Forum: Czego wam brakuje na tym portalu? 1475

Tomeku 19.12.2009 *.ci192.osiedle.net.pl

1
Ja bym chciał np. przeczytać więcej praktycznych artykułów o osobach które już mają doświadczenie z franczyzą, a nie tylko aktualności...czytacie  w ogóle te aktualności???

obiektywny komentator 20.12.2009 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Jak znam życie to mój wpiś wkrótce zniknie bo takie zwyczaje tu panują (i dodatkowo znów dostanę e-mail od redakcji, że jak będę pisał takie rzeczy to mnie zablokują), ale co tam - prawda zawsze sie obroni.

Niestety ta strona jest przede wszystkim po to by nabijać kasę jej założycielom, każdy wpis od firmy po 1200 zł (policzcie sobie ilość firm w katalogu) dlatego też wszystko tu musi być obrzydliwe cacy. Ile to juz wpisów czy całych tematów zniknęło z forum, bo zawierały bardzo konkretne uwagi do któregoś z "dawców". A wiadomo, że nasi domorośli pseudobiznesmeni wyrośli już z białych skarpetek, ale strzelanie focha i tuptanie nóżką dalej im zostało.

Dlatego też niestety tyle naszego co sami sobie tutaj ponarzekamy, a i to w takim zakresie w jakim pozowli nam cenzura redakcyjna. Artykułu jakie pojawiają się na stronie głównej to zwykłe i płatne laurki. Nikt z redakcji nie zadaje sobie trudu by poszukać jakiś minusów i je opisywać. Nabliższy przykład: tyle się w komentarzach przewijało na temat Polbanku - a tutaj cisza, teraz panuje dziwna moda na pozbywanie się placówek Getinu i nikt nawet nie chwyci się tematu by obiektywnie zbadać ten nowy "cud nad Wisłą" w postaci oddawania bliźniemu wspaniale prosperującego biznesu.

rumak 20.12.2009 *.194.181.22.6

155
niestety o.k. ma rację, ale nie ma się co dziwić - to jest strona, która ma określony model biznesowy oparty o obsługę fraczyzodawców i musi dbać o swoje dochody. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć stronę dla franczyzobiorców - tylko czy ona będzie miała szansę się utrzymać? wątpię. chciałbym. ale płacić za dostęp do takiej raczej bym nie chciał... może jakiś urząd typu UOKIK mógłby dotować jakiś taki byt alternatywny?

kasiula 20.12.2009 *.hka38.internetdsl.tpnet.pl

9
Właśnie a może redakcja zwróciła by się do franczyzodawców by udostępnili kontakty do swoich franczyzobiorców których zdobyli dzięki temu portalowi po to by ci podzielili się swoimi doświadczeniami???

obiektywny komentator 20.12.2009 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

rumaku ja na tej stronie regularnie bywam już od kilku ładnych lat i bardziej te wizytu tutaj traktuję jako sprawdzanie jak łatwo można wmócić ludziom, że będą po kilku tygodniach czy miesiącach biznesmenami na miarę Kulczyka czy Gudzowatego - a to, że mają do tego dojść robiąc, pizzę czy zapiekanki, albo sprzedając panele to drobnostka na którą zaślepiony rządzą pieniądza "biorca" nie zwraca kompletnie uwagi.

Motto tej strony brzmi portal pomysłów na biznes - obwiam się jednak, że jesto ono dedykowane nie tym, którzy chcą taki biznes prowadzić, ale tym wszystkim naszym pseudo-dawcom franczyzy.

Słusznie ktoś już zauważył, że każdy system sprzedaje mocną markę, know-how, i inne takie - tylko jakoś nikt z napaleńców nie zauważa tego, że te "złote myśli" zbudowano właśnie na bazie jednej własnej jednostki, a czasem nawet tego nie ma tylko szuka się jelenia.

Od twórców tej strony oczekiwałbym profesjonalizu i obiektywizmu. Niech będzie tutaj 10 systemów ale naprawdę franczyzowych, z prawdziwego zdarzenia, a nie taki badziew jak teraz gdzie w ramach franczyzy sprzedaje się naprawde przysłowiowy "mydło i powidło".

Jerzy.K 20.12.2009 *.83-1-122-54.tsm.tarnobrzeg.pl

27
Szkoda że na forum, mało kto odpowiada obiektywnie i konkretnie. Z każdego nowego tematu wcześniej czy później robi się OT, ktoś zadaje pytanie, w odpowiedzi ktoś inny zadaje inne pytanie, kolejna osoba pyta o co innego i nic z tego nie wynika. Mało jest też rzetelnych informacji o systemach, ale to nie dziwi skoro strona ma taki a nie inny charakter... A szkoda, bo szczere i obiektywne informacje sprawiłyby że strona byłaby bardziej wiarygodna. Ale nie wszystko jest złe, właśnie na tym forum uzyskałem kilka cennych informacji, kilka osób korespondowało do mnie mailowo, udzieliło rad, wskazówek, po prostu pomogli, za co dziękuję. Może warto rozbudować trochę forum, podzielić je na działy.

rumak 20.12.2009 *.194.181.22.6

155

JerzyK: strona nie ma być wiarygodna, ale ma przynosić kasę.

Pizzeria nie ma być wzorowym miejscem sporzywania zdrowej żywności, ale ma przynosić kasę itd.

Każdy kto trafił na tą stronę też podelga temu prawu: szuka pomysłu na łatwą kasę :-).

Qark 20.12.2009 *.ip-89-174-10-96.ibd.gtsenergis.pl

55

Ta strona kieruje się podobną zasadą co większość franczyzodawców w katalogu - szybko zrobić chłam i dobrze sprzedać (jedni szukają jeleni na franczyze drudzy reklamują każdy pseudo system byle tylko kasa się zgadzała), nikt nie przejmuje się budowaniem marki.

Co do znikających postów to moich też kilka zginęło, zwłaszcza dotyczących jednego z banków, ale cóż reklama po prawej stronie zobowiązuje...

leon24 20.12.2009 *.dynamic-78-8-12-61.ssp.dialog.net.pl

94
Może spotkaliście się z innymi forami na temat franczyzy, gdzie nie ma cenzury i można szczerze pogadać ? Ja zgadzam się z obiektywnym, widać jego znajomość biznesu w wielu syt. i ja jak on podobnie zaglądam tu już od dłuższgo czasu, byłem na kilku rozmowach w sprawach franczyz i po spotkaniach dziwiłem się skąd oni biorą jeleni. I wychodzi na to, że z tej strony.

jasiu 22.12.2009 *.94.75.121.101

6

Rumak i Obiektywny Obserwator mają racje co do cenzury na forum.Mój wpis na temat oferty moim zdaniem typowej hurtowni odzieży , która stara się sprzedawać towar pod płaszczykiem franczyzy także zniknął, choć moim zdaniem był bardzo merytoryczny.

rumak 23.12.2009 *.194.181.22.6

155

ale dlaczego chłam? albo raczej: i co w tym złego, że chłam? a właściwie: jak zdefiinować chłam?

Skoro na bardzo-dobrym-topowym-produkcie nie można zarobić, to sprzedaje się to, za co ludzie chcą zapłacić. Czy to perspektywiczne? Nie wiem, być może. Produkcja bardzo-dobrego-i-wspaniałego produktu może zjeść każdy kapitał i jeśli się go nie sprzeda to jest to strata czasu i pieniędzy.

Ten portal widocznie spełnia jakieś oczekiwania skoro trwa tyle lat. Zaryzykowałbym, że nawet nasze (malkontentów) oczekiwania spełnia, skoro nas tu ciągle widać... Robimy ruch na forum, który na pewno jest istotny dla kolejnych franczyzodawców myślących o zameszczeniu tu swojej oferty - portal żyje, ludzie pytają, gadają... Zresztą - są w tutejszym katalogu i bardzo dobre oferty (choć nie koniecznie są to te najtańsze ale i nie koniecznie są to tylko te najdroższe od największych marek) - po prostu jest tu jakiś zbiór ofert - różnych, jak ktoś chce otworzyć powiedzmy pizzerie, zdecydował, ze ma ona być franczyzowa, to moim zdnaiem powinien pogadać z tak dużą liczbą ofertentów franczyz z jaką się da. Ta strona pomoże znaleźć kontak z wieloma. I BARDZO DOBRZE. A jak ktoś pogada i się zdecyduje to jego biznes. Jeśli jest rozsądny to jak zsumuje to co usłyszy u kilku oferentów, to będzie miał materiał do wyciągnieęcia odpowiednich wniosków. Sam je wyciągnie, sam podejmie decyzję i sam za to zapłaci.

Jeśli ktoś pogada z jednym franczyzodawcą i uwierzy mu bez mrugnięcia we wszystko to i tak będzie rozczarowany - czy trafi na naciągacza, czy na dobrego sprzedawcę dobrego produktu. Chyba, że ma bardzo dużo szczęścia. Czego wszystkim życzę.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.