Mała Lingua & Lingua Teens Space

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Szkoła Języków Obcych Mała Lingua zajmuje się organizacją i prowadzeniem kursów językowych dla dzieci w wieku 3-12 lat na bazie autorskiej metody nauczania.

Mała Lingua realizację swojej metody opiera o autorski bajkowy motyw Rodziny Blabbersów z Livendell, która z łatwością oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię, ponieważ Dzieci uczą się najlepiej tego, czego doświadczają wszystkimi zmysłami – poprzez muzykę, rytm, obrazy, dotyk, uczucia i działania.

Życie codziennie i liczne przygody Blabbersów przedstawiamy w formie teatru. Uczniowie obserwując Blabbersów w różnych sytuacjach, uczą się zwrotów językowych charakterystycznych dla konkretnych sytuacji, rozwijając tym samym umiejętności wypowiedzi pełnymi zdaniami i przygotowując się do spontanicznej komunikacji w tzw. naturalnym środowisku językowym tj. za granicą lub spotykając obcokrajowca.

Założenie stymulowania zmysłów dziecka znajduje swoje ograniczenia w grupie wiekowej 10-12 lat, kiedy to struktury gramatyczno-leksykalne są już wprowadzane w sposób opisowy.

Dla grupy wiekowej 10-12 lat metoda została więc odpowiednio zmodyfikowana.

Szkoła Mała Lingua wykorzystuje w realizacji metody autorskie materiały dydaktyczne z linii The Blabbers` fan club, między innymi Ilustrowany Słownik Blabbersów, płyta z piosenkami i płyta Karaoke Blabbersów The Blabbers` songs fan club, książeczki w uproszczonej wersji językowej z przygodami Blabbersów The Blabbers` adventures fan club, Kalendarz Wydarzeń z życia Blabbersów The Blabbers` fan club Day after Day.

W grudniu 2009 szkoła otrzymała European Languague Label Europejski Znak Innowacyjności.

JEDNOSTKI WŁASNE

0

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

152

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Partnerzy zainteresowani otwarciem szkoły Mała Lingua po podpisaniu umowy franczyzowej otrzymują podręcznik franczyzobiorcy tj. pełny pakiet know-how.

Podręcznik franczyzobiorcy uwzględnia przede wszystkim:

 • Procedury operacyjne: pokrywające wszystkie obszary operowania i rozwoju szkoły, stanowiące jednocześnie kompleksową wiedzę na temat organizacji tego typu działalności;
 • Księgę wizualizacji marki: wskazania dotyczące wizerunku między innymi kolory organizacji, logo, wyposażenie sal, projekty wszystkich materiałów reklamowych i materiałów metodycznych;
 • Pakiet startowy Blabbersa: wybrane materiały reklamowe, wybrane materiały metodyczne – zestaw pacynek, zestaw flash cards, zestaw paszportów Blabbersa;

I dalej przedłużenie pakietu franczyzowego w czasie bieżącej współpracy:

 • Miesięczny pakiet informacyjny – bieżące informacje dotyczące nowych inicjatyw i projektów metodycznych, działań marketingowych, rozwiązań organizacyjnych;
 • Stała opieka metodyczna i szkolenia bez dodatkowych opłat;
 • Przeszkolenie franczyzobiorcy w zakresie realizacji wszystkich procedur organizacyjnych oraz bieżące wsparcie i doradztwo.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Minimalna kwota inwestycji franczyza: 20 tysięcy złotych

Minimalna kwota inwestycji licencja: 3 tysiące złotych


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

 • Kapitał początkowy na uruchomienie inwestycji,
 • Umiejętność zarządzania i organizacji, jednak nie jest wymagany profil doświadczonego handlowca,
 • Mile widziane wykształcenie lingwistyczne / pedagogiczne,
 • Oczekiwane cechy osobowościowe: dynamika, operatywność, kreatywność, umiejętność szukania rozwiązań, otwartość na nowe inicjatywy.

Jakie są wymagania już w trakcie współpracy?

 • Najważniejsza jest absolutna realizacja wszelkich standardów metodycznych i bieżących rekomendacji od dyrektora metodycznego sieci – sieć wyklucza wszelką improwizację franczyzobiorców i jakiekolwiek samodzielne modyfikacje założeń metodycznych. Realizacja kursów językowych dla dzieci wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za rezultat aktywnych umiejętności językowych. Wszystkie elementy metody Mała Lingua wpływają na rozwijanie u dzieci umiejętności komunikacji w języku obcych. Pomijanie realizacji czy niewłaściwa realizacja wybranych aspektów metody niesie ze sobą zagrożenie nieskuteczności realizowanych kursów,
 • Rekomendowane osobiste zaangażowanie właściciela szkoły w kontrolę działań operacyjnych w szkole, szczególnie w obszarze standardów pracy lektorów, sprzedaży i obsługi klienta.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

Mała Lingua & Lingua Teens Space szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży

ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawy

(22) 750 13 11

franchising@malalingua.eu

malalingua.com.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Barbara Szurmak tel. 509 908 791

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Mała Lingua & Lingua Teens Space.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.