Forum: System agencyjny Próchnik a widomości giełdowe 1482

MK 20.01.2006 *.bia232.neoplus.adsl.tpnet.pl

Inwestorzy mówią o niej czule "pani Ela" Gdy zaczynała grę na giełdzie, miała kilkaset tysięcy złotych. Dzisiaj dorobiła się akcji wartych 50 mln zł. Według "Rzeczpospolitej", za inwestycjami znanej na parkiecie Elżbiety Sjöblom stoi jej syn, karany za przestępstwa gospodarcze.

Na giełdowych forach dyskusyjnych nazywana jest czule panią Elą. Inwestorzy zastanawiają się, w co zainwestuje pani Ela, co zrobi pani Ela, jaką spółkę wkrótce przejmie. Akcje Próchnika i Ganta - firm, których stała się akcjonariuszem - skoczyły do góry. To dzięki magii jej nazwiska cena walorów firmy Gant wzrosła z 1 do 40 złotych, a Próchnika z kilkudziesięciu groszy do ponad 2 złotych. Nic dziwnego, że od kilku miesięcy akcje te kupują drobni inwestorzy.

"Rzeczpospolitej" udało się ustalić, że mózgiem całego przedsięwzięcia pani Eli jest jej syn Maciej Niebrzydowski, dwukrotnie karany. Ostatnio w maju 2005 roku skazano go na rok i 8 miesięcy więzienia za udział w oszustwie związanym z upadłością spółki Karginta ze Strobowa pod Skierniewicami. - To przeszłość i żadna tajemnica - mówi Niebrzydowski, deklarując czyste intencje swej obecnej działalności.

Wskutek działalności firmy Karginta oszukanych zostało na kilka milionów złotych kilkadziesiąt firm.Majątek kupiony za wyłudzone pieniądze trafił za wschodnią granicę Polski. Pieniędzy nie znaleziono do dziś.

W tym samym czasie rosło imperium Elżbiety Sjöblom. Od 2004 roku, gdy oficjalnie pojawiła się na parkiecie z kilkuset tysiącami złotych, do dziś dorobiła się akcji wartych około 50 milionów złotych. Maciej Niebrzydowski tłumaczy, że pod koniec lat 90. matka trafiła "szóstkę" w totolotka i dlatego miała pieniądze na giełdowe inwestycje. - Możemy to w każdej chwili udokumentować - zapewnia Niebrzydowski.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jest zaniepokojona tajemniczą inwestorką. - Na podstawie dotychczasowych ustaleń przewodniczący komisji skorzystał z uprawnień przyznanych mu przez ustawę o nadzorze nad rynkiem kapitałowym i wszczął postępowanie wyjaśniające, by stwierdzić, czy nie doszło do manipulacji kursem, wykorzystania informacji poufnej i naruszenia przepisów o znacznych pakietach akcji - mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik prasowy KPWiG.

Dajnowicz powiedział "Rz", iż Elżbieta Sjöblom została wezwana do złożenia ustnych wyjaśnień w KPWiG. - Urząd sprawdza wątki zagraniczne i nie wyklucza pojawienia się nowych aspektów sprawy - twierdzi Dajnowicz.
Źródło: interia.pl

Spytacie co piernik ma do witraka.
Spółka giłdowa Próchnik jest wydmuszką po złotym jajku, już nie wnikam w krystaliczną czystość tego zjawiska.
Może ktoś powiedziec że giełda nie ma odzwirciedlenia w rzeczywistym życiu (współpraca z Próchnikiem) może teraz nie ale w niedługiej przyszłości możesz miec. Dobrym barometrem co się dzieje w danej firmie jest właśnie giełda.
Może ktoś się nie zgodzić
Zachęcem do polemiki

