Forum: Obniżenie kosztów stałych prowadzenia dział.gosp.

04.01.2009
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

1.)Istnieje możliwość obniżenia kosztów ZUS. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać  oszczędności rzędu 300-400zł w skali miesiąca. W ciągu roku można mieć więc ponad 4 tys. zł dodatkowych pieniędzy.

2.)Innym rozwiązaniem jest  leasing pracowniczy, dzięki któremu Twoje koszty jako pracodawcy znacznie spadną przy jednoczesnej korzyści dla pracowników.

05.06.2016
wypowiedzi: 106
*.play-internet.pl

Na pewno warto sobie zerknąć tutaj dorotakostowska.pl. Jest tam bowiem oferta skierowana dla firm dotycząca myślenia wizualnego. Facylitator pokazuje jak skutecznie wykorzystać rysunkowe notatki, które ułatwiają dzielenie się wiedzą.

13.06.2016
wypowiedzi: 48
*.static.edis.at

Obniżać koszta prowadzenia działalności można na różne sposoby. Np ostatnio zamknąłem konto w banku pocztowym i otworzyłem w smart banku, z tego względu, że drastycznie podwyższyli koszta obsługi.

Oszczędzać też można na abonamentach internetowych (ogromna konkurencja) czy oprogramowaniu np tym do wystawiania faktur VAT i innych dok. sprzedaży. Np http://www.inwo.pl/

Soft który daje możliwość fakturowania online. Do 3 faktur w miesiącu jest darmowy. Przy opcji no limit to 7 zł + VAT. Czyli też do przeskoczenia.

01.12.2016
wypowiedzi: 19
*.play-internet.pl

Zamiast korzystać z płatnych narzędzi, warto wykrzystać bezpłatne rowiązanie. Np. należy zajrzeć sobie tutaj http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulatory . Jest tam ciekawa propozycja, a mianowicie darmowe kalkulatory, które są bardzo pomocne.

05.12.2016
wypowiedzi: 7
*.dynamic.mm.pl

Może nie jest to sposób na aż takie znaczne obniżenie kosztów jednak w skali roku może być to spora oszczędnosć. W jakim banku konkretnie macie konto firmowe? Niektórzy nie przejmują się tym , że dany bank zabiera im po kilka czy kilkanaście złotych miesięcznie jednak podliczcie sobie ile dane konto  kosztuje Was rocznie.

Polecam zerknąc sobie na raking kont firmowych:

www.postawnaswoim.pl

Jak widzicie jest sporo darmowych kont. 

05.12.2016
wypowiedzi: 88
*.centertel.pl

Morawiecki miał mój kredyt zaufania, bo myślałam, że ulży przedsiębiorcom. Widzę jednak, że to wszystko idzie w złą stronę.

09.12.2016
wypowiedzi: 11
*.ip4.greenlan.pl

mając sklep spożywczy zmieniłem dostawcę warzyw przez https://gielda-rolna.com/warzywa/

można tam złapać ciekawe ofert i tym samym obiżyć koszty.
 

13.12.2016
wypowiedzi: 13
*.warszawa.vectranet.pl

Są koszty, których nawet najlepsza księgowa nie da rady ominąć. Szczególnie składki ZUS, które faktycznie przez początkowy okres istnienia dzialaności są mniejsze. Jednak wydatki prowadzenia rachunkowości oraz strony internetowej już można obniżyć - poprzez samodzielne kierowanie księgowością przez programy internetowe, które są ciągle aktualizowane. Ta uproszczona metoda nie wymaga dużego nakładu wiedzy. Na pewno są jeszcze inne sposoby obniżenia kosztów, ale z tym zapytaniem skontaktowałabym się z biurem rachunkowym np. http://www.rachunkowosc-weryfikacja.com.pl/ . Po analizie na pewno zoptymalizowaliby koszty.  

21.12.2016
wypowiedzi: 46
*.static.edis.at

Wszystko zależy w zasadzie od tego w jakiej brazy pracujecie. W jednej branży łatwo jest znaleźć koszta. W innej branży juz bardzo trudno.Sama pracuje w takim zawodzie, w którym bardzo trudno jest cokolwiek oszczędzić.

Zgadzam się jednak co do konta bankowego. Warto jest założyc je tam gdize jest to darmowe. Również polecam Nest bank:

http://konto-w-banku.pl/najtansze-konto-firmowe/

konto jest darmowe i wygodne. 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.