Forum: Kancelarie Krislex - czy warto? - doradztwo i księgowość 24

Majki 11.03.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

no ale w tej branży mając kilku stałych klientów bardzo fajnie można się ustawić. A firm, szczególnie malych i średnich nie ma bowiem obowiązku zatrudniania prawnika i nawiązują okazjonalnie współpracą z takowymi kancelariami

 btw. co się stało z wpiem Arka?

Brist 13.03.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9

Arka chyba usunoł swój wpis, a szkoda bo nawet nie zdążyłem go przeczytać.

 Apropos klijentów to to jest własnie fajne we franczyzach, bo ty prowadzisz swój biznes a klijent mysli że jesteś częścią czegoś wielkiego bo widział już to gdzieś indziej, a przecież wiemy że syndrom inżyniera mamonia u konsumentów (wiem sam po sobie) jest niezwykle wysoki ;)

Poirot 14.03.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
Przy obecnej sytuacji, to niezależnie od branży dobrze jest mieć kilku stałych dużych klientów. Bo to oni zapewnią firmie byt. Cała reszta to już czysty zysk, bonus. A chyba o tyle łatwiej we franczyzie, że jednak nie jest się samemu. Ma się za sobą starszego brata, który pomoże.

Brist 15.03.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9
Jeśli mam być szczery to chyba w karzdej branży klijent stały jest lepszy od przypadkowego, a trzeba tak pracować żeby przypadkowego zmienić w stałego. Franczyza napewno w tym pomaga zwłaszcza w działach mało znanych, no bo jak miałbym wybór iść do mecenasa Stefana niepoleconego mi przez nikogo a do firmy którą już widziałem w innych miastach to pójdę do firmy

Poirot 15.03.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
No ale właśnie o to chodzi. Przy czym nie tylko o klienta stałego, czyli najlepszego z najlepszych, ale ich ilość i wartość umów powinna być na tyle duża, by biznes przynajmniej wychodził na zero. I pewnie lepiej mieć kilku mniejszych niż jednego dużego. Bo przecież zawsze może się przytrafić nieszczęście i klient, np. zbankrutuje. A wtedy jeżeli on będzie Twoim głównym źródłem dochodów, to pociągnie ciebie za sobą.

Brist 20.03.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9
Ale odeszliśmy od tematu samego Krislexu, końcem końców jak to właściwie jest, jaki "zasięg" ma doradztwo prawne?

Poirot 22.03.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
Co rozumiesz poprzez zasięg? Czy chodzi o to co możesz robić? Jakiego typu porad udzielać?

Majki 29.03.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

może ja pomogę -Krislex specjalizuje się w:

konsultaje , ZUS, Spadkowe, Osobowe ubezwłasnowolnienie, Administracyjne, karne, karne wykonawcze, prawo pracy,
Gospodarcze, egzekucyjne, pozwy -
Proste w sprawach rodzinnych (alimenty, separacja, rozwód),
Rozdzielność majątkowa
Postępowanie zwykłe o zapłatę, odszkodowanie, waloryzację, ustalenie, prawo pracy, Postępowanie egzekucyjne (+skarga na komornika), piwanie  wniosków rodzinnych, spadkowych, majątkowych, karnych, składanie apelacji, porady z prawa administracyjnego w tym wnioski i odwołaniado WSA i organów administracji publicznej.

jak widać zakres jest szeroki. 

Poirot 30.03.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
Zakres jest szeroki, tylko czy warto aż tak się specjalizować. Rozumiem, że właściciel firmy może się rozwodzić, zostać ubezwłasnowolniony i na dodatek mieć problem z wymiarem sprawiedliwości. Ale chyba lepiej mieć jakąś specjalizacje, oczywiście nie wykluczając pozostałej działalności. Zresztą Krislex zapewne na to by nie pozwolił

Majki 31.03.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18
znaczy właśnie się nie specjalizujesz bo obsługujesz wysztko i wszystkich. Często są to typowe sprawy, które nie wymagają jakoś szczególnego zapoznania się ze sprawą. Mam znajomego prawnika i obojętnie jakiego pytania bym mu nie zadał on z góry już ma gotową odpowiedź. Więc to akurat nie jest wielki problem

