Forum: Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?

  • strona:
  • 1
  • 2
31.07.2006
wypowiedź: 1
*.adsl.inetia.pl

Mam pytanie - czy ktoś z Państwa jest posiadaczem pensjonatu w górach lub nad morzem? A może zakupiliście Państwo jakiś apartament w powstających obecnie centrach hotelowo-apartamentowych w miejscowościach wypoczynkowych? Jeśli tak to proszę o opinię - czy warto zainwestować w taki biznes?

31.07.2006
wypowiedzi: 8
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

W ostatnim czasie słyszałem że liczba osób wypoczywających nad polskim morzem w lipcu wyniosła 3 miliony osób (czyli tyle ile przez cały sezon 2005), a jeszcze przed nami sierpień. Fachowcy szacują że polskie morze odwiedzi w tym roku 5 milionów osób. Na temat gór nie mogę podać danych bo ich nie posiadam ,ale z tego co wiem też jest tam tłoczno. Oprócz Polaków przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców. Perspektywa dla tego biznesu jest świetlana w najbliższych czasach.
Oprócz uruchomienia pensjonatu proponuję zastanowić się nad małą gastronomią, nie tylko dla gości wynajmujących pokoje.

www.franchising.blog.onet.pl - codziennie coś o franczyzie

Pozdrawiam

04.08.2008
wypowiedzi: 2
*.138.200.10

 

Witam.

Mam pytanie dotyczące otworzenia pensjonatu na Mazurach. Posiadam odpowiedni lokal do tego ale zastanawiam się czy wejść w tą działalność. Prosze o odpowiedź na to pytanie, może ktoś już coś takiego otwierał i może podzielić się swoimi doświadczeniami. Zaznaczam że domek stoi dosłownie 6 metrów od lasu ale do jeziorka jest w linii prostej 150 metrów, cicha okolica.

27.06.2015
wypowiedzi: 33
*.74.84.49

Myślę, że jeśli ktoś ma możliwości, to jest to jak najbardziej opłacalne, tym bardziej w atrakcyjnej turystycznie okolicy.

Szczególnie po ostatnich wydarzeniach na świecie mam wrażenie, że ludzie niechętnie będą wyjeżdżać odpoczywać za granicę, więc będą szukać miejsc w Polsce. 

 

13.08.2015
wypowiedzi: 13
*.dynamic.chello.pl

Moi znajomi prowadzą zajazd w Kruszwicy  i twierdzą, że to najlepsza inwestycja - nie tylko jeśli chodzi o same pieniądze, ale także wykonywaną pracę i satysfakcję. 

03.09.2015
wypowiedzi: 27
*.icpnet.pl

Totalnie zależy od charakteru miejsca. My pozostaliśmy wierni klasyce.

05.06.2016
wypowiedzi: 8
*.dynamic.chello.pl

Zależy oczywiście od miejsca. Moja znajoma ma pokoje gościnne w Łebie i promuje się na Łeba noclegi i nie narzeka na brak turystów, nawet poza sezonem. 

20.06.2016
wypowiedzi: 13
*.dynamic.chello.pl

Generalnie coraz więcej osób wypoczywa w Polsce. Góry, morze, ale też jeziora i mniejsze miejscowości. My w tym roku będziemy w Kruszwicy w http://zajazdkruszwica.pl/. Z tego co wiem, nie było tam już dużo miejsc. Wszystko zarezerwowane wcześniej. Także widać, że ludzie odwiedzają takie miejscowości!

28.06.2016
wypowiedzi: 191
*.play-internet.pl

Pomysł na biznes dobry, ale trzeba robić zakupy tam, gdzie jest tanio, a towar jest doskonałej jakości. Jeśli chodzi o tekstylia hotelowe, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://tomark-tex.com/produkty/tekstylia-hotelowe/ . Oferta jest naprawdę godna uwagi. Poza tym mają tam atrakcyjne ceny.

03.07.2016
wypowiedzi: 123
*.91-185-185-0.net.eco.atman.pl

Pomysł jest zasadniczo dobry i ciekawy. Ale z drugiej strony musi to być jakaś interesująca miejscówka.

