Forum: No i jak z tym PFK (kredyty bez BIKu)? Jak współpraca? 1475

Dan 18.04.2007 *.edt146.internetdsl.tpnet.pl

10
W końcu podjął ktoś z forum współpracę z tym PFK? Najważniejsza rzecz, czy oddają opłatę za rozpatrzenie wniosku w przypadku decyzji negatywnej?

fc_finanse 18.04.2007 *.nat-mia.aster.pl

6
pierwsze wrazenie negatywne, slabej jakosci szkolenia, mierna informacja o produktach, wszystko jakies takie niepewne. Ja zawiesilem dzialalnosc poki co po informacji od klienta o przyznanych mu warunkach. Nie bede wchodzil w szczegoly ale poczulem sie troche jak oszust...

piotrek_111 19.04.2007 *.bmd76.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
fc_finance to bardzo ciekawe co napisałeś. Możesz bardziej szczegółowo opisać ten przypadek???

fc_finanse 19.04.2007 *.nat-mia.aster.pl

6
Na przykład co byś powiedział na pożyczkę 15000 w trzech transzach pierwsza 200 zł...po trzech miesiącach 1200...a po roku reszta. To paranoja.
Ciekawy jestem jak wyglądają pożyczki pod hipotekę ale to niech sie kto inny wypowie, ja narazie czekam, wystarczy mi jeden niezadowolony klient

piotrek_111 20.04.2007 *.bnh35.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Szczerze mówiąc to od początku mi jakoś śmierdziało to PFK. Ale opisany przez Ciebie przypadek tylko
to potwierdził - jeśli sposób udzielania pożyczek tak właśnie wygląda to tych niezadowolonych klientów będzie cała masa. I założę się, że klient musi tą pożyczkę spłacać zanim dostał całość??? Jeśli tak, to się niczym od "argentyny" nie różni...

Zastanawiałem się wcześniej skąd firma bierze środki na udzielanie owych kredytów. I jak zwykle okazało się, że schemat w ogólnym założeniu pozostał ten sam - pieniądze pochodzą od klientów, którzy zanim kredyt dostaną, najpierw go muszą spłacić w podwójnej wysokości:)))
I znów życie pokazało, że cudotwórcy finansowi nie istnieją a z próżnego to i Salomon nie naleje...

fc_finanse 20.04.2007 *.abbu209.neoplus.adsl.tpnet.pl

6
Amen !

bartomada 20.04.2007 *.207-29.is.net.pl

A czy główny propagator tego biznesu na tym forum jezdzi juz Mercedesem,czy tez dostal już Maybacha?

hert 20.04.2007 *.80.68.236.145

no to czekamy,panie Magiku, na ripostę.

Magik 20.04.2007 *.bsd220.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam was wszystkich.
Dwie osoby zadzwoniły do mnie i poprosiły abym zkomentował wasze uwagi.
Przepraszam was, ale odpowiedz zamieszcze w niedziele dlatego, że temat jest bardzo trudny do opisania z wielu powodów, a dziś niestety nie mam czasu.
Pozdrawiam Magik

PS. Piotr weź kalkulator i policz sobie na spokojnie :)

46adams 23.04.2007 *.bmh75.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
czekamy z zainteresowaniem Magik

obiektywny komentator 23.04.2007 *.inet20908na-2.eranet.pl

354
Hmmm Magik napisał, że w niedziele ale nie napisal w którą :-) A moze walczy z tabunami "zadowolonych" klientów

46adams 23.04.2007 *.blr107.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
a moze unika wszyskich klientów

