10.09.2009

Po słodkościach lunch i kawa

Właściciel Sweet Station otworzył pierwszy punkt pod szyldem Lunch Station, wkrótce uruchomi też Coffee Station.

Mirosław Karolik, właściciel firmy Kami, rozpoczął działalność od uruchomienia cukierniczego fast-foodu Sweet Station. Otworzył trzy lokale w centrach handlowych w Zabrzu, Czeladzi i Gliwicach. Nie zamierzał na tym poprzestać i niedawno ruszył z konceptem Lunch Station. W nowym punkcie, otwartym w galerii handlowej w Zabrzu, sprzedaje na wagę dania z kuchni polskiej. Mimo że to dopiero początki, już szuka franczyzobiorców.

Po otwarciu trzech punktów Sweet Station przyszedł czas na Lunch Station i Coffee Station.

- Centra handlowe są zainteresowane nowym pomysłem, więc jeżeli znaleźliby się franczyzobiorcy, to miejsc do otwarcia punktów na pewno nie zabraknie – twierdzi Mirosław Karolik. - Stawiam na franczyzę, bo kontrolowanie lokali w dużej odległości od centrali byłoby trudne – dodaje.

Lokalizacje, które interesują Karolika to Łódź, Bydgoszcz, Wrocław i duże miasta w obrębie Dolnego Śląska. Chętni do poprowadzenia nowego konceptu powinni dysponować kwotą 80 tys. zł, czyli mniej niż w przypadku Sweet Station, którego uruchomienie pochłania ok. 120 tys. zł.

Kolejnym krokiem Mirosława Karolika będzie Coffee Station, które ma być normalną kawiarnią - ze stolikami i kawą podawaną w filiżankach. - W Sweet Station sprzedajemy głównie gofry - szybką, słodką przekąskę. Kawiarnia ma być bardziej elegancka – zapowiada właściciel firmy Kami.

Pierwsza umowa na otwarcie Coffee Station została już podpisana. Lokal zostanie uruchomiony w centrum handlowym w Opolu, które zostanie otwarte w przyszłym roku. Jeśli ktoś chciałby zostać franczyzobiorcą nowo powstającej sieci musi liczyć się z wydaniem 200 tys. zł. Potrzebny mu będzie również lokal o powierzchni 70-80 m2.

W przypadku wszystkich rozwijanych przez firmę konceptów, franczyzodawca nie pobiera opłaty wstępnej. W trakcie prowadzenia biznesu franczyzobiorca uiszcza opłatę w wysokości 5 proc. od obrotu netto.

(js)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Sopyło

dziennikarz