Forum: Zapożyczyć się na franczyzę? 1484

kubik 08.07.2008 *.gate.pl.man-mn.com

4

Witam

Czy nie jest pchaniem się w kłopoty zapożyczenie się na otwarcie działalności franczyzowej tak się zastanawiam bo jest kilka możliwości ale do niektórych z nich musiałbym "dobrać" trochę funduszy.

Wypowiedzcie się na ten temat chciałbym poznać Wasze opinie i ewentualne podpowiedzi.Pozdrawiam Kubik:)

bobesh 08.07.2008 *.acpp160.neoplus.adsl.tpnet.pl

24

A kto to może wiedzieć? :}

Jeśli to McDonald to kłopoty na pewno :}

Placówki bankowe IMHO też (przynajmniej w tej chwili).

A inne?

Generalnie jest tak, że koszt kapitału obcego jest niższy niźli własnego - tego się na podstawowym kursie ekonomii dowiesz :}

Ale nie wszystko złoto co się świeci i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Powiem tak - kredyt średnio i długoterminowy (minimum 10 lat) o oprocentowaniu poniżej 10% (w tej chwili) byłbym skłonny zaakceptować. Innych nie - to byłoby zarzynanie się.

Tymże bardziej, że z franczyzą jest związane jeszcze jedno ryzyko, o którym się oficjalnie nie mówi - jak Ci wypali zbyt dobrze (a nie ukryjesz tego), to istnieje spore prawdopodobieństwo, że po roku, dwóch, trzech rozwiążą z Tobą umowę aby postawić salon własny. I każdy pretekst będzie dobry. Oczywiście musisz generować znaczące przychody - jak będziesz średniakiem to nic takiego nie grozi.

Tyle, że jak będziesz średniakiem, to wysokoprocentowany kredyt krótkoterminowy odradzam :}}

B.

MiWi 11.07.2008 *.dlx48.neoplus.adsl.tpnet.pl

153

Nie kupuj franczyzy jeśli nie posiadasz pełnych środków na sfinansowanie inwestycji. Brak płynności może pogrążyć nawet najlepszy biznes. Nie będziesz miał pieniędzy na towar lub na zapłatę dla personelu i utoniesz.

O finansowaniu z kredytu lub leasingu porozmawiaj z franczyzodawcą - będzie wiedział czy wysokość rat nie pozbawi Cię płynności po starcie.

Zawsze się uczciwie przyznawaj przed sobą i franczyzodawcą ile posiadasz środków na inwestycję. Jeżeli za mało - kup inną franczyzę.

Kopciuszek 26.10.2008 *.90-156-80-232.magma-net.pl

2
Ciekawe, dlaczego ktoś uważa, że kredyt na Mc Donald's oznacza kłopoty?

LUCKY 27.10.2008 *.abdy213.neoplus.adsl.tpnet.pl

12

jestem w podobnej sytuacji:)) chcę otworzyć sklep UPS-a i muszę się doładować pożyczką i mam spory dylemat. w tej chwili prowadzę już sklep odzieżowy i jest raz lepiej raz gorzej ale do przodu. a wchodzić w coś nowego niezbyt znanego to duże ryzyko. co o tym myślicie.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.