Wg mnie Jezioro Białe spełnia wszystkie niezbędne warunki. Tutaj więcej informacji na temat tej miejscowości: http://j-biale.pl/

06.07.2016
wypowiedzi: 3
*.dynamic.gprs.plus.pl

Pensjonat czy restauracja, to wymarzone biznesy wielu osób ;) Wystarczy się rozejrzeć, w przypadku pensjonatu, przede wszystkim liczy się lokalizacja, pomiajm jakoś usług i standard obiektu. Jeżeli pensjonat będzie stał daleko od jakichkolwiek atrakcji turystycznych, to szansa, że się na nim zarobi jest prawie żadna. 

Jeżeli chodzi o apartamenty, to według mnie, na jednym apartamencie nie zarobi się wystarczająco, żeby się utrzymać.

01.04.2017
wypowiedzi: 21
*.dynamic.mm.pl

Na pewno można na tym zarobić, ale zamiast kupować pensjonat bym wolał zrobić wszystko od podstaw. Nie wiem czy orientujecie się w obrocie gruntami i działkami na jeziorem jeśli nie to poczytajcie sobie w https://lokatyziemskie.pl/proces-inwestycji/ firma skupowała ziemie przez wiele lat i teraz powoli je sprzedaje, różne wielkości doskonała lokalizacja, jak ktoś myśli o takim biznesie naprawdę idealne rozwiąznie.

25.04.2017
wypowiedzi: 12
*.awacom.net

 Pomysł na bizneś świetny. Ale mając tak duży pensionat jest dużo też pracy przy sprzątaniu itd. Znam dobrą firmę świadczą kompleksowe usługi z zakresu:utrzymania czystośći,ochrony mienia,techniczna obsługa budynków i wiele innych. To Clar System http://www.clarsystem.pl/o-firmie/ firma która ma wiele oddziałów w różnych miastach Polski. Polecam firma sprawdzona.

28.04.2017
wypowiedzi: 47
*.dynamic.chello.pl

Moim zdaniem wypali. Tylko od tego koniecznie sprzedaż online.

29.04.2017
wypowiedź: 1
*.net.igaz.net

Ja myśle, że wszystko zależy od miejsca i od tego czy ma się na to czas i serce :)

02.05.2017
wypowiedzi: 9
*.8.55.255

Moim zdaniem inwestycje w turystykę są mało ryzykowne. Ludzie się bogacą i przez to coraz częściej spędzają czas poza domem. Kupując lub budując pensjonat, domek letniskowy, np. http://domgruszeczka.pl/ możemy liczyć, że inwestycja zwróci się nam w kilka lat.

10.05.2017
wypowiedzi: 2
*.centertel.pl

Czy warto zainwestować? Wszystko zależy od lokalizacji i okolicznych atrakcji. To fakt, że coraz więcej turystów wybiera wakacje w Polsce ale musi ich coś przyciągnąć. Piękna okolica, rzeka, jezioro czy morze albo np: atrakcyjne ruiny zamku. W innym przypadku ciężko będzie o gości. Znajomy kilka lat temu wybudował nad jeziorem domki letniskowe i nie narzeka na brak turystów. Moim zdaniem jeśli spełniasz któryś z powyższych kryteriów dotyczących lokalizacji to warto!

29.05.2017
wypowiedzi: 79
*.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Według mnie warto inwestować w tą branżę. To może być naprawdę opłacalny  biznes, ale trzeba nie tylko stworzyć miejsce, które będzie przyciągało klientów, ale też odpowiednio zorganizować pracę. W tym celu warto postawić na dobre oprogramowanie hotelowe. Polecam Chart, które ma wiele przydatnych modułów  jak system rezerwacji online i wiele innych. Zostawiam linka o modułach dla zainteresowanych: http://www.chart.pl/moduly/rezerwacje-i-meldunki/ 

24.09.2017
wypowiedzi: 72
*.dynamic.chello.pl

rynek agroturystyki rozwija się, może w tym kierunku warto?

07.10.2017
wypowiedzi: 33
*.play-internet.pl

Cześć, ja uważam, że jak najbardziej. Zobacz jakie kokosy co roku ściągają z nas hotele nadmorskie albo górskie ;p . Albo inny przykład. Jeśli zbudujesz odpowiednio wielką salę konferencyjną, możesz tak jak Hotel Andel's, organizować światowej sławy eventy, takie jak Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2017. Warto, serio. 

  • strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.