MK 22.01.2006 *.bij185.neoplus.adsl.tpnet.pl

Elżbieta Sjöblom straciła w piątek na warszawskiej giełdzie około 15 mln zł. Powód? Okazało się, że mózgiem jej operacji finansowych jest jej syn, karany za przestępstwa gospodarcze - pisze w dzisiejszym wydaniu "Gazeta Wyborcza".
Natychmiast zareagowali na to inwestorzy giełdowi. Od rana w piątek ruszyła paniczna wyprzedaż akcji spółek, w których Elżbieta Sjöblom jest znaczącym udziałowcem. Jeszcze w czwartek jej giełdowy majątek wart był ok. 50 mln zł. W piątek notowania Ganta zanurkowały o ponad 40 proc., Próchnika o 10 proc., a Budopolu Wrocław o 23 proc. Łącznie giełdowe aktywa Sjöblom stopniały w czasie sesji o ponad 15 mln zł.

Giełdowym operacjom Elżbiety Sjöblom i związanych z nią osób od pewnego czasu przygląda się Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. Przewodniczący Komisji wszczął postępowanie wyjaśniające, aby stwierdzić, czy nie doszło do manipulacji, wykorzystania informacji poufnej i naruszenia przepisów o znacznych pakietach akcji. Komisja sprawdza też wątki zagraniczne i nie wyklucza pojawienia się nowych aspektów tej sprawy.
Żródło: onet.pl

MK 24.01.2006 *.biv134.neoplus.adsl.tpnet.pl

Elżbieta Sjoeblom przesłała PARKIETOWI wykaz transakcji przeprowadzonych na jej trzech rachunkach inwestycyjnych. Grą na giełdzie kieruje jej syn (skazany za przestępstwa gospodarcze).

Według dokumentów, zaczynała od... 20 tys. zł. Teraz jej majątek wyceniany jest na około 50 mln zł.

Elżbieta Sjoeblom rzadko inwestuje samodzielnie. "Szefem operacyjnym" transakcji giełdowych jest jej syn i pełnomocnik Maciej Niebrzydowski. W ostatnich dwóch latach tylko przez dwa miesiące zlecenia składała E. Sjoeblom. Było to w lipcu i sierpniu 2005 r., kiedy Maciej Niebrzydowski przebywał w zakładzie karnym (odsiadywał resztę kary zasądzonej w 1998 r.).

Niebrzydowski inwestuje ostro i z typowym spekulacyjnym podejściem. Bywały okresy, kiedy przeprowadzał kilkaset transakcji dziennie. Spółki, w które inwestuje, nierzadko mają problemy finansowe i zaliczane są do ulubionych przez spekulantów. Swarzędz, Elektrim, Stalexport, Próchnik - to tylko przykłady z portfela.

Maciej Niebrzydowski twierdzi, że kilka spółek z portfela traktuje jako inwestycję długoterminową. Są to: Próchnik, Gant, Budopol oraz W. Kruk. Deklaruje też, że rzeczywiste zyski osiąga dzięki grze na kontraktach terminowych. W 2004 r., dzięki grze na giełdzie, zarobił dla matki 1,8 mln zł, z tego zapłacił ponad 300 tys. zł podatku (przesłał nam potwierdzenie wpłaty - poniżej). W 2005 r. Niebrzydowski zarobił najprawdopodobniej dużo więcej.

Wczoraj Elżbieta Sjoeblom oświadczyła, że chce, aby prokuratura oceniła transakcje dokonywane na jej rachunkach i poprosi o wszczęcie postępowania wyjaśniającego. Zadeklarowała współpracę ze wszystkimi organami, których postępowania mogą wyjaśnić sugerowane przez media wątpliwości dotyczące jej działalności na GPW. Chce jak najszybciej obalić tezę, że jej majątek pochodzi z nielegalnych źródeł, jak też uciąć spekulacje na temat manipulacji kursami akcji spółek, w których ma udziały.

W piątek majątek Elżbiety Sjoeblom, wyceniany rynkowo, zmniejszył się o kilkanaście milionów złotych. Wczoraj nastąpiło uspokojenie i odreagowanie. Akcje Ganta zyskały 35%, Próchnika straciły 2,2%, a Budopolu staniały o 6%.

Michał Śliwiński

Źródło: onet.pl

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.