Golden Loch 23.04.2011 *.082139000049.radom.vectranet.pl

7
Ja prowadzę biznes samodzielnie. Porady prawne w segmencie tanich porad prawnych. Nie interesuje się wogóle ubezpieczeniami społecznymi czy prawem podatkowym. Tylko cywilne, rodzinne i administracyjne sprawy. Moje całe koszty to tysiąc złotych a przychody to jakieś 1500 zł. więc po 3 miesiącach nic dobrego. Na etapie tworzenia biznesplany spodziewałem się przychodów rzędu 200 złotych dziennie. Trudno jest dotrzeć z reklamą ponieważ usługi prawne to nie jest produkt masowy. Ludzie przychodzą do prawnika zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy są w tragicznej sytuacji, np w trakcie licytacji komorniczej. I myślą że porada za 50 zł. rozwiąże ich problemy. Przyjemnie się pomaga i koledzy ze studiów mi zazdroszczą, ale w sumie więcej zarobiłbym na stażu z UP;(

Golden Loch 24.04.2011 *.082139000049.radom.vectranet.pl

7

Nie mam prawa nikogo zniechęcać do Krislexu z uwagi na brak doświadczeń we franczyzie. Ale policzcie koszty. W wielkim przybliżeniu brutto najem lokalu w centrum miasta  od 1000 zł. (cena siedlecka/radomska, nie warszawska czy krakowska) zatrudnienie jednego prawnika(absolwenta) min. 2600 zł. jeśli na etat. Sekretarka 2000 zł. ( w tym zawodzie babka musi być naprawdę kompetentna, nie można wziąć idiotki bo sekretarka w kancelarii to niezwykle odpowiedzialna funkcja) Nie wiem ile opłata franczyzowa, więc jej liczyć nie będę. Opłata za program informacji prawnej być może odpada, jeśli franczyzodawca dostarcza. Sprzątanie 50 zł., Internet min. 50 zł miesięcznie, księgowa 300 zł. Tak lekką ręką licząc 6000 zł. miesięcznie, jeśli się nie jest prawnikiem i trzeba kogoś zatrudnić. Zakładając że cena jednej porady wynosi 50 zł., aby zarobić na koszty trzeba udzielić 120 porad prawnych. Ponieważ jest dużo świąt, trzeba liczyć że kancelaria będzie czynna 20 dni w miesiącu. Codziennie trzeba więc mieć 6 klientów. To jest bardzo trudne. Oczywiście poza poradami prawnymi są pisma procesowe, odszkodowania, windykacja, obsługa prawna firm itd. Trzeba jednak pozyskać klientów na te usługi. Aby ich zdobyć, trzeba zaproponować niższą cenę niż u radcy prawnego. I do tego potrzeba czasu. Nie wiem ile trwa "rozbujanie" oddziału, ale myślę że nie będąc prawnikiem i zaczynając bez stałych klientów trzeba być przygotowanym na kilka/kilkanaście miesięcy dokładania do biznesu. Nie jest tak, że się rozrzuci ulotki i ludzie walą drzwiami i oknami. Na każdym rogu są radcowie/adwokaci, którzy mają często wiele lat doświadczenia i renomę. Z drugiej strony prostą poradę prawną można uzyskać on - line za 50 złotych. I jest jeszcze coś. W tej branży niestety najlepszą marką jest nazwisko. Być może moje szacunki są do bani. No cóż, ja nie mam tego know how.

Golden Loch 24.05.2011 *.082139045113.radom.vectranet.pl

7

Nie chciałem zabić dyskusji:( przepraszam.

Fajans 26.05.2011 *.ip-193-151-115-197.mnc.pl

1
Jakie 50 zł. Sorki, nie jestem w temacie, ale byłem u nich w marcu i za pozew wzieli 300. Zapłacił bym i 500 bo wygrałem. Chba jednak tzepią kasę.?

