Forum: pracownia mydla sapo gdzie tu zyski?????? 1475

andrzej p 03.11.2005 *.chello081018197133.chello.pl

pracownia mydla sapo proponuje prowadzenie stoiska na zasadzie franczyzy
pomijajac koszty poczatkowe plus oplate licencyjna zastanawiam sie gdzie w tym interesie sa jakies zyski?
na ich stronie podaja ze sredni obrot na stoisku wynosi od 7 do 9 tys zlotych
proponuja marze na poziomie 150%
jak latwo sobie policzyc zeby osiagnac obrot 9000 koszty zakupu towaru wynosza 6000
(6000 + 150% marzy = 9000) wiec zysk po odliczeniu kosztow towarowych wynosi 3000 w wersji optymistycznej
wynajecie stoiska na pasazu w centrum handlowym wynosi 100 zlotych za dzien czyli 3000 za miesiac
to tyle ile wyniesie nasz zysk ze sprzedazy mydelek
o zatrudnieniu pracownika nie ma w tym przypadku mowy o zyskach dla siebie oczywiscie tez nie
wiec pytam jaki to jest interes????????????
klamia podajac sredni obrot????????????????
czy kazdy pracuje charytatywnie????????????

wogole dla mnie handel tymi wszystkimi pierdolami na pasazach w centrach handlowych to jakies podejrzane jest

andrzej p 03.11.2005 *.chello081018197133.chello.pl

sory pomylilem sie w obliczeniach

andrzej p 03.11.2005 *.chello081018197133.chello.pl

oczywiscie ze przy marzy 150% zeby osiagnac 9000 obrotu trzeba zakupic towaru za okolo 3500
3500 koszt zakupu
150 % od 3500 = 5250
3500 + 5250 = 8750
czyli mozemy spodziewac sie zysku okolo 5500
po oplaceniu czynszu zostanie nam okolo 2500 zysku
jezeli bedziemy pracowac na stoisku sami dziennie po 12 godzin to ok ale 1 pracownik zredukuje nam zyski do poziomu 1000 zlotych

przepraszam za zamieszanie

MK 03.11.2005 *.bis238.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przychód na stoisku wg naszych obliczeń wynosi 7000-9000 zł/ miesięcznie- z ich strony www
Przychód można inaczej nazwać czystym zyskie czyli po odliczeniu czynszu oraz pracownika.
Tam co starałeś się liczyć niezdarnie nazywamy obrotem.
Rozumiesz różnicę?

ŻWIREK 03.11.2005 *.dtl74.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli marża stanowi 150% to przy obrocie 9000zł cena zakupu towaru wynosi 3600zł a wartość marży 5 400 zł. Po odliczeniu z tek marży kosztów najmu stoiska w wysokości 3000zł oraz kosztów pracy 1 prac.najemnego w kwocie 1500 zł zostaje 900 zł co w odniesieniu do zaangażowanego kapitału w kwocie 8600zł daje 10,5% brutto zwrotu z kapitału. To wcale nieźle, jak na tak niską kwotę zaangażowanego kapitału.Pytanie, czy obrót 9000zł jest netto (bez VAT)? Bo jeśli nie, to pozostajacą kwotę 900 zł trzeba pomniejszyć o różnicę między VAT od sprzedaży i VAT od zakupu, czyli kwotę 974 zł i wtedy nie zostaje nic.

andrzej p 03.11.2005 *.chello081018197133.chello.pl

MK od kiedy to przychod jest zyskiem???
pieknie by bylo zarabiac z takiego malego stoiska 7-9 tysiecy
ale niestety to tylko marzenia i od tego przychodu musisz odjac koszty zakupu towaru czynszu i pracownika i wtedy zostaje ci zysk
a ile to policzyl w poscie powyzej Zwirek
wiec nie myl pojec

MK 03.11.2005 *.bis238.neoplus.adsl.tpnet.pl

Spierał bym się z wami !
To zależy od interpretacji!
Na moje oko przychód nie znaczy obrót.
Jeżeli np 9 tyś rozłożyć na mesiąc to dzienny obrót (wasze obliczenia) to około 300 zł. Zastanów się troszeczkę!
Spójrz w jakich lokalizacjach punkty są umieszczone !
Przychód to jest oprót i nawet mi takich durnot nie wpieraj! Dobrze by było żeby ktoś się kompetentny wypowiedział w tej sprawie.
Po drugie jeżeli ty liczysz czynsz około 2500 to życzę szcześcia w poszukiwaniu lokalu lub powieszchni w pożadnym centrum handlowym lub galerii. W pasażar TESCO mogą Tobie kszyknąć około piątki a nawet więcej wiec obrót 9 tys jest nie realny!

andrzej p 03.11.2005 *.chello081018197133.chello.pl

MK bylem pytac osobiscie w carefurze na slasku
zazyczyli sobie 100 zl za dzien za stoisko na pasazu czyli kilka m2
co do sformulowania przychod rzeczywiscie mozna miec watpliwosci co to dokladnie oznacza
ale ciezko mi uwierzyc ze z takiego stoiska z mydelkami mozna zarobic az tyle pieniedzy
ilekroc jestem w jakis centrach tlumu przy takich stoiskach nie widze
a obrot rzedu 300 zlotych dziennie to jest sprzedanie kilkudziesieciu sztuk liczac po kila zlotych za sztuke
zawsze mnie to nurtowalo czy rzeczywiscie mozna zarobic z takich stoisk na pasazach ale widocznie mozna jednak nie wydaje mi sie zeby az tyle

Redakcja 04.11.2005 *.www.profitsystem.pl

263
W artykule "Wszyscy chcą zarobić na mydle", który został opublikowany w nr 15 FRANCHISING INFO jest podany zysk, jaki średnio miesięcznie osiąga właściciel mydlarni.

Zachęcamy do lektury!

andrzej p 04.11.2005 *.chello081018197133.chello.pl

Do MK
W picie ktory wypelniamy co roku oddajac do urzedu skarbowego w rubrykach o zarobkach
mamy kilka rubryk
pierwsza z nich jest PRZYCHOD druga KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODU a trzecia DOCHOD
wiec z tego wynika ze przychod to zarobek bez kosztow

Gringo 04.11.2005 *.86-63-104-75.asta-net.com.pl

48
Według wszelkich standardów księgowych jak i terminologii handlowej przychód jest tożsamy z tym co w języku otocznym nazywamy obrotem.
Jak mydlarnia wyciąga 9000 zł czystej marży miesięcznie to mi kaktus wyrośnie.....
Niech zagwarantują takie obroty w umowie franczyzowej, a jak będą niższe to niech dopłacają franczyzobiorcy wtedy uwierzę...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.