Magik 24.04.2007 *.bsf226.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Zadajcie sobie pytanie jak zweryfikować klienta, który nie posiada legalnych dochodów, ma problemy z komornikiem, zły rekord BIK i BIG, zalega w ZUS lub US.
Jeśli będziecie mieć odpowiedz to zapraszam sam chętnie wysłucham.
Proszę też tzn. „znawców” o podanie mi definicji systemu argentyńskiego, bo to, co piszecie to jakieś teorie nie poparte argumentami.
Ok, to teraz zajmiemy się pożyczką FlexiStart zwaną inaczej Zagwarantowany Start Finansowy (ZSF).
Jest to program pożyczkowy opracowany dla osób, które popadły w kłopoty finansowe i usiłują z nich się uwolnić. ZSF opracowany jest tak, aby to klient udowodnił Firmie, że jest klientem, któremu Firma może zaufać i pożyczyć pieniądze biorąc pod zastaw tylko weksel.
A może znacie firmę, która pożycza pieniądze takim klientom, może to jakiś bank, a może wy sami?
ZSF przy najwyższej kwocie 15tys. i okresie spłaty 72 miesiące jest podzielony na transze, trzy transze. Przy innym okresie spłaty i innej kwocie propozycje są dostosowywane do tych parametrów. Po podpisaniu Umowy Klienckiej, za którą klient płaci 750zł i podpisaniu wniosku o pożyczkę FlexiStart, Firma przysyła klientowi propozycje wypłat pożyczki.
Wysokość transz jak i okres kredytowania ustala Firma w przesłanej propozycji. Klient po zapoznaniu się z propozycją ma prawo wyboru.
Podstawową propozycją jest:
I transza – 200zł
II transza – 1200zł
III transza –13600zł
Jeśli przedstawiciel nie przedstawi oferty firmy w ten sposób sam sobie stwarza problem z klientami. ZSF jest produktem do określonej grupy klientów i obiecanie komukolwiek, że po wpłacie 750zł otrzyma pożyczkę w wysokości 15 000, 10 000, 5 000 czy nawet 1 200zł od razu na jego konto jest nadużyciem i powoduje usunięcie go z listy współpracowników.
Większość problemów wynika z niekompetencji(?) i braku wiedzy(?) ludzi, którzy wprowadzili szkolenia przedstawicieli, praktycznie wszyscy czescy tzw. dyrektorzy poza jednym wyjątkiem i paru polskich już dla firmy nie pracują.
Mam nadzieje, ze ograniczycie się rzeczowych uwag i złośliwości przeznaczycie dla innych :)

Proszę o konkretne pytania.

Na dywagacje, co się, komu podoba a co nie, i głupie zaczepki nie będę odpowiadał.
Pozdrowiona Magik

obiektywny komentator 24.04.2007 *.abkk154.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
No tak ale nie napisałeś w jakim okresie owe transze są uruchamiane Bo może być tak, że I jest powiedzmy od razu bo kwota smieszna Kolejna po pół roku albo po roku a kolejna patrzac na okres spłaty 72 miesiecy moze byc uruchomiona powiedzmy w 48 miesiącu. jeśli tak jest, a coś mi sie tak wydaje to jesto to z założenia śmieszne i naiwne A wręcz powiedziałbym oszukańcze. Skoro firma chce pomagać komuś kto ma kłopoty to znaczy że ci ludzie nie mają zbyt wielu pieniędzy. Najpierw zatem wpłacają owo 750 zł by dostać 200 w I transzy Więc już na starcie są 550 zł w plecy. jak dla kogoś kto ma problemy finansowe po zbóju. Potem ma płacić grzecznie raty od całej kwoty kredytu by za jakiś czas dostać owo 1200 zł Domyślam się w ciemno że to 1200 dostanie wtedy jak wartośc rat spłaconych będzie równac się tej sumie właśnie czyli po jakiś 7 miesiącach od pierwszej transzy. Wiec w ciagu 7 miesiecy ktoś otrzyma od firmy 1400 zł z przyznanych 15 tysiecy samemu inwestując wartośc rat (i to spłacanych w terminie by cokolwiek dostać potem) oraz owo 750 zł na starcie.

Jak dla mnie patykiem na wodzie pisane i naprawde łapanie zdesperowanych ludzi i wciaganie ich w kolejną pułapkę finansową.

