Forum: Co sadzicie o Max&Max’ie? 1475

Anonim 20.08.2002 *.

Co sadzicie o MAX&MAX'ie? Czy ktos moze podzielic sie informacjami o tej firmie? A moze ktos podzieli sie wlasnymi doswiadczeniami?CZy jest to wiarygodny partner?

Zenon 23.08.2002 *.

Raczej tak - to firma multisoft. Udało im się już z sukcesem rozkręcić sieć U Szewczyka. I choć mówi się że Szewczyk to tak naprawdę to nie franchising tylko dystybucja, to jednak trzeba powiedziec że grubo ponad 150 sklepów to sukces

Gregor 23.08.2002 *.

Ostatnio bylem w jednym centrum handlowym, gdzie maja swoja jednostke Max&Max'a i musze przyznac, ze w porownaniu z iloscia klientow jaka w tym samym czasie odwiedzala salony obuwnicze Deichmann i Beta wypadli raczej slabo.Odwiedzalem ich salon w piatkowe popoludnie, wiec porta byla jak najbardziej odpowiednia...Radzilbym sie dobrze zastanowic, czasami ludzie wybieraja drozszy towar, bo taniemu poprostu nie ufaja...

Wiki 25.09.2002 *.

Byłem zainteresowany otworzeniem punktu tej sieci - miałem otworzyć 200 metrowy skle, z pierwszym zatowarowaniem to koszt około 700 tys. zł, z przedstawionych kalkulacji wynikało że musiałbym sprzedawać około 250 par butów w cenie nie mniejszej niż 50 zł (każda para), sprawdziłem jak to wyglada w innych sklepach tej sieci (liczyłem przez kilka dni ile osób odwiedza sklep/y Max&Max, i ile jest sprzedawanych par butów) ... reasumując podpisuję na dniach umowę z inną siecią obuwniczą (nazwy nie podam bo redakcja wykreśli mój wpis).

Daria 25.09.2002 *.

Z informacji którą posiadam dużo lepszy od Max&Max koncept rozwoju swoich punktów ma sieć CCC - która również wchodzi do dużych centrów handlowych. Mam nadzieję że administrator sieci nie usunie mojego wpisu, ja tylko wyrażam swoje zdanie

Marta 25.09.2002 *.

Myślę o wejściu w franchising Max & Max albo odzieżowy. Cieszy mnie twoja wypowiedź - może coś ciekawego się dowiem - bo półki co nie podajesz faktów.
A z tego co wiem są one takie:
1. Według mnie CCC się nie może się równać z Max&Max - jest to poprostu koncept tanich sklepów obuwniczych, dobry dla lokali 20 metrowych, czyli konkurencja dla Ambry.
2. Dla Maxa konkurencją są Deichmany. CCC developerzy nie chcą nawet wpuszczać do Galerii Handlowych...

pasikonik 25.09.2002 *.

Wiki, ja tak samo jak Ty chciałem kupić mercedesa, ale go obejrzałem i doszedłem do wniosku,że to wieśniarski design, więc na dniach kupuję malucha:)

Maxy to sklepiszcza po kilkaset metrów i zkilkoma tysiącami par butów (w tym markowych). Obejrzcie w Jankach. CCC najbardziej prestiżowy punkt ma w Cepelii w Warszawie. Nawet Ambra wygląda lepiej.

Henrykk 25.09.2002 *.

Słyszeliście o takich markach jak Dr.MArtens albo Wojas??
Wiem że to są droższe buty ale z własnego doświadczenia wiem że się czasami opłaca wydać więcej.
Do tych sieci franchisingowych nie mam zaufania-może dobry zysk ale zawsze to kiermasz a nie sklep!

Żabkofan 25.09.2002 *.

Widziałem buty Wojasa i Scholla w Maxsie. Ale rzeczywiscie, w większości innych sieci buty są bez markowe jak za przeproszeniem mleko z kapslem za komuny.

Wiki 26.09.2002 *.

No cóż CCC jest już m.in w Warszawie w jednej z dobrych galerii handlowych i nie jest to mały sklep, po drugie myśląc o otworzeniu sklepu Max&Max rozmwiałem z przedstawicilem firmy zarządzającej jedną z francuskich sieci galerii handlowych i informacje które uzyskałem były ciekawe ... nie koniecznie pokrywające się z twoimi "ciekawostkami"

Wiki 26.09.2002 *.

