Lindex

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

LINDEX - druga największa szwedzka marka odzieżowa poszukuje aktywnego i energicznego masterfranczyzobiorcy w Polsce, który w sposób kreatywny i profesjonalny pokieruje i zainwestuje w rozwój szwedzkiej marki LINDEX na rynku polskim.

Koncepcja franczyzy zainicjowana przez LINDEX 10 lat temu udowodniła swój sukces na przestrzeni tych lat. Sukcesem jest bardzo dobra współpraca z tymi samymi partnerami franczyzowymi od początku. Podobnie funkcjonujący system franczyzy planowany jest w Polsce.

LINDEX to jedna z wiodących sieci odzieżowych w Europie, o obrotach ponad 2,5 mld zł., posiadająca blisko 500 sklepów w 18 krajach i zatrudniająca ponad 5 tys. pracowników. Firma prowadzi również sprzedaż online we wszystkich krajach UE i w Norwegii.

LINDEX oferuje produkty modowe dla kobiet i dzieci, bieliznę i kosmetyki dla pań. Jednakże grupę docelową dla firmy LINDEX stanowią kobiety zainteresowane modą, świadome swoich decyzji w doborze modnej odzieży, kierujące się elegancją, dobrym gustem, ceniące komfort i wygodę a przede wszystkim wysoką jakość w dobrej cenie.

LINDEX ma własny zespół projektantów, który tworzy nowe kolekcje z sezonu na sezon. Przez lata firma zdobyła wiele cennych nagród m. in. za najlepsze wnętrze powierzchni sklepowej i dwukrotnie za najlepszą firmę roku w kategorii omnichannel.

Firma LINDEX powstała w 1954 roku w Szwecji a od grudnia 2007 jest częścią notowanej na giełdzie w Helsinkach fińskiej Grupy Stockmann.

Firma ma własne biura zakupowe w 7 krajach, w celu zapewnienia dobrej jakości i odpowiedzialnej produkcji podczas współpracy z ponad 150 dostawcami na świecie.

Społecznie odpowiedzialny biznes, odpowiedzialny design i ekologiczne materiały/surowce to podstawowe wartości, które LINDEX realizuje, aby stać się jedną z najbardziej zaangażowanych w odpowiedzialną produkcję firm na świecie w segmencie szybkich sklepów odzieżowych. Na chwilę obecną jest jednym z dziesięciu największych nabywców bawełny organicznej na świecie a 51 % produktów jest wykonanych z przyjaznych dla środowiska surowców ( w tym 100% kolekcji dla niemowląt). Celem do roku 2020 jest osiągnięcie pułapu 80% produkcji ze zrównoważonych i ekologicznych źródeł.

JEDNOSTKI WŁASNE

Ponad 440; na południu Polski 3 sklepy, otwarte przez czeski oddział LINDEX ze względu na bliskość geograficzną.

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

W 8 krajach ok 45 jednostek m.in. na Islandii, w Kosowie, Albanii, Serbii czy w Arabii Saudyjskiej.

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Wsparcie do uzgodnienia między stronami, uzależnione od potrzeb lokalnego rynku.


PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Koncept franczyzy bez opłat licencyjnych.

Umeblowanie powierzchni średnio 325 euro / m2 .


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Koncept współpracy z przyszłym masterfranczyzobiorcą w Polsce, który zajmie się trzema istniejącymi sklepami i otwieraniem nowych lokalizacji.

Idealny masterfranczyzobiorca to pasjonat, który ma doświadczenie w handlu detalicznym, ale niekoniecznie w branży mody oraz posiada zaplecze kapitałowe, pozwalające mu rozwinąć własny biznes i prowadzić oraz otwierać kolejne sklepy.

Lokalizacja sklepów głównie w galeriach handlowych oraz w korzystnych lokalizacjach na ulicach handlowych w dużych i średnich miastach.


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

Lindex

Box 233

(48) 602 672 705

charlotta.eliasson@business-sweden.se

lindex.com/

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Charlotta Eliasson

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Lindex.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.