Magik tak swoją drogą postaw się w sytuacji takiego pożyczkobiorcy i wyobraź sobie że dostaniesz prowizje od takiego kredytu w III transzach I 20 zł II po kilku, kilunastu miesiącach jakieś powiedzmy 120 zł A reszte w III transzy kiedyś tam NAPEWNO BĘDZIESZ ZADOWOLONY co ??

fc_finanse 24.04.2007 *.nat-mia.aster.pl

6
No jak sam zauważyleś na naszych wspanialych szkoleniach nie bylo mowy o takim rozwiązaniu, malo tego, osoba (dyrektor) ktorej zadałem pytanie o transze stwierdzila ze pozyczka jest uzalezniona od wiarygodnosci klienta, weryfikowanej np na podstawie oplacanych przez niego rachunkow telefonicznych, za mieszkanie, ubezpieczenie na zycie itp... Im wiecej papierow tym wieksza szansa na pozyczke np 3x5000. Tak to przedstawilem klientowi. Mial papiery wiec byl pewny swego a tu taki pasztet...Zaplacil 750 zl zeby otrzymac dwie stowy. Napisz Magiku jak mozesz, jak wyglada sprawa z pozyczkami pod hipoteke, czy masz juz jakies doswiadczenia w tym wzgledzie, moze tym warto sie zająć bo na flexistart nie ma co namawiac kogokolwiek
Pozdrawiam

fc_finanse 24.04.2007 *.nat-mia.aster.pl

6
Nie, klient ma placic od kwoty którą otrzymal a nie od calosci, az tak tragicznie to nie jest hehe

Magik 24.04.2007 *.bsf226.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Inwestor, w którego imieniu działa firma jako pośrednik nie jest instytucją charytatywną i nie rozdaje desperatom pieniędzy, aby popadali w następne problemy.
Pierwsza transza opłacana przez klienta w okresie trzech miesięcy umożliwia otrzymanie drugiej transzy, którą klient opłaca przez dwanaście miesięcy, aby po tym okresie otrzymać trzecią transze, którą spłaca przez siedemdziesiąt dwa miesiące.
Kwota opłaty za Umowę Kliencką (750zł) stanowi pierwszy element weryfikacji klienta, jeśli klient ich niema lub niema jak ich zdobyć to znaczy, że jest tak takim klientem jakiego Firma nie będzie obsługiwać, pewnie nikt go już nie chce. I to jest koniec dla takiego klienta.
Dalej, przy pożyczce 15tys. kwota 750zł stanowi 5% kwoty, a odsetki to 6,9% od całej kwoty.
Oczywiście jest też prowizja od udzielonej kwoty w wysokości 12% i to są wszystkie koszty pożyczki. Proszę sobie policzyć :) http://banki.elfin.pl//?id=banki/kredyty/kalk_kredytowy//kalk_kredytowy.html
Co do sprzedaży tego produktu to sam się dziwie ale się sprzedaje oczywiście w pewnych kręgach doskonale np. w śród klientów Providenta, ale są też agencje, które sprzedają ten produkt z powodzeniem. Z tego, co wiem to klient podchodzi nawet 3-4 razy do tej pożyczki zanim ja weźmie.
A co do pułapki finansowej, co robią banki dając na wyścigi pożyczki ludziom o niskich dochodach, albo karty kredytowe, banki nie mają poczucia moralności?

Pożyczki pod zastaw hipoteki (FlexiHipoteka) całkiem, całkiem radzą sobie są już pierwsze wypłaty. Przy tym produkcie przy kwocie pożyczki powyżej 50% wartości klient otrzymuje 35% w I – transzy, którą opłaca przez 3/m, a następnie otrzymuje resztę wnioskowanej kwoty.
W kwotach poniżej 50% nie mam praktyki, ale mówi się o wypłacie całej wnioskowanej kwoty.
Pozdrawiam Magik

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.