Forum: Nowy Polski Dawca 1475

lastat#pf.pl 26.07.2004 *.em21313623369.teleton.pl

4
Ile powinna kosztować licencja ? dla kogoś kto ma lokal 20-50 m2, My ze zwojej strony zapewnimy chodliwy towar w atrakcyjnej cenie Już wkrótce
Pozdrawiam

MiWi 26.07.2004 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Według mnie powinna być darmowa - albo nawet z dopłatą. Jakie jest Twoje doświadczenie w sprzedaży tego chodliwego towaru? Może podobnie duże jak Bublewicz?

lastat#pf.pl 26.07.2004 *.em21313623369.teleton.pl

4
Bardzo mi to pomogło szczególnie to sarkastyczne podejście i jak tu pracować ? Myślę że nie uzyskam tu potrzebnych informacji a jedną z firm która oferuje kompleksowe usługi w doradztwie jest właśnie bublewicz, i śmiem twierdzić że ich wypowiedź byłaby bardziej elokwentna niż to co zostało napisane przez impertynenta i dyletanta, co do doświadcznia może to otworzy Ci oczy z 10000 pozycji tylko jedną w kanale tradycyjnym sprzedaliśmy w ilości 3000000 w ostatnich 2 latach i zależy nam na stworzeniu własnej dystrybucji co pozwoli na uniknięcie kosztów pośredników tym samym towar będzie dużo tańszy i w związku z zapotrzebowaniem na jakość i cenę mamy nadzieję iż tempo rozwoju będzie tak szybkie iż za 2 lata będzie 100 placówek ps nazwy jeszcze nie wymoślono pozdrawiam i liczę że choć trochę zainteresowałem pozdrawiam

Streamers 26.07.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Zależy co to za towar. Ale sądzę że około 10tyś. więcej nie ma co. Nie wszyscy mają dużo pieniędzy na start a nie są gorsi od tych co mają kasę.

Gajowy 27.07.2004 *.pe154.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl

4
Po podaniu takiej ilości informacji, trudno chyba oczekiwać sensownej odpowiedzi. Bo cena za licencje będzie przecież inna, jeśli owym "chodliwym towarem" będą zapałki po 5 gr. op., a inna jeśli diamenty.
Gajowy

Gringo 27.07.2004 *.82.177.74.112

48
Jeżeli chcesz brać kasę za to, ze masz towar to zapomnij, bo niby kto zapłaci hurtowni dodatkowo za nazwę (vide: SNC, które w mojej ocenia właśnie zaczyna się rozpadać, założę się, że do końca roku "zeszczupleją" o jakieś 20 sklepów. Martwy sezon bardzo dobrze obnaża brak pomysłu na sklep. )
Licencja musi dawać coś więcej niż "nazwę" za nią musi pójść jakieś "know-how". Jeżeli masz:
- badania rynkowe, sprecyzowaną grupę docelową, i wiesz co jej zaoferować
-opracowaną strategię marketingową: np cykl promocyjny roczny dla sklepu i do tego strategię promowania marki, materiały POS, wierunkowe itd.
- stretegię asortymentową tzn: gwarantujesz również sprzedaz w niskich sezonach na dobrej marży, może zwroty lub wymiany towaru...
- opracowaną technologię prowadzenia sklepu tzn: gotowy lay-out z merchendisingiem, proporcje w zagospodarowaniu pow. sprzedaży
- a przede wszystkim pokażesz na kilku przykładach, że sklep pod twoim logo przynosi zysk to ja w to wchodzę, ale za licencję nikt nie zapłaci 10 000 zł, zapomnij.

Jeżeli tego wszystkiego nie masz, ale masz dobry towar to proszę o kontakt, bo ja jestem w połowie opracowywania kompletu franczyzowego i niedługo odpalam testową placówkę, może razem coś uda się stworzyć:
gringo100@vp.pl

Pozdrawiam wszystkich

lastat#pf.pl 28.07.2004 *.em21313623369.teleton.pl

4
Bardzo dziękuję za wypowiedzi,na ten moment ( dzięki pomocnym dłoniom oraz lekturze poleconej) zaczynam tworzenie Franczyzny byłbym wdzięczny za info ile trwa przygotowanie dokumentów oraz innych tematów ( ja zakładam 2-3 mce )i najważniejsze otwieramy punkty pilotażowe czy aby pokazać iż jest to dochodowa działalność wystarczą np 2mce ( dodam iż w tej branży funkcjonuje sezonowość) a punkty będą działać w normalnym okresie czyli wrzesień-październik a okresów prosperity jest ok 10. Po dokładnym przygotowaniu będę zapraszał na spotkania ( oczywiście klauzula poufności etc), Pozdrawiam Wszystkich

MiWi 28.07.2004 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Mnie jako dyletanta nadal nie przekonałeś - niby za co ludzie mają Ci płacić?

Nie testowałeś swojej koncepcji nawet jak jakąś markę wymyślisz to nie sądzę, że znajdziesz naiwnego, który Ci cokolwiek zapłaci.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.