Forum: Orange...warto w to wchodzić? 1475

Bartas 21.07.2006 *.net06.mlyniec.gda.pl

2
Chciałbym prosić o rzetelne informacje dotyczące współpracy na zasadach franczyzny z operatorem ORANGE. Planuję otworzyć punkt tego operatora w niewielkiej miejscowości i ciekaw jestem jak się na tym wychodzi. Na jakiej zasadzie uiszcza się opłaty bieżące i ile wynosi opłata wstępna/licencyjna.
Jeśli komuś zleżałoby na dyskrecji to bardzo prosze o kontakt przez gg 7708589 lub pod adresem bo24@op.pl
Chętnie spotkałbym się z kimś w tej sprawie z Trójmiasta lub okolic.
Z góry dzięki za odpowiedź.

zrezygnowany 22.07.2006 *.router.artcomp.waw.pl

Absolutnie nie warto teraz w to wchodzić. Operator działa jak prawdziwa mafia. Nawet "piernąć" nie można bez ich zgody. W tej chwili jest bardzo dużo agentów rezygnujących z tej działalności. Celem firmy jest totalny wyzysk swoich partnerów. Inwestycja w salon to ok. 150 tys. netto, dodatkowo gw. bankowe na ok. 100 tys. i jeszcze dochodzi gotówka na zakup telefonów, np. do promocji Zetafon- jeśli chcesz duzo sprzedawać to ok. 100 tys., zestawów i tak nie ma w magazynie. Zanim zaczniesz zarabiać firma zdąży zmniejszyc prowizję kilka razy, ale wtedy będzie już za późno, żeby zrezygnować, przeciez będziesz chciał odrobić inwestycję. Osobiście odradzam. Bum już dawno minął, a od momentu zmiany marki na Orange wszystko stanęło w miejscu. Pzdr.

Bartas 22.07.2006 *.net06.mlyniec.gda.pl

2
No to sprowadziłeś mnie trochę na ziemię.... Sądziłem, że w 20-tysięcznej miejscowości w której nie ma salonu ORANGE będzie co robić.
To co napisałeś brzmi wiarygodnie i wyczuwa się znajomość tematu z Twojej strony.
Dziękuje bardzo za odpowiedź choć z ciekawości poznałbym opinie innych osób znajacych ten temat.
Pozdr.
B.

Franchising Manager 31.07.2006 *.bhq164.neoplus.adsl.tpnet.pl

8
Rzeczywiście Orange ma bardzo rozwiniętą sieć sprzedaży i nie o wszystkich dbają w równym stopniu, ale jeżeli w twoim mieście nie ma salonu ani punktu sprzedaży możesz spróbować. Okrój inwestycje do minimum. Jeżeli mogę coś radzić to poczekaj aż na rynku pojawią się nowi gracze, na jesieni ma wejść Project 4, wiem że już poszukują chętnych na współpracę. Jeżeli jesteś zainteresowany: www.projekt4.pl
Jednak to nie wszystko co ma się zmienić.
Jeżeli jesteś rzeczywiście zainteresowany rynkiem telekomunikacyjnym uważnie obserwuj go.

www.franchising.blog.onet.pl - codziennie coś o franczyzie

Pozdrawiam

AREK 29.09.2006 *.cvf130.internetdsl.tpnet.pl

29
Jakiś czas temu sam chciałem otworzyć taki salon w mieście 15 tysięcznym. Niestety zostałem uprzedzony. Salon ten działa już dobre pare lat.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.