych (mieszkam w Krakowie), niestety zwiedziłem trzy i za każdym razem obsługujący prawnicy nie mieli pomysłu na wyprowadzenie firmy z dołka. Z polecenia trafiłem do kancelarii w Rzeszowie (szczegóły kontaktowe chętnie przekażę osobom zainteresowanym na priv). Kiedy trafiłem na spotkanie z szefem kancelarii zadano mi mnóstwo szczegółowych pytań- zwłaszcza dotyczących wyników finansowych i poproszono o przygotowanie dodatkowych materiałów. Na spotkaniu obecna była także księgowa. Szybko spotkaliśmy się po raz kolejny, gdzie wspólnie szczegółowo analizowaliśmy stan faktyczny i zagrożenia. Wszystko zostało rozrysowane i wyjaśnione, cierpliwie udzielano odpowiedzi na moje wątpliwości. Przyznaję, że w dużej części nie rozumiałem tego, co do mnie mówią, a sam pomysł wydał mi się dość odważny, ale w sumie w cztery miesiące wszystko zostało posprzątane. Dzięki temu liżę wprawdzie rany, ale utrzymałem większość majątku i firmę, którą budował mój ojciec.

Muszę przyznać, że kancelaria nie jest najtańsza, ale wynagrodzenie jest warte tych pieniędzy. Tym bardziej że wynagrodzenie pobierają dopiero za przeprowadzane działania, a nie za spotkania informacyjne. Poza tym jednocześnie współdziałają od strony prawnej i księgowo- podatkowej dlatego wszystkie działania są omawiane i przygotowywane kompleksowo. Dzisiaj z perspektywy prawie dwóch lat stwierdzam, że całe przedsięwzięcie to była ostatnia deska ratunku, ale dzięki skorzystaniu z ich pomocy firma działa do dziś. Dlatego swoim doświadczeniem potwierdzam, że wyjściem ze złej sytuacji nie jest ucieczka od problemu i czekanie aż się sam rozwiąże. Czasem trzeba podejmować odważne decyzje, ale przy dobrym wsparciu merytorycznym wszystko może się udać.

Galis 16.05.2017 *.eqj245.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Ciekawą alternatywą jest ogłoszenie upałdości firmy a potem upadłości konsumenckiej. I jakby nie patrzeć problem mamy z głowy ;)

skit 13.07.2017 *.host-249.183.e-malbork.net

4

Myślę, że najlepiej sprawdzi się pożyczka. W moim przypadku dało radę. Brałem w bosspożyczka na niskim oprocentowaniu i długim czasie spłaty. Zastrzyk gotówki pozowlił mi stanąć na nogi :)

Iwonka23 17.07.2017 *.5.172.190.67

5

Jak już się jakiś czas prowadziło działalność, to etat nie wchodzi w rachubę. Ma swoje plusy, ale raczej ciężko znosić robotę z poziomu innego niż szef.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.