Pasikonik bywa tak że chce się kupić mercedesa i nawet znajduje się fajny model, tylko sprzedawca nie uprzedza że w tym cudeńku jest silnik z moskwicza a skrzynia biegów z traktora ...

tomek 26.09.2002 *.

Wiki...powiedz cos wiecej o tych "ciekawostkach", o ktorych sie dowiedziales, bo mozna to zrozumiec dwuznacznie? Z tego co ja wiem, owa francuska firma zarzadzajaca chwali sobie wspolprace z Multisoftem i popdoba sie jej koncept MAX&MAx'ow? Ale byc moze moje wiadomosci sa niepelne???

Poinformowany 26.09.2002 *.

Słyszałem, że CCC miała w sądzie pierwszy wniosek o upadłość od dostawcy butów. Tylko czekać, kiedy dołaćzą operatorzy sklepów.

Redakcja 26.09.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Obserwacja tego wątku wskazuje, że dyskutują tylko przedstawiciele konkurencyjnych firm z branzy obuwniczej, ewentualnie ich agencje PR. Chociaż dyskusja skrzy się dowcipem, prosimy o umiar.

Panowie i Panie, walczcie ze sobą w sprzedaży butów. Inaczej będziemy zmuszeni ujawnić numery identyfikacyjne dyskutantów. Może to ukróci proceder, który oceniamy jako nie fair. Zwłaszcza osoby atakaujące Maxa, mają w sobie podejrzaną zajadłość...

pasikonik 26.09.2002 *.

Wiki, namierzyli nas, spadamy stąd brachu.

Marta 27.09.2002 *.

Widzisz Wiki, słysznie podejrzewałam Cię o kłamstwo.
Mam wraz z mężem Stały Kiermasz Obuwia "U szewczyka" i mam zamiar otworzyć pierwszego MAX'a. Dlatego dobrze wiem, że sprawę najmu powierzni negocjuje dla biorcy Multisoft S.A., a nie ja. Oni mają szanse uzyskać dla mnie dużo lepsze warunki najmu.
A, że CCC tego nie robi - trudno, ale nie kłam na temat konkurencji.

Wiki 27.09.2002 *.

Moim zamiarem nie było nikogo oczerniać, nie pracuję w żadnej konkurencji ani w agencji PR, informacje które posiadam uzyskałem od firmy Mutisoft i z własnych obserwacji. Poziom nakładów i sprzedaży butów który trzeba osiągnąć, żeby inwestycja się zwróciła podała mi firma Multisoft. Firmy wynajmujące powierzchnię wynajmują wszystkim którzy mają pieniądze i ciekawy pomysł na biznens, jednak różnie sobie myślą o danej firmie (oczywiście wszystko jest subiektywne i zależy od danej osoby). Rozumiem że Multisoft poczuł się obrażony, no cóż wyraziłem swoją opinię o tej sieci (jak rozumim mam do tego prawo), wydawało mi się, że na tym forum można wyrażać swoje opinie nie zawsze pochlebne o danych sieciach, sam zastanawiając się nad wyborem właściwej oferty franchisingowej korzystałem z opini innych o danym systemie. Jeżeli kogoś "zraniłem" to przepraszam.

tomek 27.09.2002 *.

Wiki...a ja nadal Cie prosze o opinie,ktore wyrazila francuska firma zarzadzajaca centrami handlowymi - nie odpowiedziales na moje pytanie.

gregor 27.09.2002 *.

Marto, czy moglbym sie z Toba jakos skontaktowac? Rowniez zamierzam rozpoczac wspolprace z Mulitosftem i mialbym w zwiazku z tym kilka pytan. Moj mail to senekas@interia.pl

Wiki 28.09.2002 *.prosie9.acn.pl

Przytaczając opinię o Multisofcie którą wypowiedział przedstawiciel firmy zarządzającej powierzchniami handlowymi, jak mniemam naraziłbym się na jeszcze większy atak ze strony "bezstronnych" obserwatorów tej dyskusji. W sumie jak ktoś będzie chciał zainwestować w Max&Max i tak to zrobi, bez niczyjej pomocy.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.