Forum: Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?

31.07.2006
wypowiedź: 1
*.adsl.inetia.pl

Mam pytanie - czy ktoś z Państwa jest posiadaczem pensjonatu w górach lub nad morzem? A może zakupiliście Państwo jakiś apartament w powstających obecnie centrach hotelowo-apartamentowych w miejscowościach wypoczynkowych? Jeśli tak to proszę o opinię - czy warto zainwestować w taki biznes?

31.07.2006
wypowiedzi: 8
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

W ostatnim czasie słyszałem że liczba osób wypoczywających nad polskim morzem w lipcu wyniosła 3 miliony osób (czyli tyle ile przez cały sezon 2005), a jeszcze przed nami sierpień. Fachowcy szacują że polskie morze odwiedzi w tym roku 5 milionów osób. Na temat gór nie mogę podać danych bo ich nie posiadam ,ale z tego co wiem też jest tam tłoczno. Oprócz Polaków przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców. Perspektywa dla tego biznesu jest świetlana w najbliższych czasach.
Oprócz uruchomienia pensjonatu proponuję zastanowić się nad małą gastronomią, nie tylko dla gości wynajmujących pokoje.

www.franchising.blog.onet.pl - codziennie coś o franczyzie

Pozdrawiam

04.08.2008
wypowiedzi: 2
*.138.200.10

Witam.

Mam pytanie dotyczące otworzenia pensjonatu na Mazurach. Posiadam odpowiedni lokal do tego ale zastanawiam się czy wejść w tą działalność. Prosze o odpowiedź na to pytanie, może ktoś już coś takiego otwierał i może podzielić się swoimi doświadczeniami. Zaznaczam że domek stoi dosłownie 6 metrów od lasu ale do jeziorka jest w linii prostej 150 metrów, cicha okolica.

27.06.2015
wypowiedzi: 33
*.74.84.49

Myślę, że jeśli ktoś ma możliwości, to jest to jak najbardziej opłacalne, tym bardziej w atrakcyjnej turystycznie okolicy.

Szczególnie po ostatnich wydarzeniach na świecie mam wrażenie, że ludzie niechętnie będą wyjeżdżać odpoczywać za granicę, więc będą szukać miejsc w Polsce. 

13.08.2015
wypowiedzi: 12
*.dynamic.chello.pl

Moi znajomi prowadzą zajazd w Kruszwicy  i twierdzą, że to najlepsza inwestycja - nie tylko jeśli chodzi o same pieniądze, ale także wykonywaną pracę i satysfakcję. 

03.09.2015
wypowiedzi: 27
*.icpnet.pl

Totalnie zależy od charakteru miejsca. My pozostaliśmy wierni klasyce.

05.06.2016
wypowiedzi: 8
*.dynamic.chello.pl

Zależy oczywiście od miejsca. Moja znajoma ma pokoje gościnne w Łebie i promuje się na Łeba noclegi i nie narzeka na brak turystów, nawet poza sezonem. 

20.06.2016
wypowiedzi: 12
*.dynamic.chello.pl

Generalnie coraz więcej osób wypoczywa w Polsce. Góry, morze, ale też jeziora i mniejsze miejscowości. My w tym roku będziemy w Kruszwicy w http://zajazdkruszwica.pl/. Z tego co wiem, nie było tam już dużo miejsc. Wszystko zarezerwowane wcześniej. Także widać, że ludzie odwiedzają takie miejscowości!

28.06.2016
wypowiedzi: 96
*.play-internet.pl

Pomysł na biznes dobry, ale trzeba robić zakupy tam, gdzie jest tanio, a towar jest doskonałej jakości. Jeśli chodzi o tekstylia hotelowe, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://tomark-tex.com/produkty/tekstylia-hotelowe/ . Oferta jest naprawdę godna uwagi. Poza tym mają tam atrakcyjne ceny.

03.07.2016
wypowiedzi: 84
*.91-185-185-0.net.eco.atman.pl

Pomysł jest zasadniczo dobry i ciekawy. Ale z drugiej strony musi to być jakaś interesująca miejscówka.

Wg mnie Jezioro Białe spełnia wszystkie niezbędne warunki. Tutaj więcej informacji na temat tej miejscowości: http://j-biale.pl/

06.07.2016
wypowiedzi: 3
*.dynamic.gprs.plus.pl

Pensjonat czy restauracja, to wymarzone biznesy wielu osób ;) Wystarczy się rozejrzeć, w przypadku pensjonatu, przede wszystkim liczy się lokalizacja, pomiajm jakoś usług i standard obiektu. Jeżeli pensjonat będzie stał daleko od jakichkolwiek atrakcji turystycznych, to szansa, że się na nim zarobi jest prawie żadna. 

Jeżeli chodzi o apartamenty, to według mnie, na jednym apartamencie nie zarobi się wystarczająco, żeby się utrzymać.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.