Iza1982 15.06.2011 *.www.unblock24.de

1
Nie wiem czy warto - branża na pewno ciekawa. Ja przez moment byłam zainteresowana, ale kaucje chcieli już na samym początku to zrezygnowałam i kupiłam licencję na sklep... A na ich stronach niewiele można wyczytać. Znam kogoś, kto chciał wejść do sieci, ale jak przyszło do konkretnych wyliczeń i ustaleń to swierdził, że raczej poszuka czegoś pewniejszego. Szczegółów nie chciał zdradzić - nastraszyli go klauzulą poufności. Jak wchodzić w franczyzę i płacić kilkanaście tys za licencję to trzeba być pewną, że się na tym zarobi, a nie tylko, że zarobi na tym właściciel licencji. Można trafić na naprawdę ciekawe oferty w innych branżach. Za opłatę nie tylko dadzą Ci know-how ale i zatowarują sklep a po sezonie przyjmują zwroty. Ja prowadzę już taki sklep drugi rok. We franczyzie płacisz nie tyle za logo, co za receptę na sukces. Najpierw sprawdź czy ten sukces odnieśli inni. Oczywiście i tak najwięcej zależy od Ciebie, ale poniekąd to Franczyzodawca już na etapie rekrutacji powinien wyeliminować \"za słabych zawodników\".

pelikan 21.06.2011 *.ip-193-151-115-250.mnc.pl

8

@Iza1892

Też zastanawiałem się nad Krislex em i nawet odwiedziłem kilka oddziałów. Kaucja nie była obowiązkowa, dlatego kontyynuowałem rozmowy, nawet mi sie spodobało, ale po dłuzszym namyśle stwierdziłem, że w moim przypadku (jestem po technikum) może lepsze będzie coś prostszego. Zdecydowałem się wkońcu na stację benzynową bo udało mi się załatwić gwarancje kredytowe, a co do sklepów, po doświadczeniach zabki z przed paru lat nawet nie próbowałem drażyc tego tematu.Fajnie że Ci się udało , ale myślę jak to w życiu jedni maja więcej farta a inni mniej. Jednemu pisane jest być księdzem a drugiemu generałem :) 

rumak 22.06.2011 *.194.181.22.6

155

pekilan: aleś ją odmłodził ;-)

Ćmok 15.07.2011 *.78.133.191.20

3

Namnożyło się tego doradztwa prawnego! Aplikantów teraz jak psów i każdy chce trochę dorobić.  nic dziwnego, że robią bokami J Słabsi padną, a najlepsi zostaną. Czyli jak wszedzie.... Ale, nim gruby schudnie to chudy zdechnie... 

Anielka 18.07.2011 *.212.191.195.19

2

Na drugim roku aplikacji otworzyłam własny biznes w Katowicach. Mieszkanie babci, a stronkę internetową zrobił kolega – samozwańczy informatyk. Dyżury trzy razy w tyg. + porady internetowe. Wyżyc z tego bez dużej reklamy trudno, zaczynam się rozglądać za czymś konkretnym. W kancelariach radcowskich bez poparcia można coś znaleźć ale za darmo. Głupio by było sprzedawać pietruszkę na bazarku….

zonk 21.07.2011 *.31.61.39.43

7
Informuję firmę Krislex, ze usuwanie moich wpisów nic nie da, bo będę przestrzegał kogo tylko się da i jak długo się da przed firmą taką jak wy, która mieni się firmą prawniczą a łamie prawa pracownicze nie wypłacając wynagrodzenia i uchylając się od wykonania wyroku sądowego nakazującego zapłatę z odsetkami. Takie praktyki trzeba piętnować. Po raz kolejny propnuję wszystkim, którzy nie mieli z wami kontaktu aby sprawdzili listę dłużników na www.big.pl,na której Krislex figuruje. PANIE S,czy jak wolisz S-B,WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ ODZYSKAM TE PIENIĄDZE! Usunięcie tego wpisu nic nie da, wpiszę się po raz kolejny...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.