Forum: Franczyza - pierwsze kroki 1475

YarpenZ 25.02.2009 *.mastercad-adsl.adsl.esat.net

13

Witam,

Mam srodki na inwestycje, mam tez upatrzone 3 potencjalne systemy w ktore chcialbym zainwestowac. Jakie powinny byc moje pierwsze kroki w celu otwarcia placowki?

Czy najpier powienien zalatwic lokal i dopiero potem kontaktowac sie z franczyzodawca? Czy moze robic te dwie rzeczy jednoczesnie? W tej chwili w mojej okolicy sa dwa nowo budowane centra handlowe. W jaki sposob dowiedziec sie jake lokale sa juz wynajete i komu? Chodzi mi o to, ze nie chcialbym tracic czasu na zastanawianie sie nad systemem, ktory juz byc moze ktos inny bedzie otwieral w tej samej lokalizacji.

W jaki sposob generalnie szukac powierzchni handlowych? Interesuja mnie w zasadzie tylko galerie, centra handlowe, juz istniejace lub jeszcze w budowie. Gdzie szukac firm zajmujacych sie wynajmem powierzchni w np. nowo budowanym centrum? W internecie nie moge nic znalesc odnosnie interesujacych mnie obiektow. Jest jakis sens przegladac oferty agencji nieruchomosci? 

Zakladajac, ze znajde w jakis sposob lokal to czy powieniem podpisywac umowe wynajmu "w ciemno" nie majac jeszcze wybranego systemu?

Ostatnie pytanie, to czy firmy wynajmujace powierzchnie oraz franczyzodawcy beda w ogole chcialy rozmawiac ze mna w sytuacji gdy ani ja ani zona nie mamy zbyt duzego doswiadczenia w zarzadzniu wlasnym biznesem? Zawsze pracowalismy na etatach, dopiero teraz chcemy przejsc "na swoje". Czy trzeba miec ugruntowana pozycje, prowadzic juz jakas firme czy dwie lub ewentualnie byc managerem gdzies u kogos i dopiero wtedy interesowac sie franczyza? 

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam

luizjana 28.02.2009 *.ablm175.neoplus.adsl.tpnet.pl

10

ja tez jestem zainteresowana odpowiedzią, peoszę o wypowiedzi!

luiza

interbis 05.03.2009 *.87-205-185-1.adsl.inetia.pl

4

Dam pomysł na dochodowy biznes. Bez wiekszych kosztów.

Gwarantuje pasywny dochód - wystarczy miec oddział na terenie nadego woj.

Potrzebny jest lokal tel.i komputer - reszte daje ja tzw know how.

Zaprszam do napisania m@intebis.pl

interbis 05.03.2009 *.87-205-185-1.adsl.inetia.pl

4

Dam pomysł na dochodowy biznes. Bez wiekszych kosztów.

Gwarantuje pasywny dochód - wystarczy miec oddział na terenie nadego woj.

Potrzebny jest lokal tel.i komputer - reszte daje ja tzw know how.

Zaprszam do napisania m@intebis.pl

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.