Forum: Chciałbym otworzyć salon Play na terenie Małopolski 1478

kliminho 04.01.2010 *.ip-89.171.143.162.static.crowley.pl

1
Chciałbym otworzyć salon Play na terenie małopolski. Tylko chciałbym nawiązać wsołprace z jakimś partenrem Play działającym na terenie małoposlki. Nie chcę bezpośrednio z Play bo to są wieksze koszty...

obiektywny komentator 27.01.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

zaczerpnięte z innej strony o franczyzie w Polsce

 Connex w opałach

Firma straciła właśnie umowę z P4 na dystrybucję oferty sieci Play, która była sprzedawana w 63 punktach partnerskich

P4 poinformowało, że z dniem 26 stycznia 2010 roku rozwiązało w trybie natychmiastowym umowy dealerskie łaczące tę spółkę z Conneksem, a także wypowiedziało z zachowaniem 30-dniowego terminu wypowiedzenia umowę dystrybucyjną. Jako powód takiej decyzji P4 podało  naruszenie przez spółkę Connex zasad rzetelności i lojalności przy wykonywaniu umowy, w szczególności poprzez fakt, iż dopiero w dniu 26 stycznia 2010 r. Connex przekazał operatorowi sieci Play szczegółową pisemną informację o stanie prowadzonego wobec tej spółki postępowania skarbowego. Urząd Skarbowy w Poznaniu wycenił zaległości Conneksu na 17,6 mln zł plus odsetki.

Dla P4 utrata tego dealera nie będzie szczególnie dotkliwa. Connex posiada na chwilę obecną 63 punkty sprzedaży oferty Play, których udział stanowi ok. 2,5 proc. całej sprzedaży firmy P4. Operator przyznaje, że Connex ostatnio osiągał coraz słabsze wyniki sprzedaży w porównaniu z innymi partnerami P4, firma zamierza poszukac kolejnych partnerów handlowych.

Skutki decyzji P4 będą niestety odczuwalne nie tylko dla spółki Connex, ale i dla jej 63 partnerów, którzy zainwestowali od 5 do 30 tys. zł w uruchomienie punktu sprzedaży Play. Firma oferowała możliwość otwarcia trzech rodzajów punktów: POS Play o powierzchni 25 mkw. wyłacznie z ofertą Play (koszt ok. 30 tys. zł), mini POS Play – stoisko o powierzchni ok. 4 mkw. dedykowane sprzedaży wyłacznie oferty Play (koszt ok. 5 tys. zł). Była też możliwość otworzenia stoiska Play w ramach innego sklepu, co również wiązało się z nakładami rzędu 5 tys. zł.  

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.