Forum: Czego jeszcze w Polsce nie ma? 1475

jmnowacki 15.11.2005 *.dynamic6-180.tvk.torun.pl

no właśnie?zastanawiam się nad potencjalnymi możliwościami rozwoju kilku systemów będących wynalazkami stricte polskimi:
1.Porady prawne - sieć przypominająca krislex.pl, ale intensywniej reklamowana i budująca świadomość marki od początku rozwoju
2.fast foody - ogolnie fryty/hamburgery/kebaby - jesli to fajnie opakować w marke, umiejscowic w dobrym miejscu i logistycznie rozplanować to powinno wyjść
3.Kawiarnie typu fast - taki polski starbucks z kawa okolo 2,7 na miejscu i na wynos, z dosyc nowoczesnym wystrojem - skierowane raczje do ludzi mlodych
4.Vending - kanapki, batony - na uczelniach, jako dodatek do juz w sumie zajetej niszy maszyn vendingowych z kawa (Nescafe i Dallmayr)
5.vending - prezerwatywy w toaletach sieci multikin

Oczywiscie czesc(jesli nie wiekszosc) z tych pomyslow jest zaczerpnięta jest z zachodu, ale przeszlosc wiele razy pokazywala, ze cos, co sie sprawdzilo tam, sprawdza się i u nas. (no może poza Burger Kingiem i kilkoma innymi niewypałami)

jmnowacki 15.11.2005 *.dynamic6-180.tvk.torun.pl

Oczywiście chodzi mi o stworzenie franczyz polskich na podstawie systemów/pomysłów które przedstawiłem - co o nich sądzicie?

maciey 15.11.2005 *.213.199.216.253

Mnie ciekawi zwlaszcza punkt 1. Mam wyksztalcenie prawnicze i ostatnio zastanawialem sie nad zwiazaniem sie franczyza z krislexem. Jak wg ciebie mialo by to konkretnie wygladac?

MK 15.11.2005 *.bhv150.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kontaktowałeś się już z nimi może wiesz jaka jest suma inwestycyjna?
I jakie warunki trzeba spełnić aby z nimi współpracować?

maciey 16.11.2005 *.axd58.internetdsl.tpnet.pl

Nie kontaktowalem sie z nimi jeszcze, wiec ciezko mi powiedziec ile wynosi oplata licencyjna w krislex. Na ich stronie internetowej sa tylko ogolne warunki wspolpracy. Sadzac po ilosci ciagle powstajacych nowych oddzialow na terenie calej polski mozna sadzic, ze interes kreci im sie dosyc dobrze.

piotrek_111 16.11.2005 *.bit33.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Sama opłata licencyjna z tego co się dowiadywałem wynosi ok. 16 tyś zł w mieście liczącym 200 tyś mieszkańców. Masz wyłączność terytorialną na całe miasto. Jeśli kręci się za dobrze jesteś zmuszony otworzyć kolejne biuro a jeśli nie chcesz to się zrzekasz prawa wyłączności. Dochodzą jeszcze koszty na adaptację i wyposażenie biura oraz zatrudnienie "prawie prawników"

maciey 16.11.2005 *.axd58.internetdsl.tpnet.pl

a na jakie dochody mozna przecietnie liczyc prowadzac jedno biuro? na czym polega ich know how?

pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.