Forum: Pelnomocnictwo 1459

Marcin 18.03.2004 *.pc13.smrw.lodz.pl

Jak powinien wygladac dokument odnosnie pelnomocnictwa.
Czy tylko zwykly dokument napisany w wordzie, na dole pieczatka i podpis.
A co jesli ten podpis jest sfalszowany?
Czy mamy prawo zrobic ksero odbitki pelnomocnictwa?
Czy nie powinno pelnomocnictwo byc napisane przy notariuszu (chodzi mi o powazne pelnomocnictwo gdzie ktos reprezetuje powazna firme, a nie ze ide zalatwic zmiane abonamentu dla mojej babic :) )
Z gory dzieki za ewentualne odpoweidzi.

Redakcja 19.03.2004 *.www.profitsystem.pl

262

Panie Marcinie,
generalnie pełnomocnictwo może być udzielone w każdej formie - nawet ustnej. Szczególna forma (np. notarialna) wymagana jest tylko wtedy gdy wymaga tego przepis prawa - wtedy mianowicie gdy dana czynność musi być w tej właśnie formie dokonana (np. sprzedaż nieruchomości, zmian umowy spółki kapitałowej, przeniesienie udziałów w spółce itp.) Należy również pamiętać, że pełnomocnictwa są różne, mogą one być udzielone tylko dla jednej szczególnej czynności, dla pewnego rodzaju czynności bądź ogólne do tzw. czynności zwykłego zarządu. W tym ostatnim wypadku kodeks cywilny przewiduje obowiązek formy pisemnej (zwykłej). W razie jakichkolwiek wątpliwości co do umocowania pełnomocnika należy zwrócić się (najlepiej na piśmie) do osoby w imieniu której dana czynność była zawierana (mocodawcy) o potwierdzenie tej czynności wyznaczając jej stosowny termin.

Marcin 19.03.2004 *.pc13.smrw.lodz.pl

Dziekuje za tresciwa odpowiedz
Pozdrawiam.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.