Forum: Kancelarie Krislex - czy warto? - doradztwo i księgowość 24

adam 13.02.2006 *.195.116.125.10

38
witam
W katalogu sys. znalazłem firme Krislex. Na pierwszy rzut oka sadze ze to ciekawy pomysł. Jakie sa wasze przemyslenia i uwagi w tym temacie.
pozdrawiam

46adams 13.02.2006 *.bih222.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witaj.
Sam o tym myslałem jest jeszcze DOM PRAWNY gdzie koszty są chyba mniejsze . I może być to nawet dochodowy interes gyż jest u nas głód informacji prawnej a w miejszych miasteczkach adwokaci biorą słono a faktycznie na niczym się nie znaja jeśli te firmy miały by bardzo dobrych doradzców i możliwa byłaby kompleksowa i jak najbardziej fachowa porada to mozna byś sie pokusc jeśli sa na portalu osoby z tych firm prosiłbym i ja o trochę więcej informacji. A swoją drogą spróbuje napisać do nich może coś dowiem się więcej.podejrzewam żeby dojśc do wprawy trzeba by poswięcic ok 2lat.

patyczak 16.02.2006 *.vt82.internetdsl.tpnet.pl

28
Ja również jestem zainteresowany tego rodzaju dziaąłlnością,uważam ze to biznes z przyszłością.Odnośnie Krislexu to troche przesadzają z opłatą licencyją 15 tyś to SPORO.

piotrek_111 10.07.2006 *.blj34.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Czy się opłaca? Pewnie tak, ale prawnikowi (bez aplikacji), który taką działalność po ukończonych studiach będzie prowadził sam :)
Zapłaci za lokal 400 zł czynszu, preferencyjny ZUS w wys 280 zł, postawi komputer i do dzieła - przedsiębiorczy prawnik będzie sprzedawał swoją wiedzę.

A czy się opłaci niezależnemu przedsiębiorcy, który ma zapłacić Krislexowi 15 000 za licencję i zatrudnić z własnej kieszeni dwóch prawników (hihihi - na pewno nie za 600 zł miesięcznie ),oraz ponosić koszty biura itp....
Hmmmm.....????

Myślę, że po początkowym entuzjazmie z jakim w Łodzi spotkał się Krislex - napotka dużą konkurencję ze strony biur otwieranych samodzielnie przez zdolnych prawników.
I tak się już zaczyna dziać:) Nawet na Allegro spotkać można ofertę tanich porad prawnych już od 14,99 zł :))))

Niech się wypowiedzą osoby, które taką placówkę otworzyły i prowadzą. Czy rzeczywiście zainteresowanie tanimi usługami prawnymi jest tak duże, że poczekalnia biura cały czas jest pełna oczekujących klientów ???
Taką bowiem wizję przedstawił mi ktoś z Krislex parę miesięcy temu w rozmowie telefonicznej:) Czy to prawda?

piotrek_111 19.07.2006 *.bnj39.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Ja raczej tak widzę ową działalność:
http://www.prawnik.za.pl/index.html

rezydent 02.08.2006 *.awz207.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam,
Sam też zastanawiałem się nad tą działalnością. Jednak koszty troszkę ostudziły mój zapał. Niestety nie mozemy liczyć na jakąkolwiek pomoc od tych - którzy już w tym "siedzą" z dwóch powodów:
- po pierwsze, kto chciałby podzielić się informacją, że jest to dość fajny biznes ? po to by zaraz wyrosła mu konkurencja ?
- po drugie, kto chciałby podzielić się informacją, że jest nieopłacalny ? po to bu utrzec innych ?
A więc, musimy sami zdać się na własne wyczucie...
A może jest ktoś taki, kto powie jak to naprawdę jest ?

pozdrawiam,

piotrek_111 03.08.2006 *.bla78.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Najlepsza metoda na sprawdzenie, to pójść i samemu zobaczyć, czy poczekalnia jest pełna ludzi, czy też panowie siedzą i gazety czytają :))) Wiadomo, że nikt się nie pochwali na forum :)))

Swoją drogą, podobne firmy wyrastają jak grzyby po deszczu, wystarczy sprawdzić na google, ot choćby ta:
http://www.asperlegis.pl/
Problem w tym, że są one otwierane przez prawników a nie franchisobiorców, którzy prawnikami nie są. Co opłacalne dla pierwszego nie musi być opłacalne dla drugiego - z wiadomych względów.
Prawnik zakładając podobną działalność nie płaci nikomu 15 000 za żadną licencję i może założyć spółkę z kolegą. A to już zmienia całkowicie postać rzeczy :)


krzysjek 13.08.2006 *.ebn50.internetdsl.tpnet.pl

4
[Wpis usunięty na wniosek właściciela marki Krislex - Kancelarii Doradców Prawnych Sp. z o.o.]

piotrek_111 14.08.2006 *.bky140.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Dzięki!
Myślę, że Twoja wypowiedź wszystko wyjaśniła.

bodokoks 27.07.2010 *.maxibit.com.pl

1
Ja mam tylko jedną uwagę w krislex pracują niekompetentne osoby które zamiast pomóc potrafią tylko zaszkodzić mówię tu o filii w Łodzi gdzie byłem parę dni temu w sprawie porady. Nie dość ze Pani która mnie obsługiwała nie przeczytała wszystkich dokumentów to powiedziała że w mojej sprawi nic się już nie da zrobić i najlepiej pogodzić się z wyrokiem Sądu ( par. 244 kk). Na forach przeczytałem że porada kosztuje u nich 30 zł a pozew 50 zł to jest bzdura ja za 3 min. to znaczy za 2 minuty mówienia o sprawie przeze mnie i o 1 min przemowy Pani adwokat zapłaciłem 70 zł. Nie wiem czy to mało czy dużo ale na pewnio nie było to 30 ł

Majki 05.02.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

no ja właśnie ze znajomym swojego czasu rozmawiałem o podobnym biznesie w takim charakterze. On ma wykształcenie prawnicze, ja ekonomiczne.

 "Czy się opłaca? Pewnie tak, ale prawnikowi (bez aplikacji), który taką działalność po ukończonych studiach będzie prowadził sam :)"

Sam Krislex pisze na swojej stronie www, ze nie trzeba być prawnikiem z wykształcenia. Popyt na tego rodzaju usługi się znajdzie. Najgorzej początek i koszty podstawowe. 

Poirot 06.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
Popyt na tego typu usługi jest wielki i raczej się rozwija. Czyli być może opłaca się wejść w taki interes jak z Krislexem. Zawsze jednak pojawi się pytanie czy brak odpowiedniego doświadczenia nie będzie przeszkodą? A może nawet lepiej mieć przygotowanie biznesowe?

Majki 07.02.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

mnie jeszcze ciekawi jeszcze jedna sprawa - bo tutaj ktoś pisał, że jest opłata licencyjna ale nigdzie nie mogę znaleźć szczegółów jeśli o to chodzi. W katalogu nie ma tej franczyzy. Ja znalazłem ją przez google.

 Znaczy takie usługi są na pewno tańsze dla indywidualnych i są alternatywą dla tych którzy nie mają pieniędzy na reprezentację. Ale wydaje się, że największe pieniądze uzyskać można obsługując prawnie firmy w sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Oni nie zatrudniają prawników na stałe. 

Na www piszą że nie wymagane jest doświadczenie, ale zapewne trzeba zatrudnić w takim wypadku kogoś kto ma pojęcie o prawie bo nie wyobrażam sobie tego inaczej. 

Poirot 08.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
Z tą opłatą licencyjną to bywa różnie. Na pewno trzeba jakaś będzie. Z tego co czytałem, ale nie dotyczy to Krislexu, to tego typu działalność to minimum 5 tys. plus wyposażenie biura. Oczywiście sporo chyba zależy także od branży. Bo zdaje się, że w spożywkach wyposażenie się dostaje (wypożycza), a tutaj inwestycja to także wynajem biura i całe wyposażenie. Musiałbyś zadzwonić i się dowiedzieć.

Majki 10.02.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

dowiedziałem się właśnie że koszt placówki jest różny i zależy od wielkości miasta (większe miasto większe czynsze i potencjalny większy koszt na start). Koszt zaczyna się od 60 tys. i to takie minimum. W zamian dostaje się wypusarzenie, system obiegu dokumentów, spraw itd, wsparcie techniczne i merytoryczne.

co myślicie?

Poirot 10.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
Na czym polega to wsparcie merytoryczne. Bo sądzę, że ostatecznie powinienem mieć prawnika na miejscu. Jednak wszystkiego nie da się załatwić online i telefonicznie. Pytałeś także o jakieś dodatkowe szkolenia? Czy one także wchodzą w tą pulę pomocy merytorycznej?

Majki 10.02.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18
jeśli dobrze rozumiem to chodzi o dostęp do Know How i wgląd do podobnych / standardowych spraw w systemie oraz zbiór oprogramowania z przepisami prawa. Co do szkoleń to wstępne są na pewno, dla pracowników także.

Poirot 11.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
Oczywiście, że o Know-how. W końcu współpracując z tego typu firmą muszę mieć pewien komfort działania, ale także pewne przeszkolenie, wiedzę i \"dostęp\" do firmy. Zastanawiam się także, czy warto mieć jakiegoś lokalnego wspólnika z wykształceniem prawniczym? Czy może raczej w niczym to nie pomoże przy współpracy z tą firmą?

Majki 12.02.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

tak czy siak trzeba kogoś zatrudnić. Najwięcej idzie zarobić na obsłudze podmiotów insytucjonalnych i firm. Klienci z ulicy to zapewne miły dodatek. Aczkolwiek słyszałem, że w niektórych kancelariach nie są w stanie przerobić wszystkich zleconych spraw.

Trzeba by policzyć koszty ile trzeba by obsłużyć ludzi w miesiącu aby wyjść na czysto. Pytanie jaka jest średnia cena usługi. 

jolax 13.02.2011 *.216.66.45.157

1
Kilka lat temu sama pracowałam w jednym z takich biur krislexu, którego już dawno nie ma tak jak i z resztą 95% biur które funkcjonowały wtedy w tej sieci. A powód główny ich nieistnienia to klapa finansowa. Po prostu wbrew oczekiwaniom zainteresowanie tego typu usługami jest mizerne, za moich dni wypadało to 2 - 3 klientów dziennie, zostawiających w sumie coś ok. 100 zł. Z tego się nie da funkcjonować normalnie. Całą ta struktura Krislexu obliczona jest na szukanie chętnych/naiwnych, ściąganie z nich niemałych pieniędzy. Stare biura odpadają a nowi naiwni znajdują się w to miejsce i tak się kręci. Poza różnymi wymaganiami formalnymi (takie a nie inne wyposażenie itp) oferują zero pomocy marketingowej. Jeśli już ktoś chce wejść w rynek usług prawniczych to niech spróbuje to zrobić samodzielnie. Naprawdę nie jest to żadna wielka sztuka, zaoszczędzi sporo i choć ciut większe szanse na jakiś tam